Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космически новини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Руснаците са донакиприли двустепенната си система за извеждане (рус., много параметри) - базов носител: ИЛ-76.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Индийците са си направили евтин свръхзвуков двигател
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        И Blue Origin представят своя нова ракета - New Glenn
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Хм, не изглежда ли малко прекалено перспективна ракета с такава огромна стартова тяга? Изглежда повече като милиардерска прищявка, въпреки че се планира да е многократно използваема. Товарите за нея - поне засега - са много малко, струва ми се. Колко трябва да се увеличат (едва ли това ще стане в някакво средносрочно бъдеще) че да придобие някаква що-годе икономическа целесъобразност.

          Впрочем, за военните тя може и да представлява интерес (но това ще означава непряко финансиране на проекта или поне част от него с държавни средства), а и рано или късно носител на големи товари в орбита ще дотрябва. А пък човек, казват, е голям колкото мечтите си.
          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            Спътник с водна тяга
            https://www.wirelessdesignmag.com/ne...ype%3dheadline
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment




              Хаирлия да е!

              Comment


                Началото
                Click image for larger version

Name:	sputnik-1-pervyi-iskusstvennyi-sputnik-zemli-sovetskii-0005960361-preview.jpg
Views:	1
Size:	121.7 КБ
ID:	553809
                Догодина - юбилей.
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Тук се приемат молби за гражданство в Асгардия
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Глътка въздух за НАСА?
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Откриха частен космодрум за стратосферни балони
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Роскосмос откри в Бразилия станция за следене на космическия боклук (рус.) - Наблюдателният комплекс е на територията на обсерватория Пико дос Диас. Три телескопа фиксират слънчеви отблясъци от обекти и фрагменти на височина до 40хил.км, като местоположението им се изпраща в центъра за данни за сравнение с наличната база. По-рано, на 31 март, по повод полета на рециклиран двигател на ракетата на SpaceX шефът на държавната корпорация коментира, че Русия вече има технология за многократни ракетни двигатели.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          интересно каква ли е руската технология за многократни ракетни двигатели , след като братушките имат навика да се хвалят за всичко още в много ранна фаза на разработката , а за това не сме чували нищо до сега ? Едно е да имаш двигател , който може да изкара 10 изстрелвания с малко ремонт , а друго е да имаш технологията да го прибереш невредим след първото изстрелване .

                          Comment


                            Въпроса за многократните двигатели се свежда преди всичко до ресурс на отделните елементи и на двигателя като цяло. В това отношение технологиите никога не са били голям проблем - дори еднократните руски двигатели често имат достатъчен ресурс. От друга страна, въпроса за практическото им използване ("технологията да го прибереш невредим след първото изстрелване") стои основно в полето на мениджмънта - да организираш така цялата работа, че да е хем евтина, хем сигурна, хем рентабилна. В това отношение руснаците имат известни проблеми.

                            Comment


                              Брех, брех - вече правят сметки на рентабилността на астероидната платина
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Анализаторите ѝ предвиждат, че количество платина на стойност между 25 и 50 милиарда долара може да бъде извлечено с космически кораб, който ще струва само 2.6 милиарда долара - по-малко от една трета от това, което вече е инвестирано в Uber.
                                С тия 2.6 милиарда ще могат евентуално да се снимат на астероида и дотам

                                Comment

                                Working...
                                X