Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Походови стратегически и тактически военни, фантастични и приказни игри (новини)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Аз 151 успявам да открия като пач (с крак). Вие на коя версия твърдите, че е добър ИИ?
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      #62
      Същата версия, тъй като още не съм си качил последната: 1.66.
      Добър ИИ, поне засега, ми изглежда от няколкото различни старта, в които всичко се развива по различен начин. Разбира се, има си своите проблеми, особено при настъпление, когато можеш да подлъжеш армиите и да ги обкръжиш. Още не съм водил кой знае какви морски сражения, освен в двете ограничени акватории - Балтийско и Адриатическо море.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #63
        Не ми се вижда много променено Със саюзниците, на средна трудност, април 1915: Печеля на всички фронтове (кавказкия малко е в застой), унищожил съм всички големи кораби на опонентите. Италия може и да успее да влезе във войната преди да се предадат централните сили
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          #64
          Съюзниците са лесни, с тях е ясно. Аз най-накрая видях откъде се гледа статистиката на загубите. Мислех, че няма. Пак е малко условна разбира се, ако някоя от страните е вече победена - данните също ги няма.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #65
            Версия 166 определено е добра- повече начални войски, повече евенти, видове кораби и налични водачи- офицери (този пач съм играл преди). Обаче- изкуствения интелект направи идиотска грешка и си я поддържа до края на играта. Централни сили, средна трудност, началото на 1916 някъде. След като Италия се включи в играта, и "немския ботуш влиза на нейна териотрия"- противника оголи западния фронт към Париж до една, на места две линии защита. В това време в северна Италия, към Милано имаше 4, на места 5 реда защита. Съответно Париж падна за 3-4 хода след това прехвърляне и Франция и Англия се предадоха в рамките на два хода след това. Франсета и британци пазещи Италия изчезнаха и този форнт се срина. Срам и позор, тамън бе станало интересно- масово дисбандвах пехоти от източния фронт (които дори и да докарам на западния- няма къде да ги дена), и инвестирах в множество точки ресърч. Видях един танк на англичаните да пази крепост на Синай и британците се предадоха преди да има възможност да се сборим с него
            "Далеч съм от мисълта си"

            Comment


              #66
              Spellbreaker написа Виж мнение
              Версия 166 определено е добра- повече начални войски, повече евенти, видове кораби и налични водачи- офицери (този пач съм играл преди). Обаче- изкуствения интелект направи идиотска грешка и си я поддържа до края на играта. Централни сили, средна трудност, началото на 1916 някъде. След като Италия се включи в играта, и "немския ботуш влиза на нейна териотрия"- противника оголи западния фронт към Париж до една, на места две линии защита. В това време в северна Италия, към Милано имаше 4, на места 5 реда защита. Съответно Париж падна за 3-4 хода след това прехвърляне и Франция и Англия се предадоха в рамките на два хода след това. Франсета и британци пазещи Италия изчезнаха и този форнт се срина. Срам и позор, тамън бе станало интересно- масово дисбандвах пехоти от източния фронт (които дори и да докарам на западния- няма къде да ги дена), и инвестирах в множество точки ресърч. Видях един танк на англичаните да пази крепост на Синай и британците се предадоха преди да има възможност да се сборим с него
              Същото е и на 1.51. Точно същия момент, след същото събитие. Обаче има и друг момент, който не мога да хвана. Италия не се включва безусловно в играта, има някакъв момент, дето не ми е ясен. При определено събитие или стечение на обстоятелства, Италия остава извън войната. Дали това са морски сражения, или пък нещо друго - не ми стана ясно. В двете проби, в които тя остана извън играта, нямаше нищо чак такова, т.е. и в двете руснаците загубиха големи сили в две обкръжения и имаше унищожени френски сили (единият път с командир) в Сърбия. Плюс разнообразни морски сражения, в които британците загубиха дреднаут.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #67
                Да, включванията са понякога нелогични. В описаната игра- България се включи когато буквално нямаше с кого да се бие: Русия, Сърбия се бяха предали, а Румъния се бе едва току-що активизирала. Румъния пък обяви война докато беше сама на целя фронт. Забелязах, че България седи на 15+ хода и чака нещо- бяха в червено. Румъния почна да я изпреварва въпреки, че когато за първи път България бе на 15+, тя беше на 20+.
                "Далеч съм от мисълта си"

