Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ValBo написа Виж мнение
    В първата книга земляните изобщо не са споменати.
    Това е творчество на сценаристите.
    Иначе, жителите на различните места се различават заради гравитацията.
    За съжаление, това във филма е трудно да се покаже.

    П.П. Останалите части ги имах на руски, но съм ги забутал някъде, а сайта от който са свалени не работи.
    Като споменахте за книгата, някой обърнал ли е внимание на обложката? Дизайна на кораба нарисуван на обложката на първия том е над 70% взаимстван от дизайна на клас Абадон на Амарската империя в Eve online. Всъщност това беше основната причина да не си купя книгата, в първия момент ми заприлича на нещо което е евтина имитация на истории от компютърна игра. Много подобни книги има развиващи се в различните игрални светове, а всяка от няколкото подобни истории които съм чел беше слаба.

    Comment


      #92
      Angelmr, най-добре е да се игнорира въобще арта на кориците, пиша ти го като човек с опит в областта. Много често няма общо със съдържанието (и не винаги вината е у създателя на корицата, макар че най-често е при него).

      "Файърфлай" ми хареса точно за това, което е - добър космически уестърн.

      Comment


        #93
        Какво ви е харесало във Файърфлай?

        Май не си гледал много фентъзи от syfy Позяпай малко Dominion и после пак ела да си пишем за Firefly
        Не, и именно затова не съм гледал много Щото това дето минава за "фантастика", са някакви фентъзи тийнове с ангелски крила
        Един приятел ми препоръча The Expanse, иначе сигурно нямаше да чуя за този сериоал въобще. Може би след години.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #94
          Angelmr написа Виж мнение
          Като споменахте за книгата, някой обърнал ли е внимание на обложката? Дизайна на кораба нарисуван на обложката на първия том е над 70% взаимстван от дизайна на клас Абадон на Амарската империя в Eve online. Всъщност това беше основната причина да не си купя книгата, в първия момент ми заприлича на нещо което е евтина имитация на истории от компютърна игра. Много подобни книги има развиващи се в различните игрални светове, а всяка от няколкото подобни истории които съм чел беше слаба.
          Пробвай Eisenhorn.

          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            Dinain написа Виж мнение
            Не знам къде гледаш, пише, че го гледат 1.6 млн. постоянни зрители, а премиерата - 4.5 млн.
            В укито има разбивка по епизоди: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ex...es)#Production
            Първият е гледан от 1.19 млн. нататък падат до 0.6 млн. зрители. Ако е вярно не е хубаво. Толкова зрители събират разни треторазрядни токшоута дето продукцията струва 50 лева. А не сериал който сигурно гълта по милион на епизод.

            Между другото четох че така си е отишъл любим сериал като Terra Nova дето го продуцира Fox. Сметнали са че същите зрители им носи някакво нефелно ралити шоу (май беше "Jersey Shore") дето струва стотинки, докато продукцията на Спилбърг беше 4 милиона долара за епизод. И кръцнаха сериала...

            Колкото до "Падащите Небеса" ставаше за гледане първите два сезона. Дори го харесвах повече от "ходещите". След това обаче се превърна в нещо доста посредствено и разпокъсано и спрях да го гледам.

            За "Светулката": група симпатяги със собствен космически кораб. Как може някой да не го хареса?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #96
              bukvite написа Виж мнение
              Толкова южняшки сериал нямаше никакви шансове. То не е ясно как изобщо е излязъл. Беше си откровенна подигравка с "янките".
              Продължение принципно има - все пак Serenity се явява такова.
              Може, макар че за мен "Серенити" е нещо като сериала събран в един филм. Или поне опит за това. А има и плагиати, попаднах на някакъв слаб сериал ... може би името беше Андромеда, а може и да греша - но този сериал беше като опит за клонинг, но неуспешен.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #97
                Още малко за "Марсианецът". За отбелязване е, че както в книгата, така и във филма руснаците имат едно доста така ненатрапчиво присъствие. Не само те де. Ако Русия един-два пъти все пак е спомената, то европейските или индийските ракети, да не говорим за Space X, напълно липсват от пейзажа. Що се отнася до руснаците, освен личното пристрастие на автора, вероятно има и обективни причини от сюжетно естество. Първо, силно ще пострада драматизма. Шибаните руснаци всякак ще измъкнат от някъде някой "Союз", на който са поставили ускорителя "Фрегат", и без проблем ще добутат до Марс тонове консерви за гладуващия американец. Това не само ще унищожи основната интрига, но и, съгласете се, отвсякъде си звучи безобразно. По-добре е, естествено, да храним героя с картофи, които са си исконно американско растение. Съвсем между другото, като за биолог, той много аджамийската ги гледаше тия картофи. Да ги засадиш на първата попаднала ти почва е сериозна грешка дори на Земята, това аз като селско момче ви го казвам, а какво остава за Марс, където голяма част от почвата от наша гледна точка е отровна и то не само за картофите. Съдържа голям процент хлорни и серни примеси, които са опасни за човека, във всеки случай не бих почнал да я загрявам и поливам с вода без предварителен анализ. А трябва в нея да има всъщност азот и то не във всяка пропорция, за да става да отгледаш нещо.

