Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Panzerwaffe нагледно

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31


    Май имам вече всичката нужна техника за един типичен мех. корпус от началото на '41ва
    Last edited by Imperial; 07-05-2013, 03:22.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #32
      Почти . Сигурно ще ти е забавно да си направиш Т-28 и Т-35, нали . КВ-то също няма да е излишно. Трябват ти и два-три вида тракторчета, имат два типа работилници (обаче ще трябва доста да поровим за изображения), бензовози и поне два-три типа камиони и автомобили.
      Виж, ако решиш да правиш танкова бригада от втората половина ан 1941.ва, ще ти е по-лесно, само трябва да добавиш КВ и Т-60. А ако е за въпрос, поне до средата на 42-ра все още на места се срещат Т-26 и БТ-та, в ролята на лекия компонент.

      Comment


        #33
        Най-силните механизирани корпуси, модел 1941ва, имат в състава си доста КВ-та (от двата модела), освен тия машини горе Примерно 4ти, 6ти и 8ми имат по над 100 КВта и по над 100 Т-34ки. Освен това някои, като примерно 6ти, имат доста машини от типовете Т-37/38/40. Е, ако правиш примерно 5ти МК, там са почти само БТ-та и Т-26ци
        И - всичките корпуси имат много голямо количество бронирани коли от моделите БА-20 и БА-10.
        За камионите и т.н. - аз май имам изображения на повечето.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #34
          Е аз имах предвид това, че корпусите реално имат много танкове, а почти нищо от другите машини (каквото и да пише в щатовете).
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            Е, пак зависи. Някои си имат и не малко то нещата по щат (да речем, 20-50% в зависимост от конкретния случай). А имаше май два-три - пиша по памет, които имат почти всичко по щат, даже малко отгоре.

            Comment


              #36
              Ами зависи, от корпус до корпус има разлики. Например:
              1ви МК: 1037 танка, 239 бронирани автомобила, 4730 камиона (от тях 108 мобилни работилници и 419 цистерни), 246 трактора, 467 мотоциклета.
              4ти МК: 979 танка, 175 бронирани автомобила, 2854 камиона (от тях 56 мобилни работилници и 136 цистерни), 274 трактора, 1050 мотоциклета.
              6ти МК: 1021 танка, 242 бронирани автомобила, 4779 камиона (от тях 109 мобилни работилници и 221 цистерни), 294 трактора, 1042 мотоциклета.
              12ти МК: 651-749 танка, 96 бронирани автомобила, 2531 камиона (от тях 34 мобилни работилници и 66 цистерни), 191 трактора, 39 мотоциклета.
              И накрая един от тези, дето почти нямат машини (е, на фона на останалите) - за сравнение:
              20ти МК: 94 танка, 11 бронирани автомобила, 431 камиона (от тях 10 мобилни работилници и 17 цистерни), 25 трактора, 92 мотоциклета.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #37
                Човек да не се пошегува ...

                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  А, просто моето виждане, покрай събирането на информацията (до 2012та, вече е време за обобщение, но ...) е много изкривено
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #39




                    Американските приличат доста на немските, макар и на този етап да има само неизползваеми леки М2-ки и Грантове. Дано някой ден да има време и за тях.

                    На по-горни нива обаче нещата стават доста по-различни.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Тъй като бях доста изморен тази вечер, се позабавлявах.

                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #41
                        Ze big one
                        Танкът, за който Халдер пишеше в дневника си нещо от сорта на: "Носи се слух за тежък руски танк със 150мм оръдие".
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #42
                          И 80 см броня .

                          ПП Кефя ти се, Империал. Трябва да вложа време като намеря, вярно - моите ще са жалки на този фон, но е кеф да се правят.

                          Comment


                            #43
                            Как пък никой не забеляза, че всички колесни машини в картинките са почти 2 пъти по-малки от реалното... грешно съм мащабирал първия камион, който направих, и понеже следващите са мащабирани по него, грешката се натрупала.
                            Изгубих си времето да ги премащабирам, ще трябва да сменя илюстрациите по-нататък.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #44
                              С Имперко си говорехме по Скурето и аз му дадох една шантава на пръв поглед идея. Да направи Възстановка на танково сражение по часове.Т.е. самото сражение в началото, после по някое време и накрая при завършването му.Обаче, и двамата нямаме подробна информация по въпроса.Та затова ако някой от вас има нещо подобно за Източния фронт-тъй като в момента има разработени немски и съветски единици-нека да сподели тук или в отделна тема.Според мен ще бъде интересно за всички нас 3D-рисунка на това.
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                #45
                                Imperial написа Виж мнение
                                Всяка реална ситуация е разбира се различна, но си има стандартни построения. Няма начин да опиша всяка конкретна битка.
                                Но пък бих могъл да построя диорама на някои малки битки ако има достатъчно конкретни сведения коя машина къде се е намирала и какво е правила.
                                Както ти казах, отдавна го мисля това, но засега е малко рано. Имам преди това да направя серия концептуални експерименти, което ще отнеме доста време.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X