Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космически новини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Права, права... колко да е права.

    Comment


      Сун Дзъ написа Виж мнение
      Права, права... колко да е права.

      Ако не се налага звездолета да минава покрай масивни космически тела, за да използва гравитацията им за ускорение(както с Voyager) може и да е доста по-права.

      Comment


        Ами да де, нали това смятах по-горе. До Плутон за 18 месеца със скорост 160 км/с е по права линия. Горе долу.

        Comment


          Космически апарат ще добива полезни изкопаеми

          [QUOTE][/Експериментален апарат за добив на полезни изкопаеми беше успешно пуснат от Международната космическа станция (МКС, ISS). Устройството е разработено от компанията Planetary Resources и се нарича Arkyd 3 Reflight (A3R).QUOTE]

          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Космическият апарат няма да добива абсолютно нищо освен тестови данни за бъдещите сателити Arkyd 100, които са само наблюдателни така или иначе (Earth-observer and asteroid-locator satellite).
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Русия ще върне аналог на "Буран"



              Click image for larger version

Name:	grach110.jpg
Views:	1
Size:	162.4 КБ
ID:	548130

              Click image for larger version

Name:	Buran_On_Antonov225.jpg
Views:	1
Size:	34.3 КБ
ID:	548131

              Click image for larger version

Name:	mria&buran.jpg
Views:	1
Size:	61.4 КБ
ID:	548132

              Click image for larger version

Name:	OJ27-buran320pixel.jpg
Views:	1
Size:	60.5 КБ
ID:	548133

              Click image for larger version

Name:	buran1.jpg
Views:	1
Size:	43.7 КБ
ID:	548134

              Comment


                Ad Astra ще тества VASIMR сериозно
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Плазмените ракети постигат много по-силно ускорение от това на техните химични братовчедки, благодарение на което разходът на гориво е изключително нисък.
                  И тия пишат, колкото да не зАспат.

                  Comment


                    Май не е споменавано, аз го открих днес:

                    http://exploration.esa.int/mars/

                    Съвместен проект ExoMars между Европейската Космическа Агенция и Русия за изследване на Марс. Орбитални сътници, всъдеходи, такива неща. Първият старт е догодина. Не съм задълбавал, но така на пръв поглед изглежда готино.

                    Първата мисия ще е изследователски спътник и изпитателна установка на модул за кацане.
                    Втората ще закара на Марс всъдехода и апаратурата.

                    Европейците създават техниката, а Роскосмос отговаря за доставката с ракети Протон.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Боинг със завод за космически кораби
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment




                        Детайлна статия за резултатите до момента от анализа на експлозията на Falcon 9 и подновяването на полетите.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Искам да го пусна само като линк: https://news.mail.ru/politics/23228220/
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Предложен е бърз метод за тераформиране на Марс
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Да, тъкмо нарязахме атомните бомби, дай сега наново да ги правим

                              Comment


                                Някои ще си имат яки анимирани тапети на телевизора
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X