Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Арктика - поле на бъдещ конфликт?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    За незаконно влизане в териториалните води и нападението на петролна платформа - арестуван ледоразбивач гринпис (арктик санрайз).
    Attached Files
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      #17
      Екипът ледоразбивач "Arctic Sunrise" арестуван.
      Сега те в Мурманск.
      Те сблъскват с лишаване от свобода до 15 години.
      Но по мое мнение - те ще бъдат освободени след няколко месеца.
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        #18
        Eguo написа Виж мнение
        Екипът ледоразбивач "Arctic Sunrise" арестуван.
        Сега те в Мурманск.
        Те сблъскват с лишаване от свобода до 15 години.
        Но по мое мнение - те ще бъдат освободени след няколко месеца.
        Холандия е подала съдебен иск срещу действията на Русия. В тази връзка ми прогнози - анулиран.
        Активистите са сега е изправени пред реални затворни присъди. Сега те да ще каже - "Благодаря на държавни власти Холандия". Сега това не е шега.


        Президентът на Финландия (Саули Ниинисте): Активисти от "Arctic Sunrise" съзнателно наруша законите на Русия.
        Активисты Гринписа с судна Arctic Sunrise знали, что нарушают законы России, когда пытались высадиться на нефтяную платформу «Приразломная», заявил президент Финляндии Саули Ниинисте на встрече с финской молодежью.
        Attached Files
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          #19
          Ще си позволя личен коментар, ако се сметне, че е неуместен, ще го махна.
          Очевидно са нарушили законите, така че е нормално да бъдат съдени и осъдени (според мен). Въпросът е, че когато решенията на съда (уж независима власт) зависят изцяло то външни политически обстоятелства, това не говори никак добре за независимостта и въобще за "качеството" на съда в съответната държава. .е. подобни въпроси следва да са юридически, а не политически (независимо за Холандия, Русия или Финландия).

          Comment


            #20
            gollum написа Виж мнение
            .е. подобни въпроси следва да са юридически, а не политически (независимо за Холандия, Русия или Финландия).

            Тъй вярно!
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              #21


              До 15 дена спестявали корабите.

              Comment


                #22
                Само да уточня, че много грубо пресметнато, за контейнеровоз тези 15 дни означават спестени към половин милион долара само от оперативни разходи.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #23
                  Срещал съм числа по $100 000 - $200 000 на ден. Къде два милиона трябва да спестят за 15 дена.

                  Comment


                    #24
                    Срещал съм числа по $100 000 - $200 000 на ден.
                    Това е невъзможно. $200 000 на ден ще увеличи съществуващата цена за хаудж на контейнер между 3 пъти и 50% в зависимост колко е голям контейнеровоза. Или става въпрос за някакъв граничен случай(един от някокото огромни контейнеровози с > 6000 BPU (Block Positioning Units )), или този който е дал цифрите включва и други неща освен оперативните разходи.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Честно казано, не съм срещал тази единица (BPU). Ако случайно имаш предвид TEU (twenty-foot equivalent unit), то силно изоставаш от актуалните стойности. Приятно четене:

                      ПОГОНЯ ЗА TEU: "EMMA MAERSK" И ЕЕ СЕСТРЫ.

                      Comment


                        #26
                        Кухулин, не ми трябват статии в случаят. Имам цифрите пред мен - живи. За TEU си прав, моя грешка набило ме се е в главата от едно време, сега използваме TEU. Ема Мърск както казах е граничен случай.
                        Ето ти цифри от жив раутинг а не журналистически интерпретации: Ню Йорк - Варна средно време за пътуване, извадка от последният месец е 33 дни и 17 часа (варира в рамките на часове, не на дни) с траншипмент през Гърция и Истамбул.
                        Цена за 20 футов Dry Van (само Ocean Freight) около 1200 долара. Данните са от днес. Кораба е 3000 TEU само 20 и 40 футови контейнери.

                        Ако успееш да ти излезе цената при 200 000 долара оперативни разходи на ден ще ми събереш очите в точка. Сега не ми се рови колко точно трябва да струва обработката на терминала и стъфинга (които се включват в тая цифра) ама ще сложим чисто 1000 долара за превоза, за да са по-лесни сметките.

