Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Panzerwaffe нагледно

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ами аз мисля, че за сражението може би мога да помогна. За Източния фронт
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #47
      Да, не се и съмнявам, но скоро няма да мога да го подхвана. Ако искаш междувременно избери нещо, за което има достатъчно подробни данни.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48
        Днес си мислех за един голям пропуск при смятането на силите на 22ри юни.



        Има към 400 от тези машини в началото на кампанията (18 батальона по 21 машини). Официално може да не са танкове, но в други армии танкове изпълняват подобни функции, а StuG е далеч по-ефективна машина за поддръжка на пехота от Т-26 например.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #49
          Практически те си изпълняват ролята на пехотни танкове. В челна проекция са общо взето неуязвими, ниският силует ги прави трудна мишена. За съветските части те са "танк от неизвестен тип", който действа в интерес на пехотните части. Например с него са подсилени пехотните дивизии на Вермахта, които участват в атаките срещу съветския западен фронт. Има описание на сблъсъците им с 11ти механизиран корпус. В началото и за мен беше загадка с кого са се сблъскали съветските танкови части, тъй като 3та танкова група минава доста по на север, но впоследствие се разбра, че именно с тези Stug-ове е било. Сблъсъкът е катастрофален за съветските машини. В сблъсъка участват КВ-та и Т-34ки.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #50
            Е, че как пропуск - смятаме ги и то с висока оценка (със същите цели руснаците си правят КВ-2 и няколко други малосерийни машини (една даже със 130 мм морски оръдия )). Да не говорим, че още от 22-ри тези машинки се сражават успешно със съветски танкове (КВ-та и Т-34). Което не е за чудене, защото към онзи момент все още 75-мм танково оръдие (онова, късоцевното) си остава най-доброто в противотанкова роля срещу противници със сериозна защита. Плюс - ако си спомням правилно, вече имат и кумулативни боеприпаси за него. Сериозна машинка.

            Comment


              #51
              Може и да е от перспективата, но на нещата на шаси на Пз.3 долният челен лист ми се вижда твърде вертикален.
              Иначе в какъв мащаб ги правиш.

              Comment


                #52
                gollum написа Виж мнение
                Е, че как пропуск - смятаме ги и то с висока оценка (със същите цели руснаците си правят КВ-2 и няколко други малосерийни машини (една даже със 130 мм морски оръдия )). Да не говорим, че още от 22-ри тези машинки се сражават успешно със съветски танкове (КВ-та и Т-34). Което не е за чудене, защото към онзи момент все още 75-мм танково оръдие (онова, късоцевното) си остава най-доброто в противотанкова роля срещу противници със сериозна защита. Плюс - ако си спомням правилно, вече имат и кумулативни боеприпаси за него. Сериозна машинка.
                Пропускът може да е мой, но не само, броим немски срещу съветски танкове, и тези машини не се включват в немската бройка. Ще ги включа в моя пост в "Само факти" след като го почистя (пълен е с някакви странни кодове, явно следствие на някой от ъпгрейдите.


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                Може и да е от перспективата, но на нещата на шаси на Пз.3 долният челен лист ми се вижда твърде вертикален.
                Иначе в какъв мащаб ги правиш.
                Може би си прав, но ги правя толкова бързо, че ако някой детайл не е съвсем наред често го оставям за по-нататък.
                Иначе за мащаба не разбрах въпроса, това не са пластмасови модели.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #53
                  Imperial написа Виж мнение
                  Иначе за мащаба не разбрах въпроса, това не са пластмасови модели.
                  Въпросът е свързан с рамера на модела, поне в програмит екоито аз ползвам те си имат зададени физически размери.
                  Иначе не съм чак толкова отвеян да не вдявам за какво иде реч.

                  Comment


                    #54
                    Ами ако въвеждах физически размери не би имало смисъл да ги правя в нищо различно от 1:1
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #55




                      Епичен StuG III Ausf. D, качен върху епичен Sd.Ah.116, теглен от епичен Sd.Kfz. 9 (най-епичния полуверижен влекач в историята - то не че някой друг освен немците се състезава в тази категория).
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #56
                        Красота. А нарочно ли ги замазваш така по ръбовете (предполагам, впоследствие)? Мисля че с ясен контур ще е по-добре, но може и да греша.

                        Comment


                          #57
                          Имаш предвид glare ефекта, да, правя малко настройки във фотошоп в последствие. Съжалявам, ама го харесвам. За мен поне придава повече обем.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #58
                            Ааа, как може чак сега да виждам темата, пълна е с прекраснина, особено модела на КВ-2, всички налични палци горе
                            <<..........>>

                            Comment


                              #59


                              Картинката е огромна, десен бутон - view image за да видите цялата.

                              Провизорна картинка на StuG батарея от края на 1940. Между тогава и Барбароса се случват различни интересни промени в организацията, но за съжаление официалните таблици от пролетта на 1941 не са се запазили (или поне никой не ги е намирал). Тази конкретно е по таблица, която ми даде Leo Niehorster, след като обсъдихме положението реших да не гадая много и просто да я следвам. Освен това не всички StuG батальони се реорганизират преди началото на операцията, така че тази си е съвсем валидна. По някое време ще я включа в началния пост с повече информация.

                              Прави впечатление разликата между танковите части и щурмовата артилерия - тя си е наистина артилерия със съответния огромен обоз. Обаче с течение на войната все повече започва да прилича на танковите части по организация. Изводът е, че щурмовите оръдия са дадени на артилерията и тя си ги е организирала като традиционни артилерийски части, без да се консултира с танковите войски и да почерпи от техния опит.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                Да, този номер е една от грешките, според мен - че организационно влизат в артилерията. Реално не ги ползват като такава, т.е. разходите на боеприпаси едва ли са чак толкова по-големи от тези на танковите подразделения, а разделението в останалите аспекти никак не е благотворно. Впрочем, има нещо положително - поне в началото - ако не ме лъже паметта, поне до един момент бойният персонал се попълва само за сметка на доброволци (поне до средата на войната), а това логично води до по-висока мотивация и вероятно качество.

                                Comment

                                Working...
                                X