Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Panzerwaffe нагледно

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Panzerwaffe нагледно

    ТЕМАТА Е ВРЕМЕННО НЕДОСТЪПНА
    Last edited by Imperial; 08-02-2015, 00:43.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Чудесна идея! Поздравления! Нагледното представяне в количествен и качествен аспект няма как да не предизвика интерс. Да, между другото, илюстрирането на строя в поход и атака на танкова рота е също много свежа идея- определено би било интересно.
    GOTT MIT UNS!

    Comment


      #3
      Imperial написа Виж мнение
      - combat train (на български?...)
      Обоз, явно.
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        #4
        поздравления за труда, така онагледено е доста по-добре от просто изброяване на сухи цифри...някак си се придобива по-ясна представа за мащаба..определено трябва да публикуваш и другите формирования...относно формация при атака ..това не е ли относително..в смисъл в зависимост от ситуацията има различни формации за атака или просто се импровизира според релеф..съотношение на сили и т.н ?

        Comment


          #5
          Всяка реална ситуация е разбира се различна, но си има стандартни построения. Няма начин да опиша всяка конкретна битка.
          Но пък бих могъл да построя диорама на някои малки битки ако има достатъчно конкретни сведения коя машина къде се е намирала и какво е правила.
          Last edited by Imperial; 27-05-2013, 21:59.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Просто Прекрасно. Диорамата няма ли да е много гърч?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #7
              Ами тя ще бъде пак в такъв семпъл стил, само танковете ще са относително детайлни (колкото на тези последните картинки), а всичко останало ще е съвсем схематично. Всъщност май следващите няколко дни ще направя малко проби дали ще стане нещо читаво.
              Last edited by Imperial; 27-05-2013, 21:59.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Супер. Като гледам ми се ще пак да намеря малко време да се пообуча . Идеята е добра, макар че от опит съм забелязал, че главните проблеми с разбирането на нещата не са на това ниво. Но нагледността винаги е полезна.

                Comment


                  #9
                  Иска ми се разбира се да покажа по-високи нива, обаче батальон има примерно 5 пъти повече техника, а полк съответно 10+. За да ги събера на една картинка, трябва да е гигантска или машините да са съвсем миниатюрни.
                  Но има вариант да са няколко последователни картинки. Ще видим.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Изглежда страхотно, само защо не качиш пълната картинка някъде и не дадеш линк, сега не го виждам? Така са твърде дребни.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      В постовете са си пълните картинки. Форумът ги смалява. Цък с десния бутон върху картинката и View Image за да видиш пълната.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Страхотни визуализации. Вече се оглеждам за стъговете, нашорните и ягдпанцерите
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #13
                          Те ще почакат. Има адски много работа само по танковите части, а и по някое време искам да подхвана и съветските, а защо не и американските.

                          Да си призная, в момента точно са ми най-интересни разни съвсем апокрифни неща като мобилните работилници за ремонт на радиоапарати например Танковете са само върхът на айсберга, както се казва.

                          А иначе непрекъснато добавям нова информация в първия пост, няма да се ограничавам само с визуализацията явно, ще трябват и обяснения.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            А иначе непрекъснато добавям нова информация в първия пост, няма да се ограничавам само с визуализацията явно, ще трябват и обяснения.
                            Не че нещо, но няма ли да стоят добре към твоята "Броня"? Като ги позавършиш, де. И тук е хубаво, ама в сайта ще е още по-добре.

                            Comment


                              #15
                              Сайтът не е обновяван от много години. Ако изобщо реша да правя нещо с него, трябва да го сваля и започна отначало. И ще бъде съвършено различен. А може би имам по-сериозни идеи - но засега нищо конкретно не е планирано.

                              Сега, мисля да свърша работата с тежките батальони като наредя ЦЕЛИЯ батальон, Leo Niehorster ми е дал вече пълните таблици и ще опитам да го направя днес, ако няма много липсващи моделчета. Може би ще са 3-4 последователни картинки. Ще видим.

                              ....

                              Батальонът има ремонтна рота, която има много нови за мен машини, така че няма да стане бързо.
                              Last edited by Imperial; 14-04-2013, 17:44.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X