                        Приятно четене:
                        Приятно смятане

                        П.П: Имам разбира се и точните оперативни разходи за всеки кораб, но естествено не мога да ги напиша във форум, за това малко по-завоалирано двам общи цифри. И в първият пост и тук.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #27
                          Amazon написа Виж мнение
                          Ема Мърск както казах е граничен случай.
                          Не знам какво разбираш под граничен случай.

                          Появление Эммы сработало для судовладельцев и судостроителей как выстрел стартового пистолета, и контейнеровозы ULCS повалили с верфей один за другим. Статистика относят к этому классу контейнеровозы вместимостью более 10 000 TEU, хотя каких-либо официальных критериев не существует. Если покопаться в сети, то можно обнаружить что на середину 2012 года таких судов было 119 единиц. Из них 29 судов имели вместимость более 14 000 TEU, а заказано было еще 160 ULCS.

                          Amazon написа Виж мнение
                          журналистически интерпретации
                          Човека не е журналист, а моряк. Води си блог, който аз имам удоволствието да следя. Статията е хубава, а за теб вероятно ще е и полезна, щом работиш в сферата.

                          Amazon написа Виж мнение
                          Ню Йорк - Варна средно време за пътуване, извадка от последният месец е 33 дни и 17 часа (варира в рамките на часове, не на дни) с траншипмент през Гърция и Истамбул.
                          Цена за 20 футов Dry Van (само Ocean Freight) около 1200 долара. Данните са от днес. Кораба е 3000 TEU само 20 и 40 футови контейнери.

                          Ако успееш да ти излезе цената при 200 000 долара оперативни разходи на ден ще ми събереш очите в точка. Сега не ми се рови колко точно трябва да струва обработката на терминала и стъфинга (които се включват в тая цифра) ама ще сложим чисто 1000 долара за превоза, за да са по-лесни сметките.
                          При $200 000 дневни разходи и 20% печалба са ти нужни $240 000 дневни приходи.
                          При $1000 на контейнер за 33 дена дневните приходи са $30 на контейнер .

                          Следователно, $200 000 дневни разходи се оправдават при вместимост над 8000 TEU.

                          Разбира се, има много фактори, които пропускаме при тази сметка. Но пък благодарение на нея можем да вникнем в следния пасаж:

                          Стоимость перевозки одного контейнера, даже по сравнения с недавно построенными ULCS размеров 13200 TEU, будет на 35% меньше.

                          Amazon написа Виж мнение
                          Приятно смятане
                          Благодаря, удоволствието беше мое.

                          Comment


                            #28
                            Ще цитирам отново първият си пост и приключвам по темата:

                            Това е невъзможно. $200 000 на ден ще увеличи съществуващата цена за хаудж на контейнер между 3 пъти и 50% в зависимост колко е голям контейнеровоза. Или става въпрос за някакъв граничен случай(един от някокото огромни контейнеровози с > 6000 BPU (Block Positioning Units )), или този който е дал цифрите включва и други неща освен оперативните разходи.
                            Корабите с вместоммостта на Ема Мърск са много малко, тези с вместимост > 6000 TEU все още на са основните във фолотата на трите "големи".
                            Ти мъкнеш от кладенеците Ема Мърск с нейните 15 000 и кораби от над 8000 TEU от които има 10-12 кораба всичките на трите "големи", че да ти излязат сметките.
                            За това написах "гранични случаи". От всичките хиляди контейнеровози които се използват интензивно. Само първите две компании имат общо флот от около 1000 кораба и те уверявам че те не са масово над 8000 TEU. Върви се натам, но не още.

                            А блога ще го погледна, винаги може да се научи нещо ново, но имай в предвид че моряк няма(и няма как да има) поглед над цялостната карина. Той просто няма достъп до такива данни.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #29
                              Maersk Group има 600 кораба с обща вместимост 3 800 000 TEU.



                              Това прави средна вместимост 6300 TEU на кораб. "Няколко" и "огромни" днес може да се отнесе към кораби с 18 000 TEU. За това ставаше дума.

                              Comment


                                #30
                                При 6000 TEU отново не ти излизат сметките Иначе цифрата за над 600 кораба със сигурност е близо до истината (имам спомени от преди няколко години че е по-скоро 500), за общото количество слотове идея си нямам дали цифрата е вярна, следователно приемам че е близо до истината. За нас от уикито излиза средно 5000 TDU при 500 кораба. Ще проверя дали цифрите за общото TDU в уикито са вярни като имам време, но броя на корабите и при нас със сигурност е завишен поне със 70 парчета.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X