                Както и да е, да оставим картофите и да се върнем на руснаците. Изглежда, гузната съвест на създателите на филма накрая все пак е заговорила и като известна компенсация на постера е поставена издигаща се към висинето ракета, която толкова силно напомня "Союз", че най-вероятно е именно тя.



                Ей това е то демокрация и политкоректност! Във филма може и да го няма, но в рекламата - пожалуйста
                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                Comment


                  #98
                  А той нали чакаше да се развият някакви бактерии. Може би ако не е отровно за бактериите, става и за картофите?
                  Между другото в документален филм за средновековието обясняваха, че когато се тори с човешка тор (демек през по-голямата част от ранното средновековие) "аромата" оставал в растенията. Та за това се налагало всичко да се вари на яхния, докато стане на каша, че да може да се яде. На мен лично това ми се струва измислица. Пък и документалката беше английска, а тия са едни майстори на късия разказ
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #99
                    Amazon написа Виж мнение
                    А той нали чакаше да се развият някакви бактерии. Може би ако не е отровно за бактериите, става и за картофите?
                    Между другото в документален филм за средновековието обясняваха, че когато се тори с човешка тор (демек през по-голямата част от ранното средновековие) "аромата" оставал в растенията. Та за това се налагало всичко да се вари на яхния, докато стане на каша, че да може да се яде. На мен лично това ми се струва измислица. Пък и документалката беше английска, а тия са едни майстори на късия разказ
                    Хехехех, този филм наистина ли беше документален?
                    P.S. Да уточня - в един трисерийник за викторианското земеделие четяха тогавашни съвети от тогавашна книга. Може би са имали предвид, че тогава така се е вярвало.
                    Last edited by pnp5q; 25-01-2016, 17:19.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      с човешка тор
                      Бе не е много подходяща. Винаги се предпочита тази от тревопасни преживни животни, в нея готините бактерии са повече. И то добре "прегоряла", прясната не става. Много начини има да умориш посаденото в градината, не случайно героят е биолог.
                      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                      Comment


                        Обикновен лаик написа Виж мнение
                        Шибаните руснаци всякак ще измъкнат от някъде някой "Союз", на който са поставили ускорителя "Фрегат", и без проблем ще добутат до Марс тонове консерви за гладуващия американец.
                        Като вземем предвид кога се развива действието, може би консервите ще са им по-необходими там, в Русия Да не говорим за някакви Союзи и Фрегати, от които вероятно само спомени ще са останали

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          може би консервите ще са им по-необходими там, в Русия
                          Може би. Обаче що се отнася до космоса, впечатлението ми е, че това май никога не ги е спирало.

                          Кухулин написа Виж мнение
                          Да не говорим за някакви Союзи и Фрегати, от които вероятно само спомени ще са останали
                          Союзът е разработка от 50-те на миналия век. Сега е 2016 и те още си летят. Какво те кара да мислиш, че това може да се промени?
                          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                          Comment


                            Обикновен лаик написа Виж мнение
                            Союзът е разработка от 50-те на миналия век. Сега е 2016 и те още си летят. Какво те кара да мислиш, че това може да се промени?
                            Международната политика, на първо място.

                            Comment


                              Освен това може да е стара разработка, но доколкото знам не са спирали да го развиват. Вече е чукурнайсто поколение.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Международната политика, на първо място.
                                Не знаех, че "Марсианецът" е книга/филм за международната политика. Но като е станало дума, чувал съм, че Русия е между немногото страни, които определят тази политика. Ти не си ли го чувал?
                                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                                Comment

                                Working...
                                X