Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременно ПВО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В руските ВС все по-масово навлиза ПЗРК Верба. Само че, още няма снимка, нито какви са характеристиките й точно.

    Зенитчики Восточного военного округа (ВВО) получили на вооружение новейшие переносные зенитные ракетные комплексы «Верба», сообщает Интерфакс-АВН со ссылкой на начальника пресс-службы ВВО полковника

    Comment


      Создание Северо-Западного регионального центра Концерна ПВО «Алмаз − Антей».
      (один из 2)


      Производственный комплекс ¹ 1 ОАО «ГОЗ Обуховский завод» (открыт в мае 2014 года).
      Click image for larger version

Name:	êîìïëåêñ ¹ 1 ÎÀÎ «ÃÎÇ Îáóõîâñêèé çàâîä» (îòêðûò â ìàå 2014 ãîäà).jpg
Views:	1
Size:	121.7 КБ
ID:	545291
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        кало написа Виж мнение
        В руските ВС все по-масово навлиза ПЗРК Верба. Само че, още няма снимка, нито какви са характеристиките й точно.
        Тук има малко инфо:

        http://forums.airbase.ru/2014/06/t89...333-9m336.html

        http://www.airbase.ru/weapons/v/9k333-verba/

        Интересно е да се отбележи, че индексът на "Верба" е по-малък от този на "Игла", т.е. се разработва от по-рано.
        Last edited by piston; 23-07-2014, 09:41.
        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
        И. В. Сталин

        Comment


          piston написа Виж мнение
          Интересно е да се отбележи, че индексът на "Верба" е по-малък от този на "Игла", т.е. се разработва от по-рано.
          Индекс ГРАУ не имеет прямой связи с началом или окончание разработки.
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Eguo написа Виж мнение
            Индекс ГРАУ не имеет прямой связи с началом или окончание разработки.
            http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...A0%D0%90%D0%A3
            «Новые» индексы присваивались на этапе подписания ТЗ на ОКР по созданию соответствующих образцов
            с началото има съвсем пряка връзка.

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              с началото има съвсем пряка връзка.
              Тенкс Годжи! Това прочетох и аз в линковете, които споделих!
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                кало написа Виж мнение
                В руските ВС все по-масово навлиза ПЗРК Верба. Само че, още няма снимка, нито какви са характеристиките й точно.

                http://rbase.new-factoria.ru/news/pz...-voennyy-okrug
                Сборник справочной информации по отечественным системам вооружений выпуска после 1945 г., форум

                виж тук

                Comment


                  ОК.
                  1967 г. 9К32 «Стрела-2»(SA-7 Grail)
                  1970 г. 9К32М «Стрела-2М»(SA-7b Grail)
                  1974 г. 9К34 «Стрела-3»(SA-14 Gremlin)
                  1981 г. 9К310 «Игла-1»(SA-16 Gimlet)
                  1983 г. 9К38 «Игла» (SA-18 Grouse)
                  2004 г. 9К338 «Игла-С» (SA-24 Grinc)
                  2011 г. 9К333 «Верба»

                  Если судить по по индексам, по всем комплексам были подписаны ТЗ примерно в 1965-68 году.

                  «Новые» индексы присваивались на этапе подписания ТЗ на ОКР по созданию соответствующих образцов.


                  Могу показаться невежливым, но "новые" не всегда значат "в порядке возрастания"...
                  Хотя если честно, более логично в "порядке возрастания".


                  Интересно,
                  Если
                  9К33 это "Оса", 9К35 это Стрела 10, 9К37 это БУК, 9К317 «Бук-М2» то кто такая 9К36 ?
                  (кстати, у Бук-М2" меньший индекс чем у простого "Бук". )

                  Как можно заметить трехзначные коды вероятно не соблюдают иерархию по возрастанию
                  года ТЗ.

                  П.С.
                  Вот цитата
                  "...Вообще систематизация оружия и техники войск ПВО наиболее сложная. Там можно встретить ракеты начинающиеся на 5, и на 9 и имеющие двузначную цифру. ... Получается, что ракеты ПВО могут иметь обозначения 9М96, могут иметь 5В55, а могут к примеру:
                  39В6
                  79М6
                  ...
                  Как видите (навскидку) ракеты в этой системе могут помимо 9М или 5В обозначаться
                  39В и 79М, и 86М, и 40Н, 41Н, 42Н, 45Н, 48Н, 77Н, 23Я, 95Я.

                  А иногда имеют сразу два индекса, как 44Н6 (5Я24С) - зенитная управляемая ракета изд. 219С ЗРС С-25МР. В общем, как говорят "черт ногу сломит..."
                  http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                  Comment


                    Боинг 777 под Терезом
                    весь в дырках.
                    Click image for larger version

Name:	mh17_wreckage_reuters-653x380.jpg
Views:	2
Size:	264.9 КБ
ID:	545320

                    Вероятно сбит ракетой "земля-воздух" "Бук" на такой высоте или ракетой "воздух-воздух" с военного самолета.
                    (принадлежность не обсуждается в этой теме).

                    Но интересно, "Бук" мощные ракеты.
                    Оставляют море огня, шума, грохота и дымные столбы.
                    (пуск "Бук" видимо ВСУ)



                    Та местность очень заселена, много людей, деревень, и прочее.
                    Было бы много очевидцев пуска "Бук".

                    Но нет видео пуска в тот день. Нет очевидцев.

