Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Международна арена на "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    По принцип да имате предвид, че световната преса следи този раздел и тълкува новините и публикациите по своему.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #77
      Мда, вече знаем как ги тълкува ... няма нужда да ни предупреждаваш
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #78
        - От Турция искаме пълно изтегляне от вреломно завладяните територии под контрола на Австро-Унгария.
        Т.е. да върнем обратно на Австро-Унгария бившите териториите на Сърбия, които Австро-Унгария заграби, нападайки я без да й обявява война? Добре, добре, но няма да стане.

        Крылов, аз вече предложих - ако някой има желание да се занимава със сайта и да пише вестника - няма проблем, веднага се оттеглям. Ама нещо не заваляха отговори. Достатъчно много време губя с това, за да се занимавам и с други глупости. Ако някой се притеснява толкова - може и да вземе Османската империя и да я управлява, щото явно нещо има несигурност.

        ПП А после си говорим кое било реално и кое - не . То се вижда .

        ППП Привършваме вестника и до час най-вероятно ще е на линия.

        Comment


          #79
          gollum написа Виж мнение
          Т.е. да върнем обратно на Австро-Унгария бившите териториите на Сърбия, които Австро-Унгария заграби, нападайки я без да й обявява война? Добре, добре, но няма да стане.
          Именно! Но айде да мине от Кайзера - може и просто да не навлизате в същинска Австро-унгария. Но и това няма да направите, така че...

          Comment


            #80
            Можеш ли да удържиш вълка от някоя допълнителна лира? Лиеж е показателен . Т.е. ще воюваме, пък каквото сабя покаже. И няма да воюваме с думи и пропаганда, ами с оръжие .

            --------------------------------------------------------------

            Междувременно набързо приготвихме новия брой, ще ни извините за качеството или възможни правописни грешки в материалите (честно казано, нямахме време за повече от едно писане - даже и за повторно четене). Така че дивите се, изненадвайте се, вайкайте или се оплаквайте . Ще го намерите на сайта.

            ПП Въпроси, оплаквания и недоволства - в редакцията.

            Comment


              #81
              Лиеж е изключително важна стратегическа точка за Германската отбрана в текущата ситуация и завладяването му няма нищо общо с "някоя допълнителна лира" и смятам че всеки е пределно наясно как бих се "финтирал" ако я оставя на Франция, с която уж сме във война все пак.

              Comment


                #82
                Голуме, като цяло не ме интерисува кой пише вестника и не ми пречи ти да го пишеш, да не говорим че качеството на твоето писане е високо. Просто когато някой ми каже че има достатъчно опит за да е шизофреник, в мен веднага се събужда спортен азарт да му докажа колко е неправ Иначе не е от толкова голямо значение, но за мен е факт че в твоята роля на журналист се премесва и ролята ти на играч, защото знанието е много трудно да се отдели, особенно това което ти идва интуитивно, както на играча така и на журналиста. Ако погледнеш постовете или картите, то съм убеден че няма как да свържеш Австрия, Германия и Швеция в едно. Докато оголените граници на Австрия и Германия може и да говорят за някакъв вид споразумение, но поне аз не виждам каквито и да било индикации за съвместни действия на Германия и Швеция, камо ли Австрия и Швеция, но ако все пак успееш да ми ги посочиш, с готовност ще си призная че не съм бил прав Но както казах товя няма отношение към играта а по-скоро чисто философски теоритичен спор, аз нямам против и в бъдещите игри да съчетаваш двете роли, защото го парвиш качествено, а хората наистина не стигат
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #83
                  княз Крылов написа Виж мнение
                  ...то съм убеден че няма как да свържеш Австрия, Германия и Швеция в едно...
                  А как в една игра, в която войната е заложена като условие за победа ще разглеждаш държави, с които нямаш официален договор (той е необходим според правилата) ? Според мен, като потенциален неприятел, нали ? Ето сега Германия почва някаква офанзива, защото?
                  Last edited by Сун Дзъ; 09-04-2013, 15:38.

