Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наследник на МиГ-31

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    На практика по открити данни няма ни една потенциална хиперзвукова цел(разбирай КР), тук там се разработват разни способни да развиват 3М (примерно крилатите ракетки на Global Combat Ship) обаче надали някой ще посмее да ги употреби по цел в Русия щото отговора ще е или Булава или Тополь или облак Х-55. Въпроса обаче е, че ситуацията е такава по открити данни, а какво знае ФСБ е един съвсем различен въпрос. Пък и за лова на хиперзвукова цел няма да се мине само с нов самолет(или с МиГ-31 с нови двигатели и модифициран планер) и нова ракета ще си трябва
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #47
      Лично на мен ми е странно защо ще правят негов заместител, не е като да има много хиперзвукови цели които да се разработват от потенциалните приятели,
      Въпросът с МиГ-31 и съответния му наследник не е на технология за откриване и прихващане на целите (това също не е маловажно), а на откриване, прехват и унищожаване на типови цели - КР, свръхзвукови КР, хиперзвукови КР и техните носители, на рубеж, достатъчно отдалечен от защитаваната територия, при това - в много тесни времеви рамки. Оттам и нуждата от високоскоростен, височинен, със сравнително голям радиус на действие самолет. Хиперзвуковите ЛА са много перспективно направление в развитието на средствата за разузнаване, целеуказване и нападение и именно сега е моментът да се мислят съответните средства за противодействие. Същевременно, нов самолет, подобно и на МиГ-31, трябва да е способен успешно да открива и прехваща нисколетящи цели като КР (задача, с която на този етап МиГ-31 се справя добре). Разбира се, прехватът на КР би бил вторият ешелон на една добре изградена отбрана. Първият е унищожаване на носителите им - и в този случай пак СЗ крейсерска скорост от поне 2М и голямата далечина на полета са от решаващо значение.
      Last edited by кало; 16-04-2013, 14:46.

      Comment


        #48
        Щатите работят методично по програмата Prompt Global Strike и реално едва ли имат друг избор, освен хиперзвукови ракети. В това направление разработват 2-3 системи, някоя от които със сигурност ще се приеме на въоръжение. Може би развитието на X-51, там като че ли са доста напред.

        Comment


          #49
          След кратко почистване нека бъда пределно ясен - ще се пише по темата и аргументирано. Ако се цитират статии/мнения ще се дава линк откъде и какво, ако е на чужд език ще се споменава на български с две думи какво пише. От този момент нататъка всякакви нарушения ще бъдат трити.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #50
            Тъй като Пилот е явно твърде толерантен: обиди, особено към модераторския екип, ще имат като резултат изгонване. Точка.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #51
              messire Woland написа Виж мнение
              Тъй като Пилот е явно твърде толерантен: обиди, особено към модераторския екип, ще имат като резултат изгонване. Точка.
              Какво съм го обидил?Това че не му харесва мойто мнение,да се аргументира.И вече ще му дам линкове,каквото иска.

              Мисля, че бях ясен. Пилот нищо не е казвал, това е мое мнение, ако бях на твое място бих се замислил за нещата, за които модераторът предупреждава. При това предупреждава добронамерено.
              Воланд
              Last edited by messire Woland; 16-04-2013, 18:35.

              Comment


                #52
                малко ликбез на тема МиГ-31 (от 12-та минута някъде нататък)

                Comment


                  #53
                  МиГ-31: «за» и «против»

                  Внешние военные угрозы для России становятся все более реальными и ощутимыми.

                  Ще го бъде

                  Comment


                    #54
                    Още един обзор на позициите:

                    МиГ-31: реальность и перспективы

                    Има интересни детайли. Общо взето се усеща мнението, че ново производство на МиГ-31 ще изисква значителен обем опитно-конструкторска дейност, тоест пари леко на вятъра.

                    Comment


                      #55
                      Откуда исходит главная угроза

                      Статията е комплексна, но все пак като че ли акцента е поставен върху нуждата от заместник на МиГ-31. Иначе това е много модерна тема и вече попадам на няколко публикации по нея - възможността за масиран конвенционален удар върху ключови обекти в Русия. Общо взето се смята, че ефекта ще е твърде неприятен.

                      Comment


                        #56
                        http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...de-mig-41.html Ще му правят някаква дълбока модернизация ала су-35 май
                        "Hit First, Hit Hard and Keep on Hitting" - sir Jackie Fisher

                        Comment


                          #57
                          Hawkeye написа Виж мнение
                          http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...de-mig-41.html Ще му правят някаква дълбока модернизация ала су-35 май
                          Тя модернизацията си я има. МиГ-31БМ вече са 60-тина самолета. Предполагам това се има в предвид под:

                          Тарнаев е съобщил също, че скоро се очаква връщане на активна служба на още около 100 изтребители МиГ-31, които в момента не летят, но ще преминат нужния за това ремонт.
                          Или под тоя "ремонт" имат предвид чисто и просто удължаване на ресурса по състояние(щото двигатели вече няма), или модернизация на тези МиГ-31 със сериозен остатъчен ресурс до БМ варианта. Последното ми изглежда най-разумно, ама аз много не разбирам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            #58
                            Тя модернизацията си е модернизация, но може наистина да решат да направят друг самолет на базата на този. Тези планери няма да карат вечно, а на Русия такъв тип самолети ще си им трябват винаги.

                            Comment


                              #59
                              Sharana написа Виж мнение
                              Тя модернизацията си е модернизация, но може наистина да решат да направят друг самолет на базата на този. Тези планери няма да карат вечно, а на Русия такъв тип самолети ще си им трябват винаги.
                              Шаранчо,тя тая работа не е баш така
                              Концепцията за баржиращ/далечен прехващач в Русия не е от вчера и е избистрена във времето(Анаконда,Цигуларите,че накрая и Миг-31),но едва ли ще се търси/конструира заместник на 31цата.Прекалено скъпо удоволствие за тясно специализиран самолет.А и след като основната му плячка е отдавна в музея(SR71)и изискването за висока максимална скорост май ще отпадне,така че избора е ясен според мен-някой двуместен дериват от фамилията Су-27 и воала.

                              Comment


                                #60
                                SR-71 никога не е бил основна плячка на МиГ-31. По-скоро са Б-1Б и Б-52, които мятат крилати ракети откъм полюса. Високата скорост е била с цел да се осигури кратко време за реакция на заплахите. SR-71 е приятен бонус.
                                А че имат нужда от такова животно - ами имат. Радарното покритие в Севера е било слабо по времето на СССР, сега предполагам е още по-разграден двор. При една серизона война ще имат нужда от такъв самолет.
                                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                                Comment

                                Working...
                                X