                    Просто мистика какая то.
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      Equo написа
                      Вероятно сбит ракетой "земля-воздух" "Бук" на такой высоте или ракетой "воздух-воздух" с военного самолета.
                      (принадлежность не обсуждается в этой теме).
                      Вроятността за ракета въздух-въздух е почти нулева.

                      1. Дупките от осколки не съответстват на руска/съветска ракета ВВ.
                      2. Самолета е ударен отпред, а не в двигателите/задната част на фюзелажа. Освен ако изтребител не го е стрелял в насрещен курс с радарна ракета, но това се разминава със записите от руският радар показани на брифинга.
                      3. Големината на поражение и факта че самолета пада веднага. Това е по-скоро резултат от 70 килограмовата бойна глава на БУК, отколкото от 3-4 кила взривно вещество от ракета ВВ. Голяма яка машина като 777 трудно може да бъде свалена само с една ракета от типа на Р-60. По-скоро ще я повредят и ще кацне някъде.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Вроятността за ракета въздух-въздух е почти нулева.

                        1. Дупките от осколки не съответстват на руска/съветска ракета ВВ.
                        2. Самолета е ударен отпред, а не в двигателите/задната част на фюзелажа. Освен ако изтребител не го е стрелял в насрещен курс с радарна ракета, но това се разминава със записите от руският радар показани на брифинга.
                        3. Големината на поражение и факта че самолета пада веднага. Това е по-скоро резултат от 70 килограмовата бойна глава на БУК, отколкото от 3-4 кила взривно вещество от ракета ВВ. Голяма яка машина като 777 трудно може да бъде свалена само с една ракета от типа на Р-60. По-скоро ще я повредят и ще кацне някъде.
                        Ами с Р27?
                        Но това е извън темата. На мен ми прави впечатление нещо друго. На снимката се вижда една сравнително малка дупка, където метала е напълно разкъсан и множество малки пробойни с неправилна форма около нея. Нещо ме съмнява 70 килограмовата бойна глава на Бук да може да нанесе точно такова поражение. Нито разкъсването би било толкова малко, нито пробойните от шрапнели толкова нагъсто, толкова малки и с толкова неправилна форма. Според мен този панел, който е сниман, не е ударен от Бук. Или са поражения от вторични експлозии при падането, или нещото свалило самолета е от съвсем друг характер, не взимано на сериозно до момента в медиите и напълно противоречащо на събраните до сега данни. На мен ми прилича на малък заряд попаднал директно в кабината.

                        Comment


                          Angelmr написа Виж мнение
                          Ами с Р27?
                          Хм... Р27 -боевая часть стержневая несущего типа, 39 кг
                          Бук - 70 кг.
                          Это сопоставимо.
                          Я даже не подозревал, что есть такие тяжелые ракеты "воздух-воздух"
                          Angelmr написа Виж мнение
                          Но това е извън темата
                          Почему Р27 вне темы? это тоже ПВО... в сво¸м роде...
                          -----------

                          Вс¸ же ракета "Бук" слишком шумная, мне кажется "Бук" вообще не применяли во время
                          боевых действий между Украиной и Новорусия.
                          По крайней мере пуск "Бук" не был заснять на видео ни с одной, ни с другой стороны.
                          Опять же, ракета "Бук" своре всего попала бы на радары гражданских и военных радаров.
                          отметка от ракеты осталась бы.
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment


                            Опять же, ракета "Бук" своре всего попала бы на радары гражданских и военных радаров.
                            отметка от ракеты осталась бы.
                            Не е сигурно. Дори за голяма ракета като тази на БУК. Гражданските радари със сигурност няма да я видят. Военните обзорни и те. Не и от голямо разстояние. А и целият полет на ракетата е 15-тина секунди. Единственият вариант е както и ти казваш, някой очевидец да е видял пуска и димната следа. Което е доста вероятно, но до момента няма данни от очевдци. Ако транспортно-пусковата е била в населено място, със сигурност много хора биха чулли шума и биха видели изстрелването. Това нещо вероятно издава страшен шум и трещене като излита.

                            Нека някой служил в ракетни войски да каже каква е точно шумотевицата при изтрелване?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              Не е сигурно. Дори за голяма ракета като тази на БУК. Гражданските радари със сигурност няма да я видят. Военните обзорни и те. Не и от голямо разстояние.
                              Думаю, что этот участок был под постоянным наблюдением, по крайней мере Российских ПВО радаров... Украинские ПВО тоже имели радары в тех местах.

                              _______


                              Между тем, внимательно сейчас посмотрел на снимок
                              Click image for larger version

Name:	mh17_wreckage_reuters-653x380.jpg
Views:	2
Size:	264.9 КБ
ID:	545321
                              Click image for larger version

Name:	PR20140308120347.JPG
Views:	1
Size:	24.6 КБ
ID:	545322

                              Отверстия сквозные.
                              Т.е. это кусок борта самолета из которого осколки вылетели.
                              Видно, что края отверстий вывернуты наружу (как мне кажется).


                              П.С
                              Похоже на 1. воздух-воздух 2. земля-воздух 3. внутренний взрыв.
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                Angelmr написа Виж мнение
                                Ами с Р27?
                                След като руският радар е засякъл Су-25 летящ на долната граница на обзора, е още по-вероятно да бяха засекли чудовище като Су-27 летящ на по-голяма височина. Освен ако не е стрелял от 100 километра, ама някак си не го виждам този сценарий. Много изсмукано от пръстите се получава.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X