Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВВС на България - избор на изтребител

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Super_Hornet написа Виж мнение
    Танкова бригада, даже и усилена да е, не виждам как ще достигне 5 000 души...
    Може, не съм специалист. Давах пример. Нека да са 5000 души.

    Super_Hornet написа Виж мнение
    За социален ефект, по-добре на помощи и курсове за преквалификация.
    Това е така, но избора беше между един грипен и един танков батальон, а не между танк и самолет от една страна и школо, и нови обувки за децата от друга.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Super_Hornet написа Виж мнение
      По-скоро ще хапнат няколко десетки амраама и дотам. Невъзможно е 10-12 самолета да пускат КР, да водят разузнаване, да удрят по земни цели, да водят въздушен бой. Още повече, че противникът ще има пълно въздушно превъзходство, следейки цялата въздушна обстановка от ДРЛО-та си...
      Абе първите няколко дни ще могат да летят. Едно 50 бойни полета трябва да направят, хич да не е. 20 полета да са ударни, бая нещо може да замине - мостчета, корабче някое, команден център...

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Абе първите няколко дни ще могат да летят. Едно 50 бойни полета трябва да направят, хич да не е. 20 полета да са ударни, бая нещо може да замине - мостчета, корабче някое, команден център...
        Тогава по-добре да поръчаме КР с наземно базиране... По-евтино ще излязат, та ще са повече.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Може, не съм специалист. Давах пример. Нека да са 5000 души.


          Това е така, но избора беше между един грипен и един танков батальон, а не между танк и самолет от една страна и школо, и нови обувки за децата от друга.
          Няма как да са 5 000, дори новите щатове на руските бронетанкови бригади, дето са си бая усилени, особено в областта на ПВО-то, са с численост от 2 900.

          Comment


            Super_Hornet написа Виж мнение
            Тогава по-добре да поръчаме КР с наземно базиране... По-евтино ще излязат, та ще са повече.
            По-малък обсег, а и да не забраваяме мирновременните задачи - обучение на пилоти , ер полисинг и т.н.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              По-малък обсег, а и да не забраваяме мирновременните задачи - обучение на пилоти , ер полисинг и т.н.
              ОК, съгласих се. Само че с плановете си за развитие в областта на ПВО-то, ще ни трябват много повече самолети.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Е що па трябва да ги чегъртат? Ще си висят в Родопите гладни, местните ще ги колят малко по малко и така. Ако пък им е много зор, тая бригада за една седмица ще я направят на салата от въздуха. Но едва ли ще има нужда. Самолетите поне могат да водят активна отбрана, да хапят
                Трудно ще ги колят местните, по-скоро обратното. Да не говорим че местните по-скоро ще колят "освободителите"
                А самолетите при много добро управление ще ухапят няколко пъти да. Но иначе няма с нищо да забавят развитието на събитията.
                Не знам защо мислиш, че само авиацията може да притежава инциативата. При добро управление и материална част, пехотата също го може.

                Във всеки случай аз си мисля че ще имам малко повече време, ако между мен и башибзука стоят хиляди добре обучени и спазващи лоша психична хигиена юнаци, отколкото ако ме пазят няколко самолета в количество достатъчно само за еърполисинг и обучение на 20-тина пилота, но не и за конфликт.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Super_Hornet написа Виж мнение
                  ОК, съгласих се. Само че с плановете си за развитие в областта на ПВО-то, ще ни трябват много повече самолети.
                  Аз също съм съгласен, че трябват повече самолети. Но да напомня - спора беше X самолета срещу Y танка.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Аз също съм съгласен, че трябват повече самолети. Но да напомня - спора беше X самолета срещу Y танка.
                    Това е несериозен спор, защото са нужни и двете, както и всичко останало. Проблемът ни е, че ние в нито една област не се развиваме...

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Във всеки случай аз си мисля че ще имам малко повече време, ако между мен и башибзука стоят хиляди добре обучени и спазващи лоша психична хигиена юнаци, отколкото ако ме пазят няколко самолета в количество достатъчно само за еърполисинг и обучение на 20-тина пилота, но не и за конфликт.
                      Танковата бригада може да ти спечели някакво време, с това съм съгласен. При определени условия може да спечели повече време от една ескадрила самолети. Стига доктрината ти да почива на време, не на щети.

                      Comment


                        Super_Hornet написа Виж мнение
                        Няма как да са 5 000, дори новите щатове на руските бронетанкови бригади, дето са си бая усилени, особено в областта на ПВО-то, са с численост от 2 900.
                        Оставяй ги тези руснаци, те пък какво мерило са ?
                        Защо не може да са 5000 ? Австралия - 5500 човека, Канада - 5000, САЩ - почти 5000.

                        Comment


                          Сун Дзъ написа Виж мнение
                          Оставяй ги тези руснаци, те пък какво мерило са ?
                          Защо не може да са 5000 ? Австралия - 5500 човека, Канада - 5000, САЩ - почти 5000.
                          Разпиши щата, за да знам откъде ги събра тия 5-5500 човека.

                          Comment


                            Ще си висят в Родопите гладни, местните ще ги колят малко по малко и така.
                            Това ми направи деня.

                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Super_Hornet написа Виж мнение
                              Разпиши щата, за да знам откъде ги събра тия 5-5500 човека.
                              Пиши НАТО бригада или танкова или каквото искаш подобно и чети

                              Comment


                                Както вече написах по-назад, но явно не си го прочел, та не ползвам уикито. Междувременно, ето нещо за САЩ:

                                Структура «тяжелой» боевой бригады

                                Личный состав, основное вооружение и военная техника бригады
                                Личный состав, человек около 3700
                                155-мм самоходные гаубицы 16
                                Танки М1 «Абрамс» 58
                                120-мм самоходные минометы 14
                                БМП М2 «Брэдли» 80
                                Переносные ПТРК «Джавелин» 52
                                БРМ М3 «Брэдли» 29
                                БЛА 16



                                И малко повече за американските бригади - http://armypubs.army.mil/doctrine/DR...f/fm3_90x6.pdf
                                Last edited by Super_Hornet; 22-04-2015, 22:39.

                                Comment

                                Working...
                                X