Съобщение

Collapse
No announcement yet.

C-200?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    1. Това не е Тамара - справка нетя. Останалото няма да коментирам
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #32
      Sailor_Malan написа Виж мнение
      1. Това не е Тамара - справка нетя. Останалото няма да коментирам
      Това на снимката си е чиста Тамара. А защо по всички руски сайтове е набедена за Валерия - не знам. Включително и в сайта на производителя. Може би поддържат някаква секретност, кой знае по каква линия.

      Тамара:









      Comment


        #33
        Включително и в сайта на производителя.
        Толкоз пък чак секретност Там поне щяха да снимат Валерия Э
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #34
          Другия вариант е да са скопипастили буквално 1:1, но не ми се вярва.

          Comment


            #35
            А, що? То и без друго пълнежа е важния, не дали ще го вози КамАз или Татра. Пък и производителя да си крие експортния продукт ми е леко странно
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #36
              Кухулин написа Виж мнение

              2) Не дава достатъчна точност за захват;

              3) И да даваше, тоя кютук е с полуактивно насочване.
              Съгласен съм... Полуактивното насочване изисква постоянен "подсвет" на целта.

              Все пак, ако ще обсъждаме някакви конкретни характеристики, нека не ползваме термина "кютук", защото 2 Ф-117 и командирският Ф-16 на "Трипъл никел" се блъснаха точно в такива "кютуци"... Всяка система си има своите възможности за времето си, в крайна сметка, кой каквото има - това си ползва (да не забравяме, че този "кютюк" все още пази и нашето небе...).
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                #37
                Все ще му намерят чалъма с един - два пробни полигонни пуска(сещам се примерно за пуск по данни от СРТР и включване на съпровождащия радар в крайния участък на траекторията - примерно на 60 километра от целта). Сръбски Ангари ли са отвяли всичките три гарги?
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #38
                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  Все ще му намерят чалъма с един - два пробни полигонни пуска(сещам се примерно за пуск по данни от СРТР и включване на съпровождащия радар в крайния участък на траекторията - примерно на 60 километра от целта). Сръбски Ангари ли са отвяли всичките три гарги?
                  Ако ГСН на ракетата не получава отразен сигнал от целта, няма как... ГСН на ракетата захваща сигнала още преди пуска (обичайно), ако го изгуби по време на полет започва да сканира пространството за отразен сигнал, ако не намери се самоунищожава....

                  Сърбите нямат С-200, но и С-125 е доста "древна" система - просто направих паралел...
                  "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                  И. В. Сталин

                  Comment


                    #39
                    Лично мен без да съм чел много ме съмнява С-200 да води на полуактивно насочване целта от пуска когато целта е на 200км, по-скоро е в началото радиокомандно и едва на крайния етап полуактивно.

                    Колкото до дали една система е стара - страшно много зависи от личния състав и тактиката. Ако не ме лъже паметта всички загуби над Югославия (1 Ф-16 и 1 Ф-117) бяха причинени само от един дивизион С-125 под командването на един полковник, като същевременно е имало още много дивизиони С-125 и Куб,но само този явно се е разписвал - явно не е само до железария. Тоест войната е хора срещу хора, не само техника срещу техника.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #40
                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      А, що? То и без друго пълнежа е важния, не дали ще го вози КамАз или Татра. Пък и производителя да си крие експортния продукт ми е леко странно
                      Тамара е старо поколение СРТР. Сега е актуална Вера - неин наследник с нови възможности, с подобрени характеристики, включително по габарити и мобилност. Това са доста важни показатели. Валерия обикновено се поставя в едно поколение с Вера, затова не ми се вярва да е толкова точно копие на Тамара.

                      Не мисля, че към момента се предлага за износ. Поне аз не съм срещал такова инфо.

                      Sailor_Malan написа Виж мнение
                      Все ще му намерят чалъма с един - два пробни полигонни пуска(сещам се примерно за пуск по данни от СРТР и включване на съпровождащия радар в крайния участък на траекторията - примерно на 60 километра от целта).
                      Проблема на всички тия схеми е енергетиката. Ако се погледне модела в детайли, лесно се вижда колко е "теоретичен". На практика са нужни точности от порядъка на S-band, например Иджис със SPY-1.

                      piston написа Виж мнение
                      С-125 е доста "древна" система - просто направих паралел...
                      Всичко е до хората зад оръжията. Конкретно в сръбския случай имаме изключително дебилни натовци и един много компетентен сърбин, което и позволява да се реализира потенциала на С-125. Но все пак и тук има граници - ако вместо С-125/Куб имаха С-200, нищо нямаше да свалят. Просто не виждам как ще стане. Рабира се, това си е мое любителско ИМХО, може да съм в грешка.

                      Comment


                        #41
                        ако вместо С-125/Куб имаха С-200, нищо нямаше да свалят
                        Или поне нямаше да са F-117 и F-16, защото щяха да работят с леко по-различен тип цели с тая ракета.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #42
                          piston написа Виж мнение
                          защото 2 Ф-117 .......... се блъснаха точно в такива "кютуци"... .
                          Това пък къде и кога? Хайде първия да е в Сърбия, макар, че там е тъмна индия, от какво е свален, самите сърби разбраха, че са свършили такова нещо, май два дни по-късно, когато пилота отдавна беше евакуиран, а втория? За мен това е нещо ново и интересно.

                          Comment


                            #43
                            2-рият Ф-117 е ударен от осколки на ракета, взривила се близо до него, но успява да кацне на резервно летище. Установено е, че не подлежи на възстановяване. Случаят е някъде от април или май 99-та. От ракетен огън, но май вече - от ПЗРК са повредени, а впоследвие - загубени или отписани един А-10 и един Хериър на морската пехота.

                            Comment


                              #44
                              Пилот написа Виж мнение
                              Лично мен без да съм чел много ме съмнява С-200 да води на полуактивно насочване целта от пуска когато целта е на 200км, по-скоро е в началото радиокомандно и едва на крайния етап полуактивно..
                              Защо Ви съмнява? Кое е Вашето "Против" този метод?

                              Проблема на всички тия схеми е енергетиката. Ако се погледне модела в детайли, лесно се вижда колко е "теоретичен". На практика са нужни точности от порядъка на S-band, например Иджис със SPY-1.
                              Аз малко се "изгубих" тук, може ли малко пояснение като за по-простички хора?

                              .... Но все пак и тук има граници - ако вместо С-125/Куб имаха С-200, нищо нямаше да свалят. Просто не виждам как ще стане. Рабира се, това си е мое любителско ИМХО, може да съм в грешка.
                              Съдейки по това, как се разправиха с (май) единствената П-14 на сърбите (атакувана с крилати ракети и разрушена), то вероятно така щяха да атакуват и позиция на "евентуалната" сръбска С-200... Всъщност интересен факт е, че сърбите се оказаха с ПВО с таван ~ 19 000 метра (без изтребителите ) и разузнавачите U-2 и Mirage-IV спокойно си хвъркаха над тях.... Дадох си сметка, че нашето ПВО (говоря за до 89 година) е било доста разнообразно и дори - качествено.... Явно е имало и мислещи шапкари навремето!
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                #45
                                Обратно към темата:

                                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                                И. В. Сталин

                                Comment

                                Working...
                                X