Съобщение

Collapse
No announcement yet.

War Thunder

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Влязох в бетата на наземните битки. Става, като цяло не е много по-добро. Имат много да доизпипват - на моменти танка се движи странно. С pz38t някакво t-60 със 20mm оръдие ме запали от 600м.. или ме пробива от пред при положение, че аз съм на ромб. Аз със същото Т-60 пробивам от пред Pz3.. Може да стреляш 5-6 изтрела по враг, да го запалиш и нищо, а той с един истрел да те взриви. При раждане в базата, има надпис, че си неуязвим за 10-на секунди - в същия миг Щука пуска бомба и убива мен и още 2-ма..

    От друга страна е по-красиво и много по-широко. Свалих He-111 с Pz3 който идваше към мен челно, да ме бомбардира..

    Резервните танкове могат да се пускат по 3 пъти в битка, а нормалните по 2. Не знам това дали ще е само за бетата.

    Тестовете са по няколко часа на ден, при много различен график за всеки ден (през ноща, през деня, следобед, сутрин..) така че не може да се играе непрекъснато, но и не ме очарова чак толкова.
    War, war never changes..

    Comment


      #47
      Да отговоря на Ангел.
      Въпроса с 300 маймуни на едно място и лаг е практически нерешим. Просто сърварното желязо няма да понесе изчисленията на 300 единици които се движат, стрелят и прочее.
      В Линейдж го има до голяма степен военния момент. Всеки може да убива всеки, и може на едно място да се събират много хора. Има си опорни точки по време-обсади на замъци, и такива без определено време-фарм на епични райдбосове. Като при това имаш пълна свобода. Могат колкото си искат клана да се съберат в един съюз, при това съюзите се разпадат и създават мигновенно, може да биеш не само враговете, но и своите съюзници, че даже и своите съклановци. Пълна свобода и масово пвп.
      Какъв е крайни резултат обаче?
      Когато се създаде един голям клан и той набере критична маса от членове и съюзници прегазват целия останал сървър. Колкото по силен става водещия клан, толкова повече хора започват да се умилкват около него и съответно той става още по многоброен и силен. Ще попиташ защо? Ами защото от владеенето на замъци и фарменето на епични босове падат добри пари, и всички искат да участват в плюскането. В най връхната си точка той толкова се разраства, че престава да приема членове и съюзници, и клан лидера се държи тиранически със своите, да ги гони за най малкото, защото на опашката за плюскането чака почти целия сървър. И понеже са много народ, успавят даже само с маса (без да броим, че всички опитни играчи искат да са там и се вземат принципно все опитни хора) да удавят всяка съпротива.
      Накрая въпросния топов клан контролира абсолютно всичко което си струва на сървъра и никой не може да им се изпречи.
      При такава ситуация, понеже никой не обича да го бият втория клан започва да воюва с третия, третия с четвъртия. Това естествено пречи да се създаде алианс против топ клана, да не говорим, че по голямата част от играчите на втория, третия и по надоло кланове нямат нищо против незабавно да предадат своите и да идат в топ клана. По маялките кланове също лелеят мечти да са съюзници с топ клана и като ги отхвърлят, едва тогава се съюзяват с по слабите.
      Истинските врагове на топ клана са или някакви отчаяни храбреци, които воюват за спорта, или изхвърлени от топ клана и лично обидени на клан лидера и/или някой офицер.
      Обикновенно топ клана си стои на върхът или докато шефовете не се скарат дотолкова, че някой офицер се отцепи заедно с много хора и съюзници и се съюзи с втория, третия и въобще който може още. Тогава вече настъпва истинската борба кой да е топ клана.
      Втория вариат е, клан лидера да напусне и на негово място да дойде някой неадекват който не успява да удържи клана и съюзниците. Тогава обикновенно топ клана се разцепва и така.

      Ето това става Ангеле, когато имаш масова игра без правила (както в живота и войната).

      Днес на танковете един силен клан който държи провинции и печели злато може да подбира в редиците си все добри и опитни играчи. Но са все 15, тоест противника също може да събере 15 добри и мотивирани играчи.
      А сега си представи масовката... Топ клан обещавайки злато успява да събере куцо кьораво и сакато на които им текат лигите, че и на тях ще им дадът злато. На глобалната карта топ клана вади своите опитни играчи подплатени с огромен брой раци. Срещу тях са претендентите, в които има по малко опитни играчи, онлайна е по малък (хората не вярват в победата и не логват за битката) и някой и друг рак за цвят.
      Ти това ли искаш да видиш като военна тактика?
      Ти наистина ли искаш ТОВА !
      Last edited by Mitko; 06-03-2014, 02:17.

