Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Американски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    S Т34 си го дупча в долният лист Е75-тото. Иначе вярно челото на М103 може много да понеце, вс епак при предимно Т10 битки често потенциалният който са ми надрусали е над 4К. Но углите в които държи са много малки и след това показва много меките бордове, при Е-75 бордовете също са дебели и при остри ъгри не с епробиват. А за да се разчита само на чело трябва отбор от поне малко мислещи играче, а врандъм дори Т10 се срещат рядко...вчера на корейската долина такива тиквели ми се паднаха, тръгвам аз мишка и фош по левият баит (бяхме долна база) аз спрях да снайпна две мишки които пресичаха моста, другите отпрашиха напред и умряха з анорматив...мишките се скриха, аз реших да се изтеглям, и гледам 4 средни кампят около ентралният баир..и айде при тях...само като ме видяха дим да ги няма, включая един батмобил на пълна сйкорост към най-задното място на нашите позиции. Самоп едно Е-50 остана което не че ми помагаше ама поне се забавляваше да гони леките дето се появиха та поне нямаше кой да ме стреля в гръб....пропълзяха двете мишки, позлатих едната другата на 900 хп я оставих и тя избяга...но в него момент вече бях останал сам, реших да я претрепя, но ме думна артилерия...идеятяа беше че не само не може да се разчита на другите че ще ти прикрият страните..че то дори бягат от битка....вчера няколко подобни битки ми се случиха....
    Иначе с "хубавото" оръдие най-редовно не мога да пробия бордовете на Т-10 (а.к.а. ИС-8) под прав ъгъл.

    Comment


      #62
      Да така е, но поне с 103 си доста мобилен и имаш по-голям избор от позиции. Едното винаги е за сметка на другото. Ис 8 е ясно, че има магическа броня по страните, където нищо не го дупчи. Но защо ще го стреляш в страните, когато челната му броня не е забележимо по-добра от тази на ИС 3? А ъглите под които е ефективна бронята му са още по-лоши и от тези на М 103. Има и по-лошо оръдие с по-слаба депресия, което трябва да компенсира само с ниския си профил. Мисля че сравнен с ИС 8, М 103 има известно предимство. Преди нърфа на американските оръдия, с американеца съм скачал и на ИС 7 сам.

      Comment


        #63
        поправка ЩЕ Е мобилен, когато отворя шаси и двигател, за сега е почти токов. Колкото до ИС-8- как да го стрелна челно като той ми е обърнат странично Иначе вчера един Ис-3 5 челни попадние издържа, 4 в корпуса 1 в куполата.

        Comment


          #64
          М103 не съм карал , но е един от танковете които най-лесно дупча челно - освен командирския люк се пробива и купола точно до маската на оръдието. Има слаба зона на предния бронелист точно до веригите + слабия борд прави почти невъзможно играта от обратен ромб , което особено в градски битки е голям минус. В сравнение с Е75 и ИС-8 (които имам) е по-слаба 9-ка според мен. ИС-а позволява комфортна игра от борд , има превъзходна (особено в сравнение с предишните на ИС и ИС-3) пушка с по-висока алфа и чисто математически при размяна на изстрели пак има леко предимство в сравнение с М103. ИС-а на открити карти може да се използва тактика на СТ благодарение на динамиката си и високата си скорост - въобще е непонятно за мен защо от толкова хора е толкова подценявана мащина , след като е превъзходна 9-ка за мен. За Е75 (топов) може да се каже ,че е танк с който доста комфортно се играе срещу 10-ки и определено превъзхожда М103. Все пак аз играя само соло и не знам как би се държал М103 във взвод , но определено за мен е танк за игра от 2-ра линия.

          Comment


            #65
            Точно ИС 8 никога не ми е било проблем да го дупча, на него целия му корпус е слаба зона, дори и в странична проекция, защитената зона е доста тясна, а останалото се дупчи не по-трудно от страните на американец. Докато на М103 в челна проекция слабите зони са няколко, но с относително малка площ, а останалото издържа на Т10 оръдие без проблеми. Страните вярно му са слаби, но аз никога не съм играл с висок тиер немец, за да разчитам на странична броня и обратен ромб. Тези похвати просто липсват в моя арсенал. Докато челната броня е достатъчно добра за фронтална атака, а мобилността и най-вече депресията на оръдието го правят отличен за хълмиста местност. За градски битки може да е по-слаб от Е 75, но ис 8 с неговия остър нос и нисък профил е още по-слаб. Като цяло Ис 8 няма профила нужен да си показва само купола в руините на някоя градска карта и няма депресията нужна за хълмовете на открита карта. Не виждам нищо с което да превъзхожда М103 в стиловете игра, които са ми познати. Точно обратното е, за моите любими похвати е по-слаб.
            Очевидно определящото в случая е игровия стил и до колко даден танк пасва на индивидуалния стил на играча.

