Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    von Danitz написа Виж мнение
    Не, това което предложих, предложих, сега съм си в Пале де Люксембур, ям си лучената супа и прелиствам "Норманските хроники"
    Така и не я пробвах тая лучена супа. Тук е сравнително популярна, направо си е една от "стандартните" супи по заведенията. Е, колко общо има с оригиналната френска лучена супа нямам представа.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Ако на Spellbreaker му е писнало от студа и мъглите и безплодното плискане на вълните в завзетите норвежки фиорди, аз бих поел ролата на замръзнал задник. То наистина не е лесно да си мощна морска дъражава но едва 3-ти ранг, уважавана сухопътна сила, но едва 6-ти ранг и преспективите ти за оцеляване ако не си неутрален се приближават до тези на бяла мечка в руска парна баня.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Я по-добре Амазон да ме смени, току виж вкарал повече разнообразие от мен в играта.
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          ОК, значи Амазон е с Швеция вече, така ли?

          Ако това е така, нека тогава да имате време за преговори до четвъртък, а аз в петък да очаквам ходовете, за да мога да ги обработя в събота или неделя.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            В Швеция като в една от малкото останали цивилизовани държави бе извършена мирна смяна на властта. Новият премиер министър който е със смесена шведско-норвежка кръв ще бъде обединител на новата нация. Премиера произлиза от редовете на Шведската Социал-Демократическа Партия и е виден парламентарист.
            Ирзява се огромна благодарност на предишното управление, определено от някой като най-успешното в историята на страната. Огромната ни молба е преди да се оттегли в заслужена почивка да ни предостави някой важни документи, като предишните предвижвания на въоръжените ни сили и международни договори от значимост за позицията на държавата.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Швеция: http://www.history-simulations.net/t...p2013/swe.html
              Картата към края на ход 5: http://www.history-simulations.net/t...ipl-game_5.png
              Договорите вече ще трябва или да ти ги даде, или ти да си направиш изцяло нови. По твой избор.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Отново за играчите и хода (6ти):
                Австро-Унгария: Крилов и Империал
                Великобритания: сър Грей
                Германия: ДийпБлу
                Италия: Сун Дзъ
                Испания: jordani_vt
                Османската империя: Голъм и след това - Сейлър
                Русия: Пилот
                Франция: Даниц
                Швеция: Амазон (и Spellbreaker?)
                До петък вечерта чакам ходовете.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Аз вече съм си пратил хода, т.е. може да се приеме, че вече не управлявам империята.

                  Comment


                    Аз съм предал на Амазон властта, наличните договорки и би трябвало да си е сам той.
                    "Далеч съм от мисълта си"

                    Comment


                      Понеже е петък да припомня за срока. Ходовете, които имам дотук са 4: Османската империя, Русия, Швеция и Германия и Франция.

                      Очаквам останалите четири хода. Надявам се да ги получа тази вечер, защото иначе хода може да оттече за кой знае кога
                      Last edited by messire Woland; 19-04-2013, 18:20.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Тъй като последните 2-3 хода вчера пристигаха до доста късно, започнах сметките днес. Има сражения почти навсякъде из Австрия, източните граници на Германия и, вероятно няма изненадани, във Венеция.

                        Имам само няколко неща за уточняване:
                        - заповедите от предишните ходове за отбрана не важат, ако не са повторени и в този, тоест аз със сигурност няма да гледам какво пише в данните от старите писма;
                        - пехотен корпус/корпуси не могат в рамките на един и същи ход да се придвижват и да се отбраняват;
                        - корпус може да се придвижи до друга провинция и да се прикачи към някакъв щаб там, но ако провинцията, към която той се придвижва е атакувана, то той се брои без щаб (и ако оцелее в края на хода, за следващия се брои прикачен).
                        - корпус, намиращ се в едни и съща провинция с щаб (без да е прикачен към него), може в рамките на същия ход да бъде включен към щаба и да се бие или придвижва, получавайки бонусите от наличието на щаб.

                        А, да и да не забравя: слагам бонусът атака само там, където е изрично упоменат. Има едно сражение на север, при което една шведска армия се придвижва, а руски корпус атакува. Съответно придвижващата се армия е без бонус (само стандартните стойности + щаб).
                        Last edited by messire Woland; 20-04-2013, 14:33.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Значи не съм разбрал че мога да дам атака към собствена провинция. Дано войничетата ми простят. За сметка на това имам приятното гъделичкащо чувство че съм успял да предвидя действията на руските войски.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            След малко ще постна сраженията.

                            Да припомня, из правилата също е писано: подкрепата струва пари, също както атаката. На няколко места е изпуснато в сметките.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Картата, във все още не окончателен формат: http://www.history-simulations.net/t...ipl-game_6.png

                              Финанси за ход 7:
                              Австро-Унгария: 62 лири
                              Великобритания: 160 лири
                              Германия: 192 лири
                              Испания: 106 лири
                              Италия: 71 лири
                              Османската империя: 165 лири
                              Русия: 217 лири
                              Франция: 115 лири
                              Швеция: 120 лири

                              Сражения

                              Сражение в Кируна
                              Руски сили: 1 ПК без щаб, заповед "атака", общо сила: 2
                              Шведски сили: 4та армия, заповед "придвижване", общо сила: 15
                              Резултати и загуби: тъй като съотношението не е 1:10 и двете страни губят по 1 ПК. Руската атака е отблъсната.

