Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Международна арена на "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Австро-Унгария няма нищо против да оформи своите притензии по-формално като ги повтори и подтвърди на една международна конференция, особенно ако Високата Порта успее да усигури присъствието на най-заинтересованите - самите балкански държави. Без тяхното присъствие , нека направо си го кажем, това ще е конференция за подялба на Балканите, на която Австро-Унгария също няма против да присъства.
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      #17
      обезпокоен да не се засегнат интересите на неутралните малки страни. Ние сме за защита на техните интереси и най-вече , независимост
      , прочете посланикът на Франция в Берлин, мосю Шампоан де Педикюр дьо Бордей. После отвори цюрихския си вестник и зачете:

      Германската Империя обявява война едновременно на Дания и Холандия.
      и звънна на секретаря си, мосю дьо Миришельо:
      "Моля, купете два билета за влака за Париж, тази вечер! "

      Френският посланик заминава за инструкции в Париж.

      Comment


        #18
        Швеция официално предупреждава да се внимава да не се получават военни и дипломатически грешки! Норвегия ще бъде приета и подслонена под могъщото крило на своя приятелски съсед. Това ще се случи в най-близко бъдеще, остава само да се убедят малкото кривомислещи националисти.
        Не желаем търкания по границите!
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          #19
          По социологическо проучване финансирано от независимата организация "Царски политически център за анализи" жителите на Нарвик в голямата си част биха подкрепили руско присъствие вместо шведско. Царят е принуден да се съобрази с техните искания и смята да вземе провинцията под крилото си.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #20
            Aко Русия превземе провинция, в която живеят граждани, самоопределящи се като шведи (да му мислят, ако не е се мислят за такива), ще искаме да ни бъде предаден член-състава на ЦПЦА за обясния. В близката горичка. Да си носят лопатки.
            "Далеч съм от мисълта си"

            Comment


              #21
              Германската империя смята да заеме естествените си граници, връщайки ги в лоното на Свещената римска империя нациите на Холандия и Дания, управлявани в момента от родоостъпници, където те принадлежаха до времето на Карл V. Обявяваме че нашите армии ще се отнасят с местното население като освободители.

              Comment


                #22
                След като Русия вземе Нарвик ще проверим местното население и ако намерим дори един жив човек който се самоопределя като швед, с радост ще дадем провинцията на законните й собственици.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Подочут в трактира на село Похмельево разговор между атамана на местната сотня Похмелницкий и офицер от разположения в близкия губернски град Намайненск хусарски полк поручик Сельодочкин - "А шо госин поручик до Нарвика дойдем?".... "А Бог с ними, Норвегия страна холодная потому норвежец много пье и всяку дрянь горючю. Коль прикажут возмем и Нарвика". Последваха наздравици за здравето на Негово имепарторско величество и Великия княз Александър Николаевич и след като откъм казармата на хусарския полк се чу нещо наподобяващо тръба атамана падна под масата, а поручика се заметна от втория етаж на трактира право върху бойния си кон и вярното добиче го отнесе към казармата на полка, където полковник Шашкин кротко посръбвайски грузински коняк и сучейки мустаци си чистеше сабята и револвера и си мърмореше под носа
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #24
                    Великобритания е отвратена от агресията на континенталните ни братовчеди срещу малките и миролюбиви държавици Дания и Норвегия. Негово Величество обявява, че ще им предостави пълна военна и хуманитарна помощ срещу нападателите.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #25
                      In other words: f*ck the dutch! They do not deserve your help!
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        #26
                        Spellbreaker написа Виж мнение
                        In other words: f*ck the dutch! They do not deserve your help!
                        Тъкмо и аз разсъждавах над същото
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #27
                          Австрийската Имперска Пресслужба съобщи за предстоящото посещение на ерцхерцога Фердинанд в Белград. Необходимите приготовления за височайшето посещение вече са започнати. Планува се също кратко посещение в Тирана после Белград.
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #28
                            Германия предполага, че скупчването на армии от Франция по границите е свързано с желанието на френските войници да опитат световно известното вино от Шампан. Слуховете че Елзаското вино било по-добро са силно преувеличени и със съжаление трябва да признаем превъзходството на французите в производството на вино, като сме чували че освен шампанското, силно тачено е и бургундското. За сметка на това доста повече ни бива в правенето на бира, макар че според външни източиници белгийската също не била лоша.

                            Comment


                              #29
                              Предвид зверските морски сражения на брега на нашата родина, без обявена война, Швеция настоява Англия да даде твърд и недвусмислен отговор в най-скоро време дали предишните й изявления означават война срещу Швеция!
                              "Далеч съм от мисълта си"

                              Comment


                                #30
                                Така ми се струва или Италия предивява някакви права върху Адриатическата акватория? Ако е така бе било разумно първо да го обсъди с някои свои съседи, за да не се получат неприятни ситуации ... Австрия винаги е открита за диалог
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X