Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Сега, един практически въпрос. Тъй като играта ще стартира във вторник, а вероятно правилата все пак ще ги постна още днес в готов вид (и навярно нямам големи пропуски, надявам се), то възниква важният момент за продължителността на хода.
    Как ще процедираме? Всеки ход се дели на две части: такава, в която играчите планират действията си, преговарят и т.н., като тя приключва с изпращане на заповедите към армиите и икономическите разчети към пощата на Водещия (diplomacy във history-simulations.net). През втория етап се изчисляват действията на армиите, движение, сражения, загуби и резултати и се смятат разходите и приходите. Етапът приключва с публикуване на резултатите от хода.
    И така, колко днище искат играчите за своята част от хода, нека гласуваме. един ден, два дни или? За смятането аз мисля, че с ден или два ще се оправя, т.е. там ще гледам да съм максимално бърз в рамките на възможното.

    За силата на отбраната - да, Голъм е прав, но според мен реална сила ако сложим, това ще качи продължителността на играта и операциите ... пак е интересно, но ми се иска, ако тази игра излезе както трябва (което никога не се знае, докато не мине), да обмисляме следващи варианти.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #62
      Аз гласувам за три дни за да има резерв за дните когато няма да имам и 5 мин. за това.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #63
        Три дни е добре, понякога дори повече е добре, но за тази три трябва да стигнат. По-малко ще е твърде малко, за да върви дипломацията.

        Comment


          #64
          Аз съм за 2 или три дни.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            #65
            http://www.history-simulations.net/t...013/index.html - правилата, в надявам се, окончателен вариант. Може да се окаже, че съм изпуснал нещо и т.н. Прегледайте ги и задавайте въпроси.
            Във вторник ще започне първия ход, колко ще продължи частта за играчите - ще се реши тук.

            Само имам молба: нека всеки определи коя поща ще използва в играта и да прати по едно писмо към diplomacy във history-simulations.net
            За лидерите на екипи е ясно, но имаше хора с неопределени роли, които вече може да са се уговорили с някого.
            Дипломацията играчите си я водят помежду си, по възможност пазейки копия, които да публикуват след играта А на мен пращат само готовите договори, за да знам, ако съюзници си влизат в територията един на друг, да не стане грешка.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #66
              Ще се задоволя с тази система, но бих могъл да кажа, че съм очарован от нея В най-долния ред за отношенията при сраженията явно имаш печатна грешка- писал си тройки, а си имал предвид шестици.
              "Далеч съм от мисълта си"

              Comment


                #67
                Spellbreaker написа Виж мнение
                Ще се задоволя с тази система, но бих могъл да кажа, че съм очарован от нея В най-долния ред за отношенията при сраженията явно имаш печатна грешка- писал си тройки, а си имал предвид шестици.
                А, да, благодаря.
                И има още едно допълнение, което е малко трудно да се опише, затова ще го направя кратичко: отбраната ще има приоритет в този смисъл, че понеже отбранителните сражения са по-хлъзгави като дефиниция (и възможности), отбраната ще има приоритет, т.е. решенията на водещия при неясни и хлъзгави ситуации ще са в полза на отбраняващия се. Няма да ги изреждам, за да не давам идеи, но с малко проби и сами ще се сетите. Ще го добавя в правилата.
                Проблемът е, че не е възможно да се опишат всички ситуации, а има някои гранични, когато една провинция се отбранява от атаки от няколко посоки. И тогава разписването на операциите не е много лесно.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #68
                  Въпроси (извинявам се, ако е написано, но не съм разбрал):
                  1. Ако един играч победи, лична победа ли е или на коалицията?
                  2. Какво е значението на "цивилизовано обявяване на война"?
                  3. Не може ли да се ползва железница на територията на съюзник?
                  4. "Подкрепа при атака". Това е когато ми атакуват провинция и мои войски от съседна провинция могат да помогнат за защита ли?
                  5. Поне някакви примери за предишния ми въпрос - какво става, ако двама-трима играчи без съюз нападнат една провинция. Ако са в съюз предполагам, че се смята като една атака.