                              Сражение в Лулеа
                              Руски сили: 1 ПК без щаб, заповед "атака", общо сила: 2
                              Шведски сили: няма
                              Резултати и загуби: няма загуби, Лулеа е превзета от руските сили.

                              Сражение в Щирия
                              Австрийски сили (атакуващи от Каринтия): 5та армия (4ПК) със задача да ангажират руската кавалерия там, сила: 16
                              Руски сили: 1 КК без щаб, идващ от Будапеща, със задача да прикрива движението на 6та руска армия, сила: 1,5. Руската 6та армия (4КК), със заповед движение към Моравия.
                              Резултати и загуби: австрийските сили остават в Каринтия, съгласно заповедта. Унищожават руския кавалерийски корпус, прикриващ движението на 6та армия.

                              Сражение в Бохемия
                              Германски сили: 11та армия (4КК), сила: 12
                              Руски сили: 6та армия (4КК), 1 КК от Моравия, сила: 13,5
                              Резултати и загуби: 1КК от 11та армия (Германия) и след хвърляне на зар: 1КК от 6та армия (Русия). Бохемия остава австрийска, нито една от двете армии не влиза вътре.

                              Сражение във Венеция
                              Австрийски сили: 1ва армия (5ПК), 3КК, поддръжка от 2ра армия (4ПК), общо сила: 40,5
                              Италиански сили: 1ва армия (4ПК), 2ра армия (1ПК), 3та армия (2ПК), 1 ПК идващ от Емилия-Романя.
                              Предвид отбранителния план на Италия и посоките от които идва нападението (Ломбардия, Тирол), силата на отбраняващите се е: 40,5
                              Резултати и загуби: Предвид равната сила, за изчисляване на загубите аз събирам броя на корпусите и го деля на две (20/2=10 корпуса), съответно загубите ще са по 3 корпуса от страна. За определяне на загубите хвърлям зарове.
                              Италианците губят: 1ПК от 1ва армия, 1 ПК от 3та армия, 1 ПК, идващ от Емилия-Романя.
                              Австрийците губят: 1ПК от 2ра армия, 1ПК от 1ва армия, 1КК, атакуващ от Тирол

                              Сражение в Силезия
                              Руски сили: 3та армия (4ПК), сила: 16
                              Немски сили: 9та армия (4ПК, 2 се отбраняват от посоката на атаката), сила: 18
                              Резутати и загуби: по 1 корпус от всяка страна, провинцията остава в немски ръце.

                              Сражение в Померания
                              Руски сили: от Източна Прусия: 1ва армия (5ПК), 2 ПК и 2 КК без щаб; подкрепа от Варшава: 2ра армия (2ПК), 1ПК и 2 КК без щаб. Общо сила: 40
                              Немски сили: 8ма армия (5ПК), отбраняваща се от направленията, от която е атакувана, сила: 30
                              Резултати и загуби: 1 ПК от немската 8ма армия и след хвърляне на зар: 1 КК от руските сили в Източна Прусия. Провинцията остава в немски ръце.

                              Сражение във Варшава
                              Немски сили: 1ва армия (5ПК), атакуващи от Позен, сила: 20
                              Руски сили: части от 2ра армия (2ПК със заповед отбрана откъм Позен, 1 ПК без заповед), общо сила: 15
                              Резултати и загуби: по 1 корпус от всяка страна, провинцията остава в руски ръце.

                              Морско сражение на границата между М44 и М45
                              Руски флот от 1 БР, идващ по маршрут М46=>М45=>М44 с намерение да атакува шведския флот.
                              Немско-шведски флот от 16 БР, идващ в М44 съответно от Хановер и М43.
                              Резултати и загуби: руският броненосец е унищожен. Немските 6 броненосеца, съгласно заповедите им, продължават към М45.

                              Сражение в Крайова
                              Руски сили: 1 КК от Трансилвания
                              Румънски сили: няма
                              Резултати и загуби: Крайова е превзета от руските сили.

                              Сражение в Скопие
                              Османски сили: 5та армия (5ПК), сила: 20
                              Австрийски сили: 1ПК без заповеди и щаб (обграден), сила: 1.5
                              Резултати и загуби: австрийският ПК е унищожен, Скопие е превзет от османските части.

                              Сражение на Фарьорските острови
                              Английски сили: 2ра армия (3ПК, 1КК), общо сила: 15
                              Датски сили: няма
                              Резултати и загуби: островите са превзети от Великобритания.
                              Last edited by messire Woland; 20-04-2013, 20:23.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Мислех, че ще ми остане време за вестник, но - надали, а само от 3-5 статии не става, та затова: подготовката за ход 7 нека да е до сряда включително. В четвъртък да мога да започна обработката и когато стане вече.
                                Ако междувременно все пак ми се отвори време - вестник ще има.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X