Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастика

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Вчера ми попадна една швейцарска фантастика: "Cargo".
    Евала за усилието, ама да бяха се постарали малко повече и като сюжет, пусто... От друга страна имаше какво да се види и атмосферата беше приятно тегава почти до след средата.
    Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

    Comment


      #17
      Продължението на любимия ми Blindsight излиза скоро

      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #18
        Задължителен филм за любителите на фантастичното кино



        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Прочетох само "Ходоровски" и това ми беше достатъчно като убеждаване

          Comment


            #20
            Виж ти, наистина интересен филм (за ненаправен филм)! Дори не бях чувал, че е имало такъв замисъл. Екипът е бил звезден, но има и немалко случаи на такива групови творения, които се оказват посредствени. Или пък всичките тези егота като нищо е можело да се скарат, ако бяха започнали снимките.

            За мен филмът е интересен от гледна точка на това как (не) се е правело кино едно време. То не се е намерило финансиране за такъв проект и тогава, а днес би било абсурд - "дай ми $150 млн. и ме остави да правя каквото си искам" (грубо еквивалентът на $15 млн. през 1975 г.).
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #21
              Благодаря, Империал, филмът се оказа много интересен, а за мен имаше и двойната полза, че даже не бях чувал за Ходоровски (та сега имам няколко филма за гледане, които звучат много интересно ). Жалко, че не се у получило - подобни проекти и опити, независимо успешни или не, "движат" киното напред. особено когато говорим за кино фантастика, която (според мен) изисква именно авангарден и нетрадиционен подход. Разбира се, всичко това (уви) е в миналото и подобни проекти поне засега са невъзможни (тогава все още са били възможни, макар и рядко).

              Comment


                #22
                Amazon написа Виж мнение
                Голъм, ако говорим за свръх способности и как се появяват, си имаме малка национална гордост. Темата е развита изключително добре в "Космосът да ти е на помощ, Александър" от библиотека галактика. Вероятно една от най-добрите НФ повести, които съм чел някога. Малко е смешно, или не чак толкова, но като дете не си представях че българин може да напише толкова силна книга и си мислех че Иван Мариновски е руснак. Особеностите на израстването в среда на умерена пропаганда предполагам.

                П.П. Съмнявам се някой любител на НФ да не я е чел, ама за всеки случаи: http://chitanka.info/text/2117-kosmo...sht-aleksandyr

                [ATTACH=CONFIG]21719[/ATTACH]
                Има и втора книга, но мисля, че не е издавана.

                .
                ..И кажи ми ти страннико,
                чувал ли си звук,
                по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                Comment


                  #23
                  Онзи ден гледах interstellar. Рядко съм бил толкова впечатляван от фантастика. Естествено филма не беше перфектен, но бяха малко моментите в които забелязвах нещо което да ми направи лошо впечатление. Може би най-дразнещо беше дежурното обръщане на член на екипа срещу останалите в опит да ги убие. Освен това бяха попрекалили с американския патриотизъм, но предполагам политическата обстановка е такава. Но като се изключи това, все едно гледах класика от ранга на одисея 2001. Отлично измислена история включваща сравнително малко логически дупки. Обитаеми планети в близост до черна дупка са нещо нелепо, а слизането на планета, където релативистичния ефект забавя в такава степен времето е идея, която дори не влиза в категорията "нелепа", тук издънката на сценариста е голяма и оправданието с изискванията на сюжета не са достатъчни, аз например веднага се сещам поне за два начина с които да се оправдае десетилетното забавяне без да се налага да се прибягва до глупост излизаща извън всяка човешка логика. За разлика от тази издънка облачната планета беше свежа идея. Противоречи на всички физични закони естествено, но самата идея не знам да се е появявала до сега във фантастиката. Роботите също ми направиха добро впечатление, в първия момент изглеждат нелепи ретро кутии, а след това се оказва, че в момента се развива точно такава концепция.

                  Comment


                    #24
                    Върл противник съм на SyFy заради честите им лоу кост издънки и недодялки.
                    От тази гледна точка как се хванах да гледам Ascension и аз не знам.