                Comment


                  #68
                  Spellbreaker написа Виж мнение
                  Да, включванията са понякога нелогични. В описаната игра- България се включи когато буквално нямаше с кого да се бие: Русия, Сърбия се бяха предали, а Румъния се бе едва току-що активизирала. Румъния пък обяви война докато беше сама на целя фронт. Забелязах, че България седи на 15+ хода и чака нещо- бяха в червено. Румъния почна да я изпреварва въпреки, че когато за първи път България бе на 15+, тя беше на 20+.
                  Има някаква вътрешна логика Дето не я знаем. Логиката за САЩ ми се видя доста извратена, макар че то ... та, ако си с Оста и потапяш британски и френски транспорти, ускоряваш включването на американците. Обаче от друга страна, когато британците и французите потапят твоите транспорти, това няма влияние. Някак се чувствам ощетен, макар че тя реалността ... но както и да е
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #69
                    Е, в реалността те се включват, защото им потапят техни кораби, така че... има си логика.
                    Главният проблема на играта е, че е доста сложна. Предполагам затова и ИИ-то се справя по-зле, отколкото в другите версии на (общо взето) същия "мотор" (второсветовните). Но така или иначе, всичките игри от този сорт страдат от едни и същи общи нереалистичности (предимно стратегически и оперативни). Но то си е неизбежно, ако искаш да стане игра. Иначе гледам, че се е появила четвъртата версия на TOAW, но още не съм имал време да я пробвам.

                    Comment


                      #70
                      Ще издават "Fantasy General II" - оказва се, че правата ги държали GOG (те в момента продават оригиналната игра, както май повечето други от 5-звездната серия), разработчиците са някакво ново немско студио, издават я съвместно с "Матрикс"/"Слитерин". Не знам има ли други като мен носталгици по първата игра (една от любимите ми игрици в 5-звездната серия), но поне за мен новината беше голяма изненада и то приятна. Като гледам, ще запазят повечето неща, които си струваха от оригинала, но има и доста разлики (повечето, поне засега, звучат като доста добри решения). Разбира се, ще има по-малко единици, поне поначало и без механични (евентуално - в експанжън).
                      Би трябвало да излезе по някое време тази година (вероятно края на лятото или есента). В момента върви бета-теста.

                      Иначе друго като новини за походови игри - тази година изглежда все пак ще излезе "Panzer Corps II". Не изглежда да е кой знае колко различна от оригиналната (което не е чудно, като се имат предвид разбиранията на основния й дизайнер), освен чисто визуално - нов 3Д мотор и прочее.

                      Тази година (пак - най-сетне) ще излезе и втората част на Unity of Command, което определено ще си струва - тя изглежда значително развита спрямо първата, ще покрива (поне първоначално) съюзниците (десанта в Италия, десанта във Франция).

                      Comment


                        #71
                        Нова стратегия от Matrix на тема ВСВ:
                        We don't see things as they are, we see them as we are
                        ---Anais Nin----

                        Comment


                          #72
                          dibo написа Виж мнение
                          Нова стратегия от Matrix на тема ВСВ:
                          http://www.matrixgames.com/products/806/details/WarPlan
                          Изглежда супер
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #73
                            Да, добре изглежда. Тази година изглежда ще излязат поне няколко доста обещаващи походови игрици (част от тях продължения).

                            Comment


                              #74
                              Field of Glory: Empires звучи доста интересно - грандстратегия (всеки ход е една година) в древния свят, от AGEOD, издават я Слитерин/Матрикс геймс. Още не е излязла (най-вероятно лятото). Една особеност - както в останалите им игри, тактическите сражения са на практика автоматични (но системата е доста интересна и има какво да се научи от нея), но при желание могат да се експортват във Field of Glory II и да се изиграват там тактически.

                              Comment


                                #75
                                Интересна игрица:

                                This is a wargame about the Eastern Front during World War Two. You take the role of a senior officer in the Axis or Soviet high command.
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X