            Comment


              #66
              hm, точно с М103 да тръгнеш челно...вярно може да издържи и мишка и ягодов Е-100...ам амож еи да не издържи, досега каквото Т10 рандъм съм играм ми рпави впечатление че повечето предпочитат д акампят, тъй ако се тръгне напред по тебе стрелят 4-5-6, и дори да издъжи 102 попадения, пак се изпарява за секунди.
              изобщо впечатленията ми от Т10 са само негативни, единствената динамична игра е ако се падне кланов троен платун, иначе заспала работа.

              Comment


                #67
                Е нямам предвид да атакувам сам челно противниковата защита. Но в най-хубавите ми битки се е образувала атакуваща група, която с мобилност постига локално числено превъзходство. М103 е идеален за такава атакуваща група, понеже в движение слабите му места са трудна цел в челна проекция и е може би най-добре защитения танк в тиера си, сред тези които са достатъчно подвижни за да са част от такава атакуваща група.

                Comment


                  #68
                  Минал съм и през Е-75 и през М103.
                  М103 изобщо не трябва да се споменава в едно изречение със sideseep - не е редно изобщо да се сравнява по този показател с Е-75, същото, но c обратен знак важи и за хълдаун-а.
                  Е-75 превъзхожда М103 в определени градски ситуации, но далеч не във всички.И обратното М103 го превъзхожда на "неградски" карти, но далеч не във всяка ситуация.М103 има превъзходство при наличието на хълмче, насип, стена и изобщо всичко, което може да се използва за хълдаун - Е-75 има превъзходство когато битката е на равнинен терен, без значение дали е градски или не.
                  Според мен като цяло Е-75 има малко по-ефективна броня, но пък М103 значително го превъзхожда в мобилност.
                  Командирските куполи и при двата танка са еднакво лесни за уцелване.Е-75 е лесно запалим, М103 е лесен за повреждане на боекомплекта.
                  Ако се опре до чиста ДПМ битка М103 с последното оръдие би трябвало да спечели.

                  Ако трябва да обобощя за мен М103 е по-добрата девятка, с лека преднина пред Е-75.И това е така, защото може да си закара пушкалото на по-удобни стрелкови позиции.Бронята на Е-75 е добра, но му позволява да води престрелка без да поема поражение само в ситуация на Sideseep, а такива позиции са по-скоро рядкост по картите.За разлика от него за М103 може да се намери хълдаун на почти всяка карта, като липсата на подобна позиция е рядкост.
                  Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                  Comment


                    #69
                    Привет, вчера приключих с мъката М4А32 (тава е най-неприятното нещо, което съм играл досега) и си взех Т20.
                    Топовия двигател не е отключен, както и топовото оръдие.
                    Вентилация, рамър ( и с него много бавно зарежда) и стабилизатор.
                    Имам само 10-ина битки с него, май ще се играе стреляй и бягай да зареждаш?
                    Дали не трябваше да сложа рогатка вместо стабилизатор - оръдието е точно и става за снайпене, а и танка е с високи камо стойности, дали пък не трябваше да му сложа мрежа?

                    Comment


                      #70
                      Ako Шърмана не ти харесва изобщо няма смисъл да играеш американското дърво, поведението на всички танкове след него е много подобно.

                      Comment


                        #71
                        Gaden Gogi написа Виж мнение
                        Ako Шърмана не ти харесва изобщо няма смисъл да играеш американското дърво, поведението на всички танкове след него е много подобно.
                        E T20 за сега ми е приятен.
                        Шърман със зор вдига 35км (при спускане от мноооого стръмен наклон), Т20 >50 км.
                        Шърман с камо валю 22 се вижда от Луната, Т20 е с >26
                        Шърман има мощно , но неточно оръдие, Т20 е хем мощно, хем точно, само дето зарежда бавно.
                        Брони няма какво толкова да сравняваме, и двата танка ги пуска в долната част на таблицата, така че си те дупчат.
                        Ако след Т20 идват пак танкове като Шърмана, наистина ще се откажа?

                        Comment


                          #72
                          аха,чудех се аз какъв е този Шърмън А32, а то било Джъмбо при това май си го играл с гаубица., е аз ти говорех за "нормален" Шърман, демек М4Е8, който е страхотен и следващите танкове принципно приличат на него+ нюанси.

                          Comment


                            #73
                            Има ли някой тук с Т110Е4 да сподели опит, че май това ще е следващата ми 10ка.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #74
                              Т25 АТ ще се окаже прекрасен танк! Още не съм взел последното оръдие и с необучен екипаж държа ниво от 57% победи!Нямам игра без да взема някой скалп-още на втората игра направих 6 удара!Питам се да купувам ли изобщо последното 105мм.оръдие?може ли да бъде по добро от това 90мм. с което съм в момента?Някой може ли да сподели опит?

                              Comment


                                #75
                                Определено - повече пробивност, а и се ползва на следващия танк.
                                War, war never changes..

                                Comment

                                Working...
                                X