Съобщение

Collapse
No announcement yet.

C-200?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    RIZAR написа Виж мнение

    С-200 остава на въоражение на БА. Това е добрата новина. Лошата е, че няма кой да го смени, а след всяка стрелба на Шабла ракетите на поделението намаляват.
    Това ме наведе на мисълта, че бъркате Рицар... Извинявам се!

    До Кухулин:

    Що се отнася до описанието на пусковете - при първият интересното е, че ракетите прелитат високо (което се връзва с факта, че разчетът не определя коректно разстоянието до целта), въпреки че би трябвало да пикират към целта... Освен това ракетите не падат в морето, а при пропускане на целта се насочват право нагоре и се самоунищожават.... Ако са цопнали, то значи не са прелетели чак толкова високо....
    Относно улучването на единия дивизион - доколкото се вижда от снимките на поразената антена - тя определено не е "на парчета", както и няма загинали.

    п.с. Направи ми впечатление, че позициите на С-200 са строени от Българи, дали е истина това?
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      #62
      Кухулин написа Виж мнение
      На бай Коце магарето е хитро малко животинче , но има съвсем далечно отношение към бойната устойчивост. Просто оскъпява операцията.
      Явнно под бойна устойчивост разбираме различни неща... Апропо, дали няма вече тема за Сърбия или тактика на ПВО, за да може да се попреместят постовете на тази тема там?
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        #63
        В някое от нашите авиационни списания преди 1-2 години имаше статия за нашите С-200, доколкото помня за последно реален пуск са правили за последно в СССР 1990, след това дивизионът не е стрелял ракети. Шабла не ставала, защото е твърде малко като площ.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #64
          Пилот написа Виж мнение
          Шабла не ставала, защото е твърде малко като площ.
          Точно!... Украинците си поиграха и накрая (май) свалиха пътнически самолет...

          П.С.Не съм попадал на статия за нашите С-200....
          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
          И. В. Сталин

          Comment


            #65
            piston написа Виж мнение
            Относно улучването на единия дивизион - доколкото се вижда от снимките на поразената антена - тя определено не е "на парчета", както и няма загинали.


            Списък със всички повреди:

            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
            И. В. Сталин

            Comment


              #66
              Няколко доуточнения. 1. Не всички варианти на с-200 се насочват нагоре и се самоликвидират.
              2. Докато едната антена (едните антени) е улучена, другите все още са боеготови. Това сущо трябва да се вземе под внимание

              Comment


                #67
                gnyav написа Виж мнение
                Няколко доуточнения. 1. Не всички варианти на с-200 се насочват нагоре и се самоликвидират.
                Като си казал "А", кажи и "Б"!
                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  #68
                  В случая е интересно дали С-200В (либийската) има режим на самоликвидация без издигане. Ако е само с издигане, американците може и да послъгват нещо.

                  Comment


                    #69
                    piston написа Виж мнение
                    Като си казал "А", кажи и "Б"!
                    Само един от най-първите варианти е имал "издигане и самоликвидация" и то в ограничено количество. След това веднага е премахнато, поради факта, че един и същ носител се използва с различни бойни части. Мисля вече, че всеки може да си направи изводите защо.

                    Comment


                      #70
                      Мда. В такъв случай нямаме причина да се съмняваме в американския разказ за събитията.

                      Comment


                        #71
                        gnyav написа Виж мнение
                        Само един от най-първите варианти е имал "издигане и самоликвидация" и то в ограничено количество. След това веднага е премахнато, поради факта, че един и същ носител се използва с различни бойни части.
                        Нищо конкретно не казвате - кой вариант 5В21 или 5В28 за кой вариант на комплекса - Ангара, Вега, Дубна?

                        Мисля вече, че всеки може да си направи изводите защо.
                        Аз не мога, ще ми помогне ли някой?

                        Click image for larger version

Name:	v880n.jpg
Views:	1
Size:	56.1 КБ
ID:	532135
                        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                        И. В. Сталин

                        Comment


                          #72
                          Кухулин написа Виж мнение
                          Мда. В такъв случай нямаме причина да се съмняваме в американския разказ за събитията.
                          Защо?
                          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                          И. В. Сталин

                          Comment


                            #73
                            piston написа Виж мнение
                            Защо?
                            А каква е причината?

                            Comment


                              #74
                              Кухулин написа Виж мнение
                              А каква е причината?
                              Click image for larger version

Name:	p0011-sel.png
Views:	1
Size:	200.0 КБ
ID:	532144
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                #75
                                Самоликвидацията вероятно е настъпила под радарния хоризонт, затова не е фиксирана. Виж, ако бяха програмирани преди това да набират височина, тогава щеше да има повод за съмнения.

                                Comment

                                Working...
                                X