Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически Въпроси за WoT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Технически Въпроси за WoT

    Имам няколко въпроса:
    1. Прави ми впечатление лошия пинг и фрейм-рейт около 12-15, падащи до 5-6 понякога, които имам на евро-сървъра. Със стария компютър имах същия проблем, там бях със по-слаби ресурси в пъти и ХР. Сега съм на Атлон Х2 +4000 и Радеон 1550, Уин 7 - всичко ново и на чисто. Четох днес един коментар, че като цяло на евро-сървъра пинга е по-кофти. Вярно ли е или проблема е при мен? С други онлайн приложения нямам ядове!
    2. В случай, че реша да продължа на руския сървър, необходимо ли е, както и преди да свалям и инсталирам руския клиент отделно? Ако да, проблем ли е, че нямам втори физически и логически диск?
    Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

    #2
    фтреймовеет нямат нищо общо със сървъра, тях ги определят възможностите на желязото ти...а 12-15 е ужасяващо, по мои наблюдения на около 30 се играе нормално....при мен стигат до над 120 хем не съм с геймърка машина, може жи трябва да ис погледнеш опциите за графика, там има някой неща които силно товарят

    Comment


      #3
      CaptMick написа Виж мнение
      1. Прави ми впечатление лошия пинг и фрейм-рейт около 12-15, падащи до 5-6 понякога, които имам на евро-сървъра. Със стария компютър имах същия проблем, там бях със по-слаби ресурси в пъти и ХР. Сега съм на Атлон Х2 +4000 и Радеон 1550, Уин 7 - всичко ново и на чисто. Четох днес един коментар, че като цяло на евро-сървъра пинга е по-кофти. Вярно ли е или проблема е при мен? С други онлайн приложения нямам ядове!
      1. Пингът ми на ЕС сървъра никога не е над 50 - 60, като през повечето време е на 30 - 40. Когато играя на тестовия сървър, който е в Русия пинга е 90 - 100, но пак се играе прилично.
      Относно кадрите, виж си настройкитена графиката. Откакто я надуха в 8.0 човек трябва бая да си поиграе за да намери баланса между хубавата картина и добрите кадри. Аз лично предпочитам по-скромна картинка и по-голям брой кадри.
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        #4
        1951 написа Виж мнение
        1. Пингът ми на ЕС сървъра никога не е над 50 - 60, като през повечето време е на 30 - 40. Когато играя на тестовия сървър, който е в Русия пинга е 90 - 100, но пак се играе прилично.
        Относно кадрите, виж си настройкитена графиката. Откакто я надуха в 8.0 човек трябва бая да си поиграе за да намери баланса между хубавата картина и добрите кадри. Аз лично предпочитам по-скромна картинка и по-голям брой кадри.
        Именно... Наясно съм с доста неща около хард и софтуера, без да съм претенциозен експерт. Споделям с вас, защото ме озадачава това положение. Както споменах в предния си пост, този проблем го имах и на старата машина, която беше доста по-слаба. Настройките съм ги ровичкал, махайки всички ненужни неща от типа на сенки, треви, ефекти... Довечера ще им отделя още малко внимание, сигурно има какво да се резне още. Верно, видеото ми е по-слабичко - има само 128 МБ, но като цяло разполагам с 2 ГБ РАМ, процесора е Х2 на 2.6....
        Замислям се за по-добра карта, може би ще намеря нещо прилично за около 100 лв?
        Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

        Comment


          #5
          CaptMick написа Виж мнение
          видеото ми е по-слабичко - има само 128 МБ,
          Което според мен е основният проблем.

          Comment


            #6
            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Което според мен е основният проблем.
            Не му е точно тук мястото, ама може ли някой да ми предложи видео - цената е определящ фактор, тъй като средствата са много ограничени?
            Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

            Comment


              #7
              CaptMick написа Виж мнение
              Именно... Наясно съм с доста неща около хард и софтуера, без да съм претенциозен експерт. Споделям с вас, защото ме озадачава това положение. Както споменах в предния си пост, този проблем го имах и на старата машина, която беше доста по-слаба. Настройките съм ги ровичкал, махайки всички ненужни неща от типа на сенки, треви, ефекти... Довечера ще им отделя още малко внимание, сигурно има какво да се резне още. Верно, видеото ми е по-слабичко - има само 128 МБ, но като цяло разполагам с 2 ГБ РАМ, процесора е Х2 на 2.6....
              Замислям се за по-добра карта, може би ще намеря нещо прилично за около 100 лв?
              Видеото май наистина ти е слабичко. За процесора има значение само колко е честотата, не броя на ядрата - WoT няма многоядрена поддръжка. Не поддържа и повече от 2 гб рам. На двуядрен Интел на 2.2 гигахерца и 4 гб рам и едноядрен на 2.5 с 2 гб, с една и съща видеокарта (NVidia 9600 с 512 рам), върви почти еднакво.
              Относно видеото - хвърли едно око във форума на хардуербг, продават се доста карти втора употреба за тази цена.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #8
                feersum написа Виж мнение
                Видеото май наистина ти е слабичко. За процесора има значение само колко е честотата, не броя на ядрата - WoT няма многоядрена поддръжка. Не поддържа и повече от 2 гб рам. На двуядрен Интел на 2.2 гигахерца и 4 гб рам и едноядрен на 2.5 с 2 гб, с една и съща видеокарта (NVidia 9600 с 512 рам), върви почти еднакво.
                Относно видеото - хвърли едно око във форума на хардуербг, продават се доста карти втора употреба за тази цена.
                Процесора ми е Athlon 64 X2 4000+, RAM 2 GB, видеото Radeon X1550 128 MB
                Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                Comment


                  #9
                  Аз съм с NVIDIA GeForce GTS 450, Athlon II x2 250 3,00 GHz и 4 GB RAM.
                  Видеокартата бе единственото, което добавих, когато започнах с WOТ. В момента нямам проблем с тази конфигурация да играя на видео настроено някъде доста над средното ниво и кадрите са към 50 - 60.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #10
                    Скиновете със зоните за пробиване драстично ли товарят видоекартата?
                    http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                    Comment


                      #11
                      Не би трябвало въобще да товарят повече от стандартните текстури.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Предложение към модератора:

                        Нека последните постове да се обособят в една отделна тема от типа "Технически въпроси около играта". Това с цел по-голяма прегледност и по-лесно намиране на информация за в бъдеще.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          #13
                          1951 написа Виж мнение
                          Предложение към модератора:

                          Нека последните постове да се обособят в една отделна тема от типа "Технически въпроси около играта". Това с цел по-голяма прегледност и по-лесно намиране на информация за в бъдеще.
                          Взе ми думите от ..клавиатурата
                          Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                          Comment


                            #14
                            Драстично не, но по малко натоварват и те. Лично при мен преди 2 пача штрихованите свалиха фпс с 30-40 и ги махнах.
                            Last edited by stasun; 15-01-2013, 14:41.
                            У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
                            Очередь возмущалась, но не расходилась.

                            Comment


                              #15
                              Изключих "Качество на допълнителните ефекти" и това доста подобри нещата...май
                              http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                              Comment

                              Working...
                              X