                  Comment


                    #84
                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    А как в една игра, в която войната е заложена като условие за победа ще разглеждаш държави, с които нямаш официален договор (той е необходим според правилата) ? Според мен, като потенциален неприятел, нали ? Ето сега Германия почва някаква офанзива, защото?
                    Сун, то сега вече е почнала пьянка и разброд. Говорим за предходните ходове. А аргумент "щом не са мои съюзници, значи са врагове и са заедно" дори да успее да издържи логическа проверка е по-скоро аргумент на играч а не на страничен наблюдател, който няма ни врагове ни съюзници
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #85
                      DeepBlue написа Виж мнение
                      - От Италия нищо не искаме, с тях сме във война ей така за принципа.
                      За нас е чест

                      Comment


                        #86
                        Научавайки за умопомрачението налегнало германския кайзер петербургските вестници излязоха с големи заглавия "Кайзер обалдел!" на първите си страници, а от императорската ставка подготвиха официален отговор на берлинските празнословия и го изпратиха на императора за подпис. Негово Величество го подписа веднага щом частния му секретар го донесе и възложи на граф Опаткин(спешно произведен генерал-полковник за целта) да координира доставката. Очаква се отговора да бъде доставен тия дни в Берлин от няколко хиляди драгуни и пехотинци, Измайловския, Петропавловския, Лейбгвардейкия гренадирски, Лейбгвардейския кирасирски, Гатчинския и още няколко полка и казашки сотни. Очаква се куриерите да носят отговора набит на сабите и щиковете си и да издирят Кайзера дори и в мазето на райхстага, за да му го връчат лично.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #87
                          Sailor_Malan написа Виж мнение
                          Научавайки за умопомрачението налегнало германския кайзер петербургските вестници излязоха с големи заглавия "Кайзер обалдел!" на първите си страници, а от императорската ставка подготвиха официален отговор на берлинските празнословия и го изпратиха на императора за подпис. Негово Величество го подписа веднага щом частния му секретар го донесе и възложи на граф Опаткин(спешно произведен генерал-полковник за целта) да координира доставката. Очаква се отговора да бъде доставен тия дни в Берлин от няколко хиляди драгуни и пехотинци, Измайловския, Петропавловския, Лейбгвардейкия гренадирски, Лейбгвардейския кирасирски, Гатчинския и още няколко полка и казашки сотни. Очаква се куриерите да носят отговора набит на сабите и щиковете си и да издирят Кайзера дори и в мазето на райхстага, за да му го връчат лично.
                          Кайзера съветва Царя да намали сериозно дажбите на халюциногени за руската армия, особено за ръководния състав.

                          Comment


                            #88
                            А загрижените за роднините си поволжки немци се обърнаха към немския посланик със следната петиция
                            Драги посланик,
                            Предай на Кайзера, че ако не се откаже от безумния си замисъл, скоро време Кьонигсберг ще се прекръсти на Калининград, Берлин ще си има руски военен комендант, а в Мюнхен ще пропее мюезин ако нашия приятел Падишаха реши да го остави цял. Молим се Този дето бди над всички да му влее акъл на Кайзера.
                            Айде със здраве, че отиваме да чистим трилинейките
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #89
                              von Danitz написа Виж мнение
                              Телеграма до Санкт Петербург от Париж, светкавица

                              "Дълбокопочитаеми г-н Зарзаватски,
                              министерството на културата и халтурата и дирекцията на Лувъра, отдел 1001 нощи имат превилегията да Ви поканят, лично Вас, г.г. Зарзаватский на Ваше собствено творческо бианале в Париж и замъците на Лоара. Всички Ваши разходи, както и на Ваши приятели, които сметнете за нужно да поканитите, се поемат от Банк дьо Франс и Креди Белжик. Предлагаме Ви и да откупим "Щурм Гамбурга" за фоайето на Пале дьо Люксембург. За удобство, ще бъдете настанен в Риц, където вече един етаж от хотела се преустройва за Вас! Трябва да уточним, че товае точно срещу врата на Лувъра и леко в страни от дома на Президента на Републиката.

                              С почит и признателност:
                              Антоан Абсент дьо Минотавр
                              директор на Лувара"
                              Многоуважаемий мосю дьо Минотавр,
                              Трогнат съм от дъното на дълбоката си славянска душа от тъй любезната Ви покана. За съжаление създалата се поради налегналото германския кайзер умопомрачение ситуация в Европа ми пречи да ви гостувам скоро, но ще го направя при първа възможност. Платното Щурм Гамбурга наскоро беше вече откупено от Негово Величество Царя(Господ здраве да му дава) и ми беше предоставено с изричното поръчение да го подаря от Негово име на Президента на Френската Република при гостуването си в Париж, което се надявам да мога да сторя скоро когато вече имаме обща граница по Елба или по Одер(как дойде)! До тогава приемете мосю дьо Минотавр мойте почитания.
                              С уважение,
                              Василий Иванович Зарзаватский
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                #90
                                Ето и шедьовъра на сецесионния батализъм на мосю Зарзаватский, най-накрая в Париж
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X