Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

    Кухулин написа Виж мнение
    Чети за Increment 3.1.
    Да, бях чел покрай условното интегриране на AIM-9X. Иначе този ъпгрейд дава някакви, но не пълни възможности В-З. Просто самолета не е проектиран с тази цел. Той дори ОЛС си няма. Поне не таква за целеуказване.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    #2
    Пилотите в бара пият уиски, не водка.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      Пият квото има А иначе то доде не измислят свестен боеприпас В-З и то по-скоро номенклатура свестни боеприпаси, основните работни коне в това отношение си остават добрите стари Страйк Игъл(това преди 2030 не го виждам да си намери заместник) и Супер Хорнет.
      Щото със SDB ако случайно строителя на атакуваното съоръжение е сложил по-яка марка бетон или повече желязо и по-добри вентилационни решетки и язък ти за стелта
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #4
        Amazon написа Виж мнение
        Иначе този ъпгрейд дава някакви, но не пълни възможности В-З.
        Именно, някакви възможности. По-точно - необходимите възможности. Колкото до "пълни възможности", това определение се нуждае от уточнение. Нито F-22, нито ПАК-ФА са ударни платформи. Всеки от тях има някакви предимства в това отношение, но няма как да ги сравним със специализираните машини.

        Comment


          #5
          Да така е, но ПАК-ФА го гласят като по-универсален. Докато раптора е замислян като чист изтребител и като носител на тактическо ЯО. Не можеш като на F-16 да му окачиш чугунка и той да я метне от височина три километра с точност 20-тина метра.
          А за Т-50 като започнат да го изпитват ще видим дали е интегриран пълният асортимент В-З ракети и бомби като на Су-35.
          То ние още не знаем отсеците му как изглеждат.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #6
            Amazon написа Виж мнение
            Да така е, но ПАК-ФА го гласят като по-универсален. Докато раптора е замислян като чист изтребител
            Така е, но как да кажа - директното сравнение (каквото ти упорито налагаш) не е пряко свързано с ролята на самолета в съответните ВВС. Разбираш ли, американския "чист изтребител" в определени случаи може да има по-големи ударни възможности от руския "универсал". Въпрос на много сложни схеми и концепции, далеч надхвърлящи конкретното "желязо". Не на последно място и заради сателитната навигация.

            Не бях чувал, че Ф-22 е носител на ЯО. Сигурен ли си?

            Comment


              #7
              Така е, но как да кажа - директното сравнение (каквото ти упорито налагаш) не е пряко свързано с ролята на самолета в съответните ВВС.
              Аз упорито бягам от всякакво сравнение, поне докато 5-тият прототип не започне да тества въоръжението, което вероятно ще е догодина началото. Това и написах. Не съм вкарал аз F-22 в разговора. А това че може да хвърля GPS бомба и то само един тип не изчерпва всички задачи В-З и е нещо съвсем конкретно.

              Не бях чувал, че Ф-22 е носител на ЯО. Сигурен ли си?
              Сигурен съм че бяха обявени такива възможностти при разработката. Включая резистентност на EMP. Но дали са правени тестове с макети на ядрени бомби нямам идея. По-скоро не, защото нещата се промениха докато раптора официално влезе на въоръжение. Поне не съм срещал нищо за такива тестове. Иначе отсеците му ще съберат B61 примерно.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #8
                Amazon написа Виж мнение
                А това че може да хвърля GPS бомба и то само един тип не изчерпва всички задачи В-З и е нещо съвсем конкретно.
                Задачите В-З не се поставят на F-22. Това не е СССР, нито е Русия през 2008. Задачите се поставят на определена мрежа, от която F-22 е само една брънка. Не знам дали схващаш разликата. И когато се наложи именно той да мята бомбите, ефективността ще зависи от работата на мрежата, а не от това какъв контейнер са му увесили отдолу. Смеете се там на разни клипове за подавяне на ПВО в другата тема, но работата не е смешна. И на руснаците не им е смешно, затова наливат стотици милиарди в джепане.

                Бомбите са два типа. Мята и 500 кила JDAM.

                Comment


                  #9
                  Е анджък де! F-22 няма да е брънката дето мята бомбите, или да подавя ПВО освен ако някой нещо много яко не е оплескал. И сега се опитва да го дооплеска. Както и руснаците ще гледат да не използват Су-34 за въздушно прикритие примерно.

                  500 кила JDAM са си му отначалото още. Бях я забравил.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #10
                    Amazon написа Виж мнение
                    Е анджък де! F-22 няма да е брънката дето мята бомбите, или да подавя ПВО освен ако някой нещо много яко не е оплескал.
                    Ключовия момент в случая е, че тези възможности се интегрират без ущърб на останалата функционалност. Режима за целеуказване по земя (SAR на APG-77) е софтуерна доработка. ALR-94 така и така си бачка. Демек от нищо нещо

                    Comment


                      #11
                      Разбираш ли, американския "чист изтребител" в определени случаи може да има по-големи ударни възможности от руския "универсал".
                      Аз тва не го разбрах, дали има пример? Може и без американски, руски и прочее...

                      Comment


                        #12
                        кало написа Виж мнение
                        Аз тва не го разбрах, дали има пример? Може и без американски, руски и прочее...
                        Например геолокацията на радарите и замерянето им с JDAM-ки е нещо, в което вероятно F-22 значително ще превъзхожда ПАК-ФА.

                        Comment


                          #13
                          Дали и как така? Те радарите се движат, това едно, второ - защо ще му е на ПАК ФА да хвърля бомби по радари, като може да ги поразява от около 250 км?

                          Comment


                            #14
                            кало написа Виж мнение
                            Те радарите се движат
                            Е, те се движат, но все пак трябва да спират от време на време. Да гледат какво има в небето

                            кало написа Виж мнение
                            защо ще му е на ПАК ФА да хвърля бомби по радари, като може да ги поразява от около 250 км?
                            Това са вече различни тактически варианти. Важното е да има варианти, когато дотрябват. Ако може да се цели от 250 км достатъчно ефективно, разбира се. Но има ред случаи, когато трябва да се удари бързо по геолокация. Например, ако радарите се движат прекалено често или ако са прекалено хитри за тъпия мозък на ракетите.

                            Comment


                              #15
                              кало написа Виж мнение
                              Дали и как така? Те радарите се движат, това едно, второ - защо ще му е на ПАК ФА да хвърля бомби по радари, като може да ги поразява от около 250 км?
                              Има ли вече клюки дали ще му интегрират Х-31П (или други варианти)? Обратното би ме учудило, ракетата не е голяма, ще влезе в отсек, който трябва да събира поне РВВ-АЕ.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment

                              Working...
                              X