Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Amazon написа Виж мнение
    "Интестелар" е скучна и измъчена мозъчна пръдня, дето може да възбуди само възпалените ганглии на възтъповат псевдо-интелектуалец.
    Или на някоя зажадняла романтична натура. Все пак основния акцент беше върху любовта

    Comment


      #32
      Amazon написа Виж мнение
      Благодаря ти!
      Моля, радвам се, че ти е харесала.

      Amazon написа Виж мнение
      Като лекота на четене, реалистичност, интелектуален гъдел
      За чисто художествените достойнства не се наемам да съдя, понеже това е област, в която определено се чувствам безпомощен. На мен обаче ми хареса стремежът да се вкара максимум реализъм, при което се получава едно доста ясно усещане за това колко невъобразимо трудна, извънредно опасна и адски скъпа е всяка small step в космоса.
      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

      Comment


        #33
        За чисто художествените достойнства не се наемам да съдя, понеже това е област, в която определено се чувствам безпомощен. На мен обаче ми хареса стремежът да се вкара максимум реализъм, при което се получава едно доста ясно усещане за това колко невъобразимо трудна, извънредно опасна и адски скъпа е всяка small step в космоса.
        В моето издание имаше интервю с автора. Книгата е следствие от търсенето на реализъм. Автора планира истинска мисия до Марс(това му е хобито) с всички технически подробности. Дори си пише програма за изчисляване на треактории. Чак в последствие докато разлежда възможните провали му хрумва да напише книга. Слага я на страницата си в инернет, за да я прочетат приятелите му. И така
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #34
          Романтичният ми мозъчен ганглии ме кара да репресирам един - двама по-горепишещи, но ще се въздържа

          Иначе, филмът по "The Martian" е с премиера 27 ноември 2015 г., режисьорът е Ридли Скот.
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            #35
            1951 написа Виж мнение
            Романтичният ми мозъчен ганглии ме кара да репресирам един - двама по-горепишещи, но ще се въздържа
            И слава Богу, не ми се ще да попадам в масивите на ДАНС

            Comment


              #36
              1951 написа Виж мнение
              Романтичният ми мозъчен ганглии ме кара да репресирам един - двама по-горепишещи, но ще се въздържа
              Не се газирай де! За всяка боза си има публика

              1951 написа Виж мнение
              Иначе, филмът по "The Martian" е с премиера 27 ноември 2015 г., режисьорът е Ридли Скот.
              Супер. Ако някой може да го режисира това е точно Ридли Скот. Според мен и избора на Мат Деймън да играе Марк е добър.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #37
                Amazon написа Виж мнение
                Супер. Ако някой може да го режисира това е точно Ридли Скот. Според мен и избора на Мат Деймън да играе Марк е добър.
                За съжаление, не споделям този ентусиазъм. Последните му добри филми са Царството небесно и Блeк Хоук Даун, а това си беше преди 10+ години. От тогава насетне ги редува боза, комерс и тук там нещо средна ръка.
                Last edited by 1951; 26-02-2015, 15:17.
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #38
                  Да сме живи и здрави, ще видим. Дано да успее да се реваншира. А и аз не споделям критиките към Прометей. На мен филма ми хареса. Особено след второто гледане.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #39
                    Сам по себе си Прометей е добър филм, но издиша в опитите си да се намести в легендарната вселена на Пришелеца. Аз бях и все още съм адски разочарован от този филм.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #40
                      По приницип не съм люботел на фантастиката. Преди години четях чат-пат фентъзита, но и те вече не са ми интересни.

                      Но съм фен на бараярската серия на Лоис Макмастър Бюджолд и харесвам някои от серията за Язон дин Алт (чел съм ги тях на руски).

                      Comment


                        #41
                        Интересна обзорна статия за "научното фентъзи" (Star Wars и прочее).

                        Like many film fans, I’ve been waiting patiently for my local cinema to show Hard To Be A God, the swan song of the late Russian filmmaker Aleksei German. The movie, adapted from Arkady and Boris Strugatsky’s science-fiction novel of the same name, revolves around a group of space explorers who are studying a planet…
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Stand on Zanzibar is set in the year 2010, and this allows us to make a point-by-point comparison and marvel at novelist John Brunner’s uncanny ability to anticipate the shape of the world to come. Indeed, his vision of the year 2010 even includes a popular leader named President Obomi.


                          Всъщност веднага си я взех и още в самото начало

                          A point of view can be a dangerous luxury when substituted for insight and understanding.
                          Last edited by Imperial; 19-04-2015, 00:02.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #43
                            1951 написа Виж мнение
                            Иначе, филмът по "The Martian" е с премиера 27 ноември 2015 г., режисьорът е Ридли Скот.
                            А ето така предполагаемо ще изглежда главният герой в скафандър.

                            Click image for larger version

Name:	399785_original.jpg
Views:	1
Size:	343.1 КБ
ID:	547887

                            Скафандърът е със светоотражателен филтър, на вид със златно покритие, който по принцип е излишен - слънцето на Марс е слабо. Отгоре на всичко филтърът е поставен вътре в скафандъра.

                            Click image for larger version

Name:	400798_original.jpg
Views:	1
Size:	283.4 КБ
ID:	547888

                            Винаги са отвън, защото там, където наистина са нужни, при вътрешен филтър част от отразената светлина ще остава в скафандъра и в някакъв момент астронавта ще се прегрее. Въпреки, че може пък да не е филтър, а някаква система за нощно виждане, която би била по-уместна и нужна на героя.

                            Самият скафандър няма никаква видима система за вентилация и терморегулация, но затова пък изглежда добре, което в киното си е важно. В реалността също има такива експериментални скафандри, като този, например:

                            Click image for larger version

Name:	399408_original.jpg
Views:	1
Size:	75.3 КБ
ID:	547889

                            Но никой да не е използван в космоса, защото многобройните им недостатъци засега са непреодолими.
                            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                            Comment


                              #44
                              Някой друг гледа ли вече "Марсианецът"?
                              На мен ми хареса.

                              Естествено ще има мрънкане как това или онова не било реалистично. Но на мен ми хареса, над 2 часа и не доскучава в нито един момент.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                #45
                                Още не, но смятам скоро да го гледам и имам високи очаквания. Книгата много ми хареса и ако са я спазвали (а доколкото разбрах, общо взето си е по книгата), не виждам за какво може да се мрънка, че не е реалистично. Завръзката е такава (в книгата е така, същото е и във филма, вижда се от трейлъра), но това е необходимо, за да има въобще история, може да се спори нещо около това каква доза радиация ще получи героя от престоя си на планетата (в книгата материалът, от който е направен купола има някакви предпазващи свойства, което не е възможно пир съвременните технологии и малко вероятно да е възможно към 2030 и някоя, когато се развива действието). Всичко останало си е съвсем наред.

                                Comment

                                Working...
                                X