      Comment


        #48
        Gaijin раздават злато за победи и сървърът им вече е наблъскан с над 65 000 души, като се очакват да станат 100 000 след малко....
        И в резултат сървърът гръмна.
        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

        Comment


          #49
          Този уикенд тестваха битки без respawn - взимам 3-тия завой, от към 600мм, танк който не се вижда с автоматично оръдие (най-вероятно T-60) стрелва няколко пъти, запали ме и изгорях - това беше - обратно в гаража.

          Отделно сега вкараха като модул части за поправка - ако го нямаш този модул, не можеш да поправяш танка в битка. И пожарогасител - още не знам дали е автоматичен или се включва по някакъв начин.
          War, war never changes..

          Comment


            #50
            Mitko написа Виж мнение
            Да отговоря на Ангел.
            Въпроса с 300 маймуни на едно място и лаг е практически нерешим. Просто сърварното желязо няма да понесе изчисленията на 300 единици които се движат, стрелят и прочее.
            В Линейдж го има до голяма степен военния момент. Всеки може да убива всеки, и може на едно място да се събират много хора. Има си опорни точки по време-обсади на замъци, и такива без определено време-фарм на епични райдбосове. Като при това имаш пълна свобода. Могат колкото си искат клана да се съберат в един съюз, при това съюзите се разпадат и създават мигновенно, може да биеш не само враговете, но и своите съюзници, че даже и своите съклановци. Пълна свобода и масово пвп.
            Какъв е крайни резултат обаче?
            Когато се създаде един голям клан и той набере критична маса от членове и съюзници прегазват целия останал сървър. Колкото по силен става водещия клан, толкова повече хора започват да се умилкват около него и съответно той става още по многоброен и силен. Ще попиташ защо? Ами защото от владеенето на замъци и фарменето на епични босове падат добри пари, и всички искат да участват в плюскането. В най връхната си точка той толкова се разраства, че престава да приема членове и съюзници, и клан лидера се държи тиранически със своите, да ги гони за най малкото, защото на опашката за плюскането чака почти целия сървър. И понеже са много народ, успавят даже само с маса (без да броим, че всички опитни играчи искат да са там и се вземат принципно все опитни хора) да удавят всяка съпротива.
            Накрая въпросния топов клан контролира абсолютно всичко което си струва на сървъра и никой не може да им се изпречи.
            При такава ситуация, понеже никой не обича да го бият втория клан започва да воюва с третия, третия с четвъртия. Това естествено пречи да се създаде алианс против топ клана, да не говорим, че по голямата част от играчите на втория, третия и по надоло кланове нямат нищо против незабавно да предадат своите и да идат в топ клана. По маялките кланове също лелеят мечти да са съюзници с топ клана и като ги отхвърлят, едва тогава се съюзяват с по слабите.
            Истинските врагове на топ клана са или някакви отчаяни храбреци, които воюват за спорта, или изхвърлени от топ клана и лично обидени на клан лидера и/или някой офицер.
            Обикновенно топ клана си стои на върхът или докато шефовете не се скарат дотолкова, че някой офицер се отцепи заедно с много хора и съюзници и се съюзи с втория, третия и въобще който може още. Тогава вече настъпва истинската борба кой да е топ клана.
            Втория вариат е, клан лидера да напусне и на негово място да дойде някой неадекват който не успява да удържи клана и съюзниците. Тогава обикновенно топ клана се разцепва и така.

            Ето това става Ангеле, когато имаш масова игра без правила (както в живота и войната).

            Днес на танковете един силен клан който държи провинции и печели злато може да подбира в редиците си все добри и опитни играчи. Но са все 15, тоест противника също може да събере 15 добри и мотивирани играчи.
            А сега си представи масовката... Топ клан обещавайки злато успява да събере куцо кьораво и сакато на които им текат лигите, че и на тях ще им дадът злато. На глобалната карта топ клана вади своите опитни играчи подплатени с огромен брой раци. Срещу тях са претендентите, в които има по малко опитни играчи, онлайна е по малък (хората не вярват в победата и не логват за битката) и някой и друг рак за цвят.
            Ти това ли искаш да видиш като военна тактика?
            Ти наистина ли искаш ТОВА !