                  Comment


                    #69
                    3 дена е добре.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #70
                      Не видях в правилата как може да се води морско сражение:
                      - между броненосци;
                      - броненосци срещу десант.

                      Comment


                        #71
                        Правилата за победа твърди ли са? В смисъл или 2 столици на игрови държави, или 7 неутрални, а не примерно 1 игрова и 4 неутрални?
                        Началните положения флотите как се считат - в пристанище на сухопътната провинция в до/в която са сложени или в съответното море?
                        Какво се случва с корабите на неутракна държава, ако се завладее съответната провинция или цялата държава?
                        Щабовете взимат ли пари при нормално движение (не-ЖП, не-десант)?

                        П.С. И аз си давам гласа за поне 3 дни ход.

                        Comment


                          #72
                          Ще има ли раздел за играта за официални ноти, плезене на врага из зад барикадите и т.н. Издания на националните вестници
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #73
                            jordani_vt написа
                            Въпроси (извинявам се, ако е написано, но не съм разбрал):
                            1. Ако един играч победи, лична победа ли е или на коалицията?
                            2. Какво е значението на "цивилизовано обявяване на война"?
                            3. Не може ли да се ползва железница на територията на съюзник?
                            4. "Подкрепа при атака". Това е когато ми атакуват провинция и мои войски от съседна провинция могат да помогнат за защита ли?
                            5. Поне някакви примери за предишния ми въпрос - какво става, ако двама-трима играчи без съюз нападнат една провинция. Ако са в съюз предполагам, че се смята като една атака.
                            1. Победата за един играч е, ако той се бори за победа сам, не в съюз с някого.
                            2. Чисто символично, както в реалността. Хм ... въпрос на етика може би?
                            3. Може. Тоест, ако аз знам, че сте съюзници.
                            4. Не, това е когато някаква твоя армия от провинция А атакува провинция Х, а друга твоя армия, от провинция Б, съседна на Х, подкрепя атаката. В случай на победа обаче тя си остава в провинция Б.
                            5. В този случай нещата са индивидуални, но в зависимост от конфигурацията на границите и т.н., първо ще бъде разгромена армията в провинцията и след това атакуващите играчи ще се бият помежду си.

                            DeepBlue написа
                            1. Правилата за победа твърди ли са? В смисъл или 2 столици на игрови държави, или 7 неутрални, а не примерно 1 игрова и 4 неутрални?
                            2. Началните положения флотите как се считат - в пристанище на сухопътната провинция в до/в която са сложени или в съответното море?
                            3. Какво се случва с корабите на неутрална държава, ако се завладее съответната провинция или цялата държава?
                            4. Щабовете взимат ли пари при нормално движение (не-ЖП, не-десант)?
                            1. Първото, т.е. 2 столици на игрови, или 7 на неутрални.
                            2. В пристанище.
                            3. Ако държавата бъде победена, тя капитулира. Останалите войски и флот преминават към победителя. Арсеналите се разрушават.
                            4. Да, същата тарифа.

                            Сун Дзъ написа
                            Не видях в правилата как може да се води морско сражение:
                            - между броненосци;
                            - броненосци срещу десант.
                            Директно, сила срещу сила, по същите правила. Броненосци срещу десант е по същите правила, затова съм сложил условието за придружаване на десанта от минимум един броненосец.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #74
                              аде и отмен въпрос: ако като част от съюз и с помоща на съюза една държава заеме 2 столици на друга суперсила и излезе от съюза - по правилата излиза че печели?
                              Last edited by княз Крылов; 15-03-2013, 11:47.
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                #75
                                Ще има ли fog-of-war след първия ход или всеки ще знае къде е армията на всеки през всеки ход. И съответно ще има ли такова нещо като разузнаване?

                                Comment

                                Working...
                                X