                    С две думи, става за убиване на малко повече от 4 часа. Няма да е лошо след минисериала да пуснат и един - два регулярни сезона, защото има хляб и има достатъчно завъртяна интрига, макар и нищо невиждано.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #25
                      Crusher Joe (Крушила Джо), 1983 г. - Забавно аниме, хората все още приличат на хора; добра разгрявка за Стар Варс, ибо копира яко; освен това обаче е такъв стил (толкова стар?), че прилича на анимирано списание "Дъга". "НАучната част" е боза, естествено. Екшъна обаче е класически, от 80-те. Накрая има даже психологическа врътка.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        #26


                        Гледах пилотния епизод на "Човекът във високия замък".
                        Очаквах да е зле, но не е. Не е и шедьовър на ТВ изкуството. Постарали са се да докарат атмосферата от книгата. На места е успешно, на места не. Като цяло, обаче е по-скоро добре. Все пак си личи, че са правили пилотната серия със скромен бюджет.
                        Историята, най-общо казано, следва книгата. Има и доста разлики, но няма как от сега да се каже дали ще са за добро или не. Има и липси на герои и сюжетни линии, но пак казвам, това е само пилотната серия. Актьорите са ОК.

                        Ще ми се да видя целия сериал (ако следват книгата без проблеми ще направят 10 - 12 серии), но не е ясно дали Amazon ще даде зелена светлина. Всичко зависи от броя гледания на пилотната серия и общите отзвуци.
                        Last edited by 1951; 19-01-2015, 00:15.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          #27
                          "The Martian" (Марсианецът или Марсианинът) от Andy Weir. Изненадващо добра като за първа книга на писател. Малък спойлер - класическа робинзониада. Учен-астронавт е сметнат за мъртъв по време на екстрена евакуация от научна база на Марс и изоставен на планетата. Сюжетът се свежда до това как с помощта на инженерни познания, съобразителност и 20 тона оборудване на НАСА да оцелее до идването на следващата мисия, която да го спаси.

                          Става дума за добрата стара научна фантастика, при това с акцент именно на научна, включително в смисъл, че почти отсъства романтична линия.

                          Тук я има в превод на руски.
                          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                          Comment


                            #28
                            Минисериалът по "Човекът във високия замък" ще го бъде:

                            Philip K. Dick's imagination has been juicing TV series and movies since the early '60s, most famously inspiring Blade Runner, Total Recall and Minority Report. It should come as little surprise, therefore, to see that Amazon's pilot for Dick's The Man in the High Castle was the company's most watched pilot ever. As a consequence, the company will now commission a full series for its Netflix-esque Prime Instant Video. Of course, we just have to hope that the show is a little better than the last time someone adapted the author's work for TV -- 1999's deeply forgettable Total Recall 2070.
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              #29
                              Миналата седмица ми попадна "Марсианецът" (на английски) - доста добра НФ - отдавна не бях чел такава. Вярно си е класическа робинзониада, но е приятно написана. Интересно как точно ще я направят на филм.

                              Comment


                                #30
                                Обикновен лаик написа Виж мнение
                                "The Martian" (Марсианецът или Марсианинът) от Andy Weir. Изненадващо добра като за първа книга на писател. Малък спойлер - класическа робинзониада. Учен-астронавт е сметнат за мъртъв по време на екстрена евакуация от научна база на Марс и изоставен на планетата. Сюжетът се свежда до това как с помощта на инженерни познания, съобразителност и 20 тона оборудване на НАСА да оцелее до идването на следващата мисия, която да го спаси.

                                Става дума за добрата стара научна фантастика, при това с акцент именно на научна, включително в смисъл, че почти отсъства романтична линия.

                                Тук я има в превод на руски.
                                Благодаря ти! Купих си я от амазона заради твоето ревю и е най-добрата книга която съм чел от поне половин година. В послеслова се споменава че създателят на "Мистър и Мисис Смит" е купил правата за филмиране. А дано! Като лекота на четене, реалистичност, интелектуален гъдел и чувство за хумор това е нещо наистина свежо. Човека си бил пуснал книгата на сайта за приятели, пък взело че избухнал бестселър
                                В сравнение с това книжле "Гравитация" е леко досаден, а "Интестелар" е скучна и измъчена мозъчна пръдня, дето може да възбуди само възпалените ганглии на възтъповат псевдо-интелектуалец. Да, знам че и аз похвалих "Интестелър", но човек си мени мнението
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X