Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови бойни кораби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Кухулин написа Виж мнение
    300 милиона долара е разчетната цена за руския флот. След всички доработки, които впрочем още не са приключили, отива над 400 милиона. А при нас не виждам как може да дойде под 500-600 милиона.
    За 500 милиона са две китайски фрегати по 4000 тона. Нямат допирни точки с руснака

    Comment


      #32
      Първите кораби в Русия традиционно обират и цените на НИОКОР-овете (тоест научно-изследователски и т.н. разработки), макар и после да не е евтино. Иначе аз вяра на китайците не бих имал за цените им, там все пак е от любимата система където нещата струват колкото е удобно.

      Бтв, умерено по темата:
      Click image for larger version

Name:	attachment.php?item=370078&download=2&type=.jpg
Views:	1
Size:	28.3 КБ
ID:	538854
      Last edited by Пилот; 11-02-2014, 00:17.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #33
        Пилот написа Виж мнение
        Иначе аз вяра на китайците не бих имал за цените им, там все пак е от любимата система където нещата струват колкото е удобно.
        И бъркаш. Китай, по-точно търговските отношения с китайски фирми нямат нищо общо с представите за социализъм или комунизъм. Разбира се има разлика ако търгуваш с тях или с някоя много реномирана американска фурма и разликата е в това, че от Китай винаги получаваш това което си поръчал. А с американците в голям процент има грешки. Това от личен опит и от опита на "колеги" от фирми работещи и с двете държави.
        Спазват условия, срокове, цени, гаранции... за вече седем години бизнес с десетки китайски фирми аз нямам забележки. Какво остава за военна техника на държавно ниво.
        И всеки път не забравят да ти кажат, колко са щастливи да работят за теб и да ти служат Разбира се това е само азиатска учтивост, но е приятно.

        Comment


          #34
          Въпросът не е за частни взаимоотношения, а за прозрачността на тема държавни военни поръчки - Китай не е водеща страна по тази тема (за разлика от САЩ, Европа и дори Русия, в списъка основно поради нонстоп течове по форумите кое колко струва).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #35
            При всички случаи от Китай може да се получи копирано оръжие (или тяхна разработка) на по-добра цена от Русия. Както и последвалата подръжка.

            Comment


              #36
              Пилот има в предвид, че Китай е тоталитарна държава. Не можеш да отвориш интернет и на правителствен сайт да намериш официлните доклади за разходите на армията и да сравниш цифрите. Както примерно е в САЩ, че дори и в България, където можеш да провериш дори колко пари са изхарчени за гориво и резервни части, или колко реално е бюджета на рамията. В Китай ако другарите кажат че 052D струва десет стотинки това е информацията която има. Колко реално са платили на производителите, или дори колко реално им е военният бюджет, никой освен другарите от политбюро не знае.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #38
                Kramer написа Виж мнение
                Ще строим бойни кораби:
                http://www.pan.bg/view_article-3-215...120-mlnlv.html
                А дано, че иначе бургаските корабостроителници си заминават. Варненци се спасяват със строеж на кораби за насипни товари. Ама бургазлии май фалираха.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #39
                  Ще строим, да. И човек на Марс ще пратим тази петилетка
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #40
                    Наистина са много прлични кораби.
                    Проект OPV-88 има пълно водоизместване 1360 тона, дължина 87,3 метра, ширина 11,8 метра и газене 4,05 метра. Дизелна двувална енергетическа установка, скорост до 25 възела, далечина на плаване 3500 мили при скорост 12 възела, автономност 20 дни. Екипаж 35 души, плюс помещения за още 20 човека.
                    При цена от 60 милиона евро (120 мил. лв.) е напълно реално да имаме 6-8 корвета в два дивизиона, а това е чудесен флот за нас.

                    Говорят, че корпусът бил на базата на проект 1159 заради сходство с архитектурата и водоизместването.

















                    Направо съм приятно изненадан.

                    Comment


                      #41
                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      При цена от 60 милиона евро (120 мил. лв.) е напълно реално да имаме 6-8 корвета в два дивизиона, а това е чудесен флот за нас.
                      Корвета е кораб със съответното въоръжение, сензори и т.н. Днес цената на тези неща достига 80% от общата стойност. Нашите са патрулни кораби с артилерийско въоръжение.

                      Comment


                        #42
                        Пределно ясно е, че цената е без оръжието. Но при условие, че го строим сами ще изберем каквото си искаме.

                        Comment


                          #43
                          Строителството е най-малкия проблем. Въпроса е дали ще можем да проектираме такъв кораб под съответните системи и задачи. По всяка вероятност няма да можем, а и в нашето положение не е нужно да измисляме топлата вода. Просто трябва да вземем лиценз отнякъде.

                          Comment


                            #44
                            Какъв е проблемът, щом ВЕЧЕ СМЕ построили такъв кораб? Сун Дзъ не случайно е постнал снимки на екваториалгвинейския "Бата", строен е във Варна. Затова и от МО са се насочили към този проект. Защото ВЕЧЕ Е осъществен в наши условия.

                            Экваториальная Гвинея официально ввела в боевой состав флота 2500-тонный корвет «Бата»

                            ЦАМТО, 14 февраля. Экваториальная Гвинея 3 февраля официально ввела в боевой состав флота 2500-тонный корвет «Бата» (б/н 047), сообщает «Джейнс нэви интернэшнл».

                            Строительство корабля «Бата» (первоначально классифицировался как проект «Касатка» николаевского казенного предприятия «Исследовательский проектный центр кораблестроения») было завершено на верфи «MTG Долфин» в Варне (Болгария) в ноябре 2011 года. Как сообщалось, корабль предназначался для литовской компании и по завершении строительства был зарегистрирован под флагом Коморских островов. Примечательно, что Международная морская организация также классифицировала корабль как поисково-спасательное судно, несмотря на то, что он имеет вооружение. Согласно источникам «Джейнс», корабль был оснащен вооружением в Украине.

                            Comment


                              #45
                              Нещо не се разбираме. Аз не виждам никакъв проблем да построим няколко такива кораба, стига да се отделят пари. Друг е въпроса, че не ми е ясно какви задачи ще решават.

                              Проблема, който виждам, е в строителството на няколко корвета. Това са съвсем други кораби, с други системи. Не можеш просто така да качиш на това горе някаква ХАС и да се надяваш, че ще открие нещо. Аналогично с ПВО, с батълмениджмънта и т.н.

                              ПП

                              Duque de Caixas написа Виж мнение
                              Экваториальная Гвинея официально ввела в боевой состав флота 2500-тонный корвет «Бата»
                              Горе Сун Дзъ е написал какъв е тонажа.
                              Last edited by Кухулин; 12-02-2014, 10:16.

                              Comment

                              Working...
                              X