Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно (т.е. интересни книги, факти и информация)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Любопитно (т.е. интересни книги, факти и информация)

    Известно време се чудих дали да отварям тема, но понеже попаднах на информация за една книга, която на мен поне ми е много интересна, та се зачудих къде да я пусна и в крайна сметка стигнах до идеята за такава тема. Та, идеята е тук да се пускат информация, връзки към рецензии / книги (в рамките на периода на под-форума): който на каквото попадне, без конкретна тема.
    --------------------
    Та, стартирам с нещо като "рецензия" (по-скоро впечатления, обобщения на информация и разсъждения по темата) на книгата "Lending to the Borrower from Hell: Debt, Taxes, and Default in the Age of Philip II" (Mauricio Drelichman, Hans-Joachim Voth) от (много уважавания от мен) блогър Antoin. На руски език е (предупреждавам), но е много интересно, а книгата сигурно е още по-интересна. За мен поне в резултат на прочетеното (както и на други подобни постове пак на същия блогър) се стигна до определена "пормяна на шаблона" по отношение на държавите от периода (късно Средновековие/Просвещение). Подозирам, че е възможно и за другиго да е интересно.
Working...
X