Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зараждане на фотографията в България и фотографското наследство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Belegurth написа Виж мнение
    Да, посещавал съм го, видяхме се и имаме нещо като уговорка за в бъдеще да си помагаме - доколкото можем разбира се.
    Пробвай и този, ако случайно не го знаеш:
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #17
      Belegurth написа Виж мнение
      Казах си - защо пък това да не съм аз? И ето ме - в началото на един доста труден и стръмен път, но все пак направил първите няколко крачки. Вече имам събрани около 400-430 имена на български фотографи от периода 1851 - 1920г. Тепърва имам да търся информация за тях - кога за живели, кога са творили, интересни факти за живота им и т.н. Всяка капчица информация която можете да споделите ще ми е от голяма полза. Ако разполагате със стари снимки от него период - ще се радвам ако мога да ги сканирам. Прилагам и няколко бисера от моята колекция. Ще се радвам ако посъбудя интереса ви.
      Потърси контакт и говори с Анелия Касабова от Ентографския институт. Със сигурност може да ти е от полза. Иначе успех в начинанието ще бъде прекрасно, ако види бял свят.

      Comment


        #18
        Тази сутрин получих невероятен подарък за вчерашния празник - снимки на Русе от 1878 г., от албум на руски княз, съхранен в Обществената библиотека в Ню Йорк. В края на 2015 г. тя предостави безплатен достъп до фотоархивите си - и ето какво е било тогава.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment

        Working...
        X