Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шах?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хахаха, тука в едно предаване Сопико Гурамишвили разправя, че преди си била мечтала за мъж, който обезателно да е по-възрастен от нея, да не носи очила и в никакъв случай да не е шахматист или поне да не е ГМ2700+. А след един месец ще се омъжва за Аниш Гири Съдбата няма жал

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      !

      Много мощна игра в Норвегия - 4 победи и 1 реми. Дръпна яко в световната ранглиста и сега е втори, на 35 точки след Карлсен.
      Топалов вади луд късмет! Но и много красива партия срещу Гришчук.

      Comment


        Според мен в тоя турнир бие 40% с късмет и 60% с форма. Просто е влязъл в някакъв пик, може и последния да му е. Вдигна най-високия рейтинг през живота си - и като шампион не е бил там. То верно инфлация, ама все пак...

        Comment


          На шега, на майтап, но Кирсан май ще успее да вкара шаха в олимпийските спортове. Вървят сериозни пазарлъци.

          Comment




            Лошо му е

            Comment


              Binance cryptocurrency exchange - We operate the worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume

              Comment


                Как е като филмче?

                Comment


                  Не знам, довечера сигурно ще го гледам и ще драсна.

                  Comment


                    Имаше едно българче, световно неизвестно, обаче взе да печели турнири на поразия по цял свят, после му пускали ходовете на чесмастера за проверка и давал същите, май му забраниха да участва повече, въпреки, че го претърсваха и не откриха нищо? Как се казваше някой сеща ли се, че ми изкочи от главата. Иначе интересна е и сагата Топалов - Крамник и Ван Вели. Изобщо с тия технологии си позагуби чара малко шаха

                    http://www.dnevnik.bg/sport/2013/12/...izkljuchen_ot/ ето го
                    Чип в зъба

                    Last edited by InternationalLaw; 10-12-2015, 15:17.

                    Comment


                      А, чийтъри има постоянно. Скоро изловиха някакъв в Дубай, при жените също имаше голямо скубане на коси заради една румънка. Пробват се хората Топалов и Крамник много кефят, защото се мразят и в червата, което придава особена страст на партиите им. Дерат се яко и безжалостно, като ги събере жребия.

                      Технологиите убиват част от чара, но същевременно придават нови интересни черти на играта. Личното ми мнение е, че баланса е положителен.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Не знам, довечера сигурно ще го гледам и ще драсна.
                        Слаб е филма, не го препоръчвам.

                        Comment


                          За тези куршумните партии какво мислите? Те са по една минута време за всяка страна - това хич не е шах, въобще и фокусът на основните цели се измества.

                          ...Така давайте съветчета, понеже аз все тръгвам да побеждавам и това ми е основната грешка при едноминутките ))
                          Анархист-Диктатор

                          Comment


                            От големите Ботвиник е застъпвал такава теза - че бързия шах не е шах. Но това е било много отдавна. Днес играта е различна. Шоуто при булета е масивно Едно "too weak too slow" само какво струва

                            Съвети... Когато се подготвяш за булет, разучавай непопулярни теоретични линии с усложнения за противника. Дори да не са коректни, няма време на място да им се търси опровержение. Срещу слаби противници класиката е фишинг пуул на h2 Друго полезно умение е в жестокия цайтнот накрая да поемеш инициативата и да шашкаш противника с неочаквани шахове. Много време гълтат.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              От няколко дни набира скорост един стар диспут, та може за някого да е интересно:

                              Nigel Short says men 'hardwired' to be better chess players than women
                              Гледам, че тия дни е изял шамарите от Дзюй Уендзюн. Евала на мацето, винаги ме е кефило

                              Comment


                                Много интересна ситуация се очертава покрай мача за шампионската титла при жените.



                                Мария Музичук засекрети последните си партии, за да не може Хо Ифан да ги анализира. През това време китайката играе във Вайк ан Зее срещу елита на мъжете и се справя доста успешно:





                                Абе изобщо - сладурана. Голям съм и фен

                                Comment

                                Working...
                                X