Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Изгледах излезлите четири серии - става горе-долу, но не ми се видя нещо особено. Страда от обичайните проблеми, които забелязвам във всички подобни сериали - както общите (безжизнен свят, особено забележимо във фона), изкуствено забавено развитие на историята и "водене" на героите през последната. Що се отнася до "реализъм" - както и във всички останали няма и смисъл да се търси (смешно е, че тук-таме вкарват по някоя случайна "вметка" колкото да поддържат - какво? може би илюзия? а то става кръпка, която само подчертава липсата).
    Но как да е - реалистичността не е особено важна, стига човек да не се разсейва от този момент (а е ясно, че има и ограничения от гледна точка на бюджета - затова само от време на време се сещат, че космическите кораби са в свободно падане, а гравитацията на някоя от малките планети е много ниска, - иначе вероятно не само ще е твърде скъпо, но и много необичайно за зрителите, ако се пробват да представят тези неща убедително). Това, което не ми допадна е, че не изграждат някакъв интересен/убедителен модел на обществото, което би могло да се развие при живот изцяло на космическа станция на някоя от малките планети (като Церера), вместо това имаме стандартното от подобни сериали "подтисничество" и "революционни елементи". Не са помисили много и над борбата за ресурси - аз бих очаквал основният им ресурс да е енергията (особено за онези в астероидния пояс), а не вода/кислород (последните в рамките на затворена система няма да са проблем (включително на космически кораб) над осигуряването на началното количество; по-скоро осигуряване на допълнителните количества съобразено с нарастването на населението на станциите - нещо, което лесно може да бъде контролирано). Забавна е и идеята за "липсата на контрол" в рамките на сравнително малка затворена система, каквато ще е всяка една станция, което налага доста странна по функция и вид полиция.
    Отделен въпрос е сражението в космоса и въобще корабите (нищо там не ми допадна - плъзгат се по клишетата: нито визуално, нито функционално).
    Но сериалът става за гледане. Не знам как стоят нещата в книгите.
    Last edited by gollum; 06-01-2016, 11:02.

    Comment


      #62
      Първия епизод е готин, сега го загледах. Има потенциал.

      Comment


        #63
        Четвърти епизод беше епичен Особено противоракетната отбрана

        Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	29.3 КБ
ID:	548924

        Comment


          #64
          Мда космическото сражение беше бая нелепо (е, ако го сравня с останалите кино-образци, не кой знае колко). Особено ми "харесаха" многобройните гатлинги... Уж споменаха в един момент ракети, ама не стана много ясно защо (няма и да питам какво са торпедата, щом ракетите са отделно нещо), а решаването на сражението чрез абордаж беше последната стъпка в епиката.
          Що се отнася до самата история - само клишета и с всеки следващ епизод, повече .

          Comment


            #65
            Ей, големи сте мрънкачи
            Това го спрягат за "най-добрата фантастика от години". Нагледах се във Falling Skies как трепят извънземните с калашници и ножове.

            Абордажът мисля, че беше защото искаха да пленят кораба - в престрелка явно щяха да загубят в крайна сметка, бяха останали 2 от 6 атакуващи кораба.
            Тези нападатели така и не стана ясно, но не бяха ли мистериозните извънземни?
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #66
              Еми добра е фантастиката, кефи Все пак говорим за сериал на syfy, не за някаква суперпродукция. Лично мен по ме кефи от Battlestar Gallactica. Falling Skies май десетина епизода бях изгледал навремето и помня, че единия извънземен го лупаха с юмруци. Бяха го вързали и го караха да признае нещо Абе доста беше малоумен сериала

              Comment


                #67
                Dinain написа Виж мнение
                Тези нападатели така и не стана ясно, но не бяха ли мистериозните извънземни?
                Не!
                и не им трябваше кораба
                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                Comment


                  #68
                  Ако някъде въобще са се мяркали тези извънземни, трябвало да е било съвсем за кратко в първия епизод, самото начало.
                  Иначе сте прави, че ако мерим по това, което се пуска като фантастика, сериалът става. Обаче има бая недомислени или дразнещи неща, при това, ако оставим настрана "научната" част. В петата серия цялата история със станцията "Андерсън" е такава. И разследването на Церера е бая клиширано, едно в едно с всеки "полицейски" сериал. Цялата политическа страна е толкова схематична. А би могло да е доста по-интересно, според мен. Същото и за космическото сражение, засега единствено. Сигурно има много неща, които са много по-зле, т.е. зависи от фона (аз почти не съм гледал фантастични сериали последните години, защото неизменно ме разочароват).

