Съобщение

Collapse
No announcement yet.

War Thunder

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Обща карта? Това го виждам всеки ден в линейджа. Там често се бият стотици хора при обсадата на замък. Съгласен съм, че е готино вашия алианс да сте 200-300 човека, да слушаш в тийм спика тази вихреща се масова баталия. Това което вгорчава такава концепция е неземния лаг и ... липсата на дисциплина. Повярвай ми, управлението няколстотин раци е практически невъзможно. Представи си само една огромна карта, от едната страна 100 танка, от другата 200. Как ще ги командваш? При нас в линейдж поне има междинно звено от 9 човека "пачка", които нямат физическата възможност да играят самостоятелно а в танковете такова звено няма и всеки танк е сам за себе си. При нас 2-3 командира едвам се оправят с командването на 10-20 пачки, а сега си представи, как командирите ще се справят с 200 самостоятелни танка.
    Хаоса ще е епичен...

    Освен това е почти невидима за противниците, освен в момента в който направиш поражението.
    И съответно писъци..."Да му еба мамата, аз го спуках от бой, а той още с първия изстрел ме взриви, така не може да се играе..."

    Comment


      #32
      Играл съм няколко години eve online, така че ми е известно какви са недостатъците и предимствата на общата карта. Проблема с комуникацията се решава като различните специализирани звена са в различни стаи на ТС. Проблема с лага не беше решен до момента в който спрях да играя EVE, но един познат твърди че сега е оправен. Вероятно има начини за решаването му. Според мен проблема е концептуален, защото стимулираше събирането на огромен брой играчи там. При една добре балансирана глобална карта, би се стимулирало многозадачността на нападението и използване на малки части със самостоятелни задачи, а не събирането на сто маймуни на едно място, които само да си пречат и да са сладка цел за въздушен удар. Според мен една от добрите страни на едновременното ползване на авиация с танкове би било превръщането на всяка концентрация на танкове в купчина горящо желязо. А това би решило проблемите с лага. Епичните битки с много играчи би трябвало да се разпределят на голяма площ и да не натоварват сървърите.

      И съответно писъци..."Да му еба мамата, аз го спуках от бой, а той още с първия изстрел ме взриви, така не може да се играе..."
      Добре де не прочете ли какво писах. Въпрос на баланс е колко точно хит поинтс ще имат отделните модули. Здравината на твоите модули е много добре видима за теб, просто не са визуализирани с цифри, а с цветови код. Това "с първия изстрел ме взриви" може би ще става ако срещу теб е някой зверобой, който и във WOT вероятно ще те взриви с първия изстрел, но като цяло не знам там да са планирани много тежки оръдия. Предполагам че поне в аркадата хит поинтс на модулите ще са достатъчно, за да имат танковете издържливост сравнима с тази на танковете при конкуренцията. А ти много добре ще виждаш на кои модули колко издържливост ти е останала. Ще виждаш и какви поражения си направил. Това което няма да можеш да виждаш, поне според клиповете, е какви поражения е направил някой друг. Но писъци как си спукал от бой някого а той те е гръмнал с един изстрел са малко вероятни при такъв информационен поток, понеже ще виждаш колко точно поражения си му нанесъл и в какво състояние е твоя танк. Което сравнително малко се различава от сегашната ситуация във WOT, поне когато има двубой. За мен информативността е малко ниска и се надявам да я вдигнат на отворената бета или релиза. Но с малко компромиси и това стига.

      Comment


        #33
        И като те взриви с един истрел какво? Избираш следващия танк и продължаваш битката.. и така още 5-6 пъти.. не е като WoT само 1 танк за битка..
        War, war never changes..

        Comment


          #34
          War, war never changes..

          Comment


            #35
            Така.
            След три - четири седмици на емпирични и неемпирични наблюдения, които проведох върху WT и WOWP трябва да кажа, че WT е по-добрата игра. Не много по-добра, но достатъчно.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #36
              War, war never changes..

              Comment


                #37


                ето ви реализъм
                War, war never changes..

                Comment


                  #38
                  Gaijin да си гледат самолетите. Там имат превъзходство и там има хляб. Това от клипчетата изглежда, че ще е неиграемо, освен за ограничен брой маниаци.
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #39
                    Друго интересно, е че са вкарали ИСУ-то с BL9(мисля) и СУ-152 със 122мм оръдие, които мисля че реално са били само прототипи?
                    Gaijin до сега избягваха да вкарват протоипи в игрите си.
                    War, war never changes..

                    Comment


                      #40
                      StrEagle написа Виж мнение
                      Друго интересно, е че са вкарали ИСУ-то с BL9(мисля) и СУ-152 със 122мм оръдие, които мисля че реално са били само прототипи?
                      Gaijin до сега избягваха да вкарват протоипи в игрите си.
                      В самолетите е пълно с прототипи и малосерийно производство.
                      По-скоро избягват да слагат хартиени проекти. Такива в самолетите, аз лично, не съм видял.
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        #41
                        Интересно развитие наскоро с WT.
                        В момента самолетната част на играта страда от това, че Германия и Япония имаха малко самолети от ранг 5, което е проблем в аркадните боеве.
                        Много народ очакваше, че Gaijin ще изкарат книжните проекти за да напълнят петия ранг, но нищо такова. На Германия се дават гедеерски МиГ-15 и ферегейски Сейбъри, а на Япония само Сейбъри. Имаше доста рев, но аз лично им уважавам принципната позиция да не слагат хартиени проекти.
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          #42
                          Ами как стоят нещата с реактивни бомбардировачи?
                          Последно за Blitz-a гледах, че е напълно непрактичен за нивото си - мъкне 3 бомби, и е по-бавен от всички самолети на същото ниво.
                          Също с интерес чакам B-29.
                          War, war never changes..

                          Comment


                            #43
                            StrEagle написа Виж мнение
                            Ами как стоят нещата с реактивни бомбардировачи?
                            Последно за Blitz-a гледах, че е напълно непрактичен за нивото си - мъкне 3 бомби, и е по-бавен от всички самолети на същото ниво.
                            Също с интерес чакам B-29.
                            Аз до Арадото имам много хляб, а друг бомбардировач 5ти ранг няма.
                            Но така или иначе бомбардировачите са леко ОР в момента, така че не виждам защо ще тъпчат още бомбардировъчно съдържание.
                            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                            Comment


                              #44
                              Точно и аз гледах сега за него, бомбите са по 500кг, 2 от тях падат заедно, така че на заход по 2 цели..
                              Скоростта е 510км/ч с бомби или 640км/ч без.. и реално няма WAP, освен в Arcade

                              Като правят и прототипи, да вземат да вкарат Horten 229 aaa?
                              Last edited by StrEagle; 20-02-2014, 20:31.
                              War, war never changes..

                              Comment


                                #45
                                StrEagle написа Виж мнение
                                Като правят и прототипи, да вземат да вкарат Horten 229 aaa?
                                Да, но като го изсимулират както трябва и ще има масови катастрофи с него.
                                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                                Comment

                                Working...
                                X