Съобщение

Collapse
No announcement yet.

C-200?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    От личен опит ли го казвате? Ако да- ще се радвам да споделите нещо повече от "кухнята"...
    "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
    И. В. Сталин

    Comment


      #17
      piston написа Виж мнение
      От личен опит ли го казвате? Ако да- ще се радвам да споделите нещо повече от "кухнята"...
      Еми ти явно имаш личен опит,гледал съм каква е подготовката на ракетата,то противогази, то чудо.

      Comment


        #18
        Не, нямам, затова попитах... Що се отнася до течното гориво - да, това е голямо неудобство.... Относно ефективността - незнам по какво съдите, че е неефективен комплекса, хубаво е да посочите някакви доказателства...

        За мен най-големите му минуси са практическата му неподвижност (което значи, че на съвременния ТБД трябва да му се осигури покритие от други ЗРК срещу крилати ракети и както споменахте - течното гориво.

        От друга страна - обсег от 240-255 км, висока точност в рамките на зоната на поражение, висока скорост на ракетата (до 4.5 М), мощна БЧ, възможност за насочване по източник на излъчване (смущения).
        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
        И. В. Сталин

        Comment


          #19
          piston написа Виж мнение
          За мен най-големите му минуси са практическата му неподвижност (което значи, че на съвременния ТБД трябва да му се осигури покритие от други ЗРК срещу крилати ракети и както споменахте - течното гориво.
          Няма как да се защити този комплекс в съвременните условия, забрави. По-точно има как, но не си струва усилията.

          Comment


            #20
            piston написа Виж мнение
            Не, нямам, затова попитах... Що се отнася до течното гориво - да, това е голямо неудобство.... Относно ефективността - незнам по какво съдите, че е неефективен комплекса, хубаво е да посочите някакви доказателства...

            За мен най-големите му минуси са практическата му неподвижност (което значи, че на съвременния ТБД трябва да му се осигури покритие от други ЗРК срещу крилати ракети и както споменахте - течното гориво.

            От друга страна - обсег от 240-255 км, висока точност в рамките на зоната на поражение, висока скорост на ракетата (до 4.5 М), мощна БЧ, възможност за насочване по източник на излъчване (смущения).
            Еми ефективни са,свалиха един руски пътнически самолет над Черно море,това ще им се пише на сметката.

            Comment


              #21
              Кухулин написа Виж мнение
              Няма как да се защити този комплекс в съвременните условия, забрави. По-точно има как, но не си струва усилията.
              Съгласен....

              Еми ефективни са,свалиха един руски пътнически самолет над Черно море,това ще им се пише на сметката.
              Да, това е единствената сигурна "победа" и доказателство до какво води слабата подготовка/организация в армията. Интересното е, че сега украинците отричат да е тяхна вината (въпреки че я признаха 2001 година).... Иначе Ту-154М е поразен на дистанция 242 км и височина 11 100 метра...
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment


                #22
                Малко наистина РЕДКИ кадри...:



                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  #23
                  В Иран ще си изпълнят предназначението, по един пуск да направят всичките, се ше бутнат нещо.

                  Comment


                    #24
                    Аз ако съм на операторите, много внимателно ще следя какво показва радара. В момента, в който екрана позеленее от смущения, нарамвам мешката и дим да ме няма

                    Comment


                      #25
                      Кухулин написа Виж мнение
                      Аз ако съм на операторите, много внимателно ще следя какво показва радара. В момента, в който екрана позеленее от смущения, нарамвам мешката и дим да ме няма
                      Незнам какво ще рече "...позеленее от смущения...", но ако говорите за активни шумови смущения, то това би било ОГРОМНА грешка от страна на шумопоставяча...
                      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                      И. В. Сталин

                      Comment


                        #26
                        piston написа Виж мнение
                        Незнам какво ще рече "...позеленее от смущения...", но ако говорите за активни шумови смущения, то това би било ОГРОМНА грешка от страна на шумопоставяча...
                        Имам предвид груба, брутална радиоелектронна борба, каквато може да предложи например съвременната израелска авиация срещу тия дърти ирански радари. Гледал съм клипове, на които екрана буквално светва целия. Та мисълта ми беше,че като светне, до минута-две сигурно и ракетите ще пристигнат.

                        А иначе да, има и по-хитри методи на РЕБ, то изобщо има далеч по-лесни начини да се разтопи това желязо. Но просто ми хареса образа на спасяващ се радист Горе-долу като в Либия как чакаха да избягат танкистите, преди да думнат танковете

                        Comment


                          #27
                          С-200 в Иран:
                          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                          И. В. Сталин

                          Comment


                            #28
                            piston написа Виж мнение
                            Незнам какво ще рече "...позеленее от смущения...", но ако говорите за активни шумови смущения, то това би било ОГРОМНА грешка от страна на шумопоставяча...
                            Еми тия одолу не смеят да пуснат радарът,ослушват се?Ония отгоре му е пуснал бомба с парашут,и тя ослушва.

                            Comment


                              #29
                              Ами то на тия отдолу не им е необходимо да пускат радара, ако вече са се сдобили с това примерно

                              И при наличие на нещо такова Ангарата въобще няма да и пука, че не работи съпровождащия радар защото ще си получава целеуказването директно от станцията за радиотехническо разузнаване(Валерията на снимката е проектирана и за тая цел), та за това колегата Пистон е прав. Като почнеш да вдигаш шум ще разцъфнеш в цялата си прелест, от там нататък въпроса е колко си далече от позицията на най-близкия зенитно-ракетен дивизион. Всеки случай или ще те халоса Ангарата, или С-300 или някой Бук или ще ти пратят дежурните изтребители, така че всякакво вдигане на излишен шум е леко противопоказно особено ако си тлъста пилотирана птица от сорта на E-8 Jstars и се повъртявваш около позициите на далекобойните ЗРК
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                #30
                                1) Това е Тамара;

                                2) Не дава достатъчна точност за захват;

                                3) И да даваше, тоя кютук е с полуактивно насочване.

                                Comment

                                Working...
                                X