                  А "мистериозните кораби" видно са с човешки екипаж, така че едва ли са извънземните. Като се има предвид технологичното преимущество и това, че не ще да са марсианци, остава да са земяни (някаква конспирация сигурно - затова и допълниха нещата с епизода със станцията "Андерсън"). Особено с оглед на това, че "добрите" са обитателите на астероидния пояс.

                  Comment


                    #69
                    Falling Skies го изгледах целия, накрая зациклиха яко (както често се случва) и набързо претупаха края във сезон 5.
                    Да, имаше много бой, вкл. с хладни оръжия, там не фантастиката ми беше интересна, ами "войнишките истории" от първите 2-3 сезона - човешко опъление, водят си партизанска война срещу извънземните окупатори по всички правила - снайперисти, засади, IED, саботажи и отвличане на командири

                    А "мистериозните кораби" видно са с човешки екипаж
                    Не си свалиха скафандрите. Те и в Battleship бяха хуманоиди в скафандри
                    Затова предположих, че са извънземни, които отдавна са шпионирали хората и са им копирали оръжията и корабите (незнайно защо). Нали уж марсианците бяха с най-напредналите военни технологии, как така земляните изведнъж вадят по-силни кораби? (при това, разработени тайно от земното правителство - ясно ги показаха, че не са те). Както и да е, не съм чел книгите, а който ги е чел, ще вземе да пуска спойлери.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #70
                      Изчакайте края на филма и ще разберете.
                      А книгите се четат за 3-4 часа, част от тях ги има в нета.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #71
                        ValBo написа Виж мнение
                        Изчакайте края на филма и ще разберете.
                        А книгите се четат за 3-4 часа, част от тях ги има в нета.
                        Че то с извънземните започна филма. Аз съм по средата на първи епизод и мисля че е ясно. Бедстващият кораб който подминаха. Малко са взели назаем от "Event Horizon" (странният зов за помощ) което е хубаво.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #72
                          Amazon написа Виж мнение
                          Малко са взели назаем от "Event Horizon" (странният зов за помощ)
                          Тцъ-тцъ-тцъ, хубава работа...
                          The commercial spacecraft Nostromo is on a return trip to Earth with a seven-member crew in stasis: Captain Dallas, Executive Officer Kane, Navigator Lambert, Science Officer Ash, Warrant Officer Ripley, and Engineers Parker and Brett. Detecting a mysterious transmission, possibly a distress signal, from a nearby planetoid, the ship's computer, MOTHER, awakens the crew. Following standard company policy for such situations, the Nostromo lands on the planetoid
                          ...
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #73
                            Мистериозен кораб/станция със записан сигнал за бедствие е концепция стара като света.
                            На мен ми хареса, че поне се опитаха да разчупят клишето, като пробваха да се скатаят и да го подминат.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #74
                              Само да спомена че до тук ми харесва. Мерси на Динайн за препоръката. А за зова за помощ, имах предвид протяжният неразбираем глас, подобен на "спасете ни"/"спасете се" от "Event Horizon". Зловещо един вид.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #75
                                Изгледах до 5-ти епизод. Един от най-развинтващите въображението фантастични сериали на които съм попадал. Нищо общо с нефелизми като "Бойна Звезда Галактика". По-скоро SyFy телавизията разпробиват клеясалия жанр и за пръв път правят нещо прилично от 10 години.
                                Въпрос: къде гледате сериите? Аз директно на сайта на syfy.com. Качеството е супер и почти няма реклами. Не си губете времето да сваляте някакви гигабайти от замундата.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X