            Аз доста съм се забавил с отговора, но все пак е нужен.
            Това че ти си видял веднъж да се случва подобен сценарий, не означава че винаги се случва такъв. Зависи как е изградена и балансирана играта. Аз пък имам няколкогодишен опит в EVE online. Там е точно типичния пясъчник. Но там няма нищо от описнаия от теб сценарий. Виж как се е променяла политическата карта в играта през миналата година:

            Както виждаш наистина има големи алианси. Но те са няколко, а не един монополен. Докато активно играх играта и аз бях за няколко месеца в един от алиансите борещи се в голямата игра на доминация. Тогава основните играчи бяха четири с много територии и един елитен наемнически алианс разполагащ със значима бройка капитални кораби. Не ми е известно никога в историята на играта да е имало ситуация в която един алианс да доминира тотално. И винаги малките алианси могат да държат територии с подходящите политически и военни споразумения. Както виждаш малките алианси на картата през 2013-та са били десетки.
            Така че извини ме, но ако си имал нещастието да играеш лошо проектирана игра тип пясъчник, това не е довод че и тази ще стане такава ако я развият като пясъчник.
            Пои въпроса за 300 маймуни на едно място и лага, участвал съм в битка с 3000 маймуни на едно място. Тогава вече имаше лаг. 300 не са никакъв проблем, за EVE са един средно малък нападателен флот. 300 човека биещи се са си един нормален вечерен рейд в противникови територии срещнал се с друг такъв. Лаг няма, да не говорим за нерешим проблем. Да, вярно EVE използва point&clik система, но това са технологии от преди десетина години. От тогава някакси сървърите си вдигнаха производителността.

            Comment


              #51


              At the end of March 1945 the Burmese National Army engaged Japanese occupational forces in fierce combat, and with the support of the Allies, soon liberated their country from invading forces. The Japanese army was unable to turn the tide of battle despite deploying their experimental war machine Daikaidzu "Gaijilla" GD11a, which the natives called "giant monster".

              Gaijin Entertainment announces that in honor of this historic encounter, War Thunder will soon be introducing a new experimental unit for Japan.

              Unlike most Japanese combat vehicles, the new model is slower to manoeuvre in battle, but with regard to its durability and ammunition, it has no rivals.

              War, war never changes..

              Comment


                #52
                War, war never changes..

                Comment


                  #53


                  от 2:46 е най-доброто
                  War, war never changes..

                  Comment


                    #54
                    Аз не я играя много редовно тази игра, но днес покрай пача и осъвременяването на американското дърво поиграх малко с втори тиер американци. Е няма такава пародия на самолет като П-40. Това нещо един И-153 го настигна в пикиране. Леко да го докосне нещо и не катери и не вдига над 300. Имах големи надежди за този самолет, но след четири поредни загуби не на последно място заради моето ефективно отсъствие, останах само с ядовете. Повече няма да го пипна, освен ако не ми остане последен преди да отворя друг.

                    Comment


                      #55
                      Този уикенд срещу малко напън се получава достъп до затворената бета на тенковете на WT;

                      From 06:00 GMT April 26th to 06:00 GMT April 27th
                      Gain 10 victories and destroy 50/15/5 enemy aircraft
                      (in Arcade/Realistic/Simulator battles respectively) to get Ground Forces CBT access!
                      Принципно за 20 - 25 игри тия неща се изкарват, а това ще отнеме около четири - пет часа. Тоест при умерено натоварване за уикенда.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        #56
                        Днес с помощта на могъщата съветска авиация от втори ранг направих 40 от нужните фрагове за няма и 5 часа и мисията за спечелените битки я взех,ако не им бяха изпушили сървърите още днес щях да си получа достъпа до танкчетата.

                        Comment


                          #57
                          Нямах толкова време. само една игра с германски и 4 или 5 с руските. Не съм направил и половината от фраговете. Дано утре да имам повече време, за да я завърша. Не съм сигурен дали ми е правилен сетъпа, за да не ме пуска в прекалено горен ранг битки. Използвам резервните И15 и двата ишака.

                          Comment


                            #58
                            falcon_bg написа Виж мнение
                            Днес с помощта на могъщата съветска авиация от втори ранг направих 40 от нужните фрагове за няма и 5 часа и мисията за спечелените битки я взех,ако не им бяха изпушили сървърите още днес щях да си получа достъпа до танкчетата.
                            Аз пък нещо немога да им схвана начина за стрелба , .... или аз съм ...... или онези са по смотани от рашан танки

                            Comment


                              #59
                              Аз ползвах ЛаГГ-овете 20мм жили здраво а като се докопах до Ла-5 с 2х20мм и като набарам някой самотен бомбардировач,пуцай кумеее!!!
                              А иначе и с И-16 първият направих бая и с японските биплани.
                              3 фрага останаха ама няма време утре ще ги довърша.

                              Comment


                                #60
                                Аз си ползвам стандартните сетъпи, които сега развивам (САЩ, СССР и Германия от ранг 3) и приключих мисията за няма и три часа. Просто ми се падна серия от шест победи, плюс две игри с по 12 кила.
                                Обаче на Gaidjin са им паднали сървърите от големия интерес и днес танкове няма да има.
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X