Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Барът където пилотите отмарят след полет и си приказват над чаша водка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Еми индийци, какво толкова Важното е да има веселба

    Comment


      #62
      Amazon написа Виж мнение
      Снимката изглежда абсурдно, не защото е фотошопвана, а заради пълното безразличе на хората към изтребителя.
      Така е, защото пакистанците ги произвеждат като консерви. Авиобазите им вече не могат да ги поберат.

      Comment


        #63
        Ти мани майтапа, ама по техните форуми пак тръгнаха някакви слухове, че следващия блок ще е с EJ200. Уж инсайдери, не знам си кво, всички мечтаят за вундевафли

        Comment


          #64
          обтекателят ми се вижда по-ралично оцветен и вертикалният стабилизатор изглежда малко странно. Явно са обработвали обекта след като са го лепнали на кръстовището.
          и явно са го сложили на два-три метра от истинското му място

          Comment


            #65

            Comment


              #66

              Comment


                #67
                Това Мираж с JATO ли е? Готина снимка, аз си мислех че се използват основно на транспортни самолети, примерно С-130. Изглежда ми доста опасно. При транспортните самолети ускорителите просто ускоряват самолета по оста му. А тук изглежда, като че ли направо поемат цялата тежест. Ако някой от тях дефектира, при липса на сериозна подемна сила самолета ще се завърти и ще се пльосне на земята. Пилота няма голям шанс.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #68
                  Той и тоя е транспортен, само дето транспортира бомби

                  Comment


                    #69


                    Сериозна работа.

                    Comment


                      #70
                      Ихааа, два метеора. Между другото от кога ракетите Метеор нямат ПХО?

                      Comment


                        #71
                        Сгънато? Ето тук се вижда как е. Няма как да го видим от горният ракурс:
                        Click image for larger version

Name:	European%u00252BMeteor%2BBVR%2Bmissiles.jpg
Views:	1
Size:	57.4 КБ
ID:	538549

                        Много възли за окачване има Рафал. Повече дори от Су-35 с по един сдвоен възел.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #72
                          Остави възлите, ама като го сметнеш, май отива към MTOW. Къде девет тона и кусур...

                          Comment


                            #73

                            Comment


                              #74
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Остави възлите, ама като го сметнеш, май отива към MTOW. Къде девет тона и кусур...
                              И аз това си мислех, но ме домързя да го сметна. Бих заложил че поне външните резервоари са празни и самолета не носи много гориво. Не знам, но на мен за самолет тежащ 9-10 тона, товар от 9 тона е множко. Но иначе това е рекламираната конципця за "Omnirole". Демек всичко това Рафал трябва да може да го използва в една мисия.
                              И за да не съм съвсем мързелив, направих една много груба и бърза сметка колко струва това с което е накичен.

                              MICA $1 500 000 x 4 = $6 000 000
                              Meteor $ 1 000 000 x 2 = $2 000 000
                              AASM $200 000 x 6 = $1 200 000

                              Общо $9 200 000

                              С трите горивни резервоара го закръгляме до 10 милиона

                              После защо били скъпи самолетите на французите. Ами ако сделката ти включва три комплекта въоръжение и два комплекта двигатели и ето ти ги 50 милиона долара на самолет само от двигатели и джапане.

                              Като си добавиш и малко Ексорсет по 800 хиляди евра бройката, и работата заспива
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #75
                                А като си помислиш, че и за Грипена няма да е по-тънко...

                                Comment

                                Working...
                                X