Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Само да се видя в пари, и ще си взема КВ-2 със 152мм фугасница, да троля народа
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #47
      До споделя впечатленията си от КВ-1:
      В базов вариант машината е отлично защитена срещу Т5 и надолу и това май е единственото и достойнство.
      Огнева мощ - 76 мм ЗиС-5 оръдие е импотентно и е първото нещо което трябва да се смени. Аз го направих с 57 мм 413 и съм много доволен. Оръдието е изключително скорострелно, пробивно и доста точно даже и на много големи дистанции, като недостатък му е това, че отнема по малко точки живот. За 35 игри имам 28 фрага и няколко пъти "съюзник" и "снайперист". Често пъти като подкарам някого го оставям на 5-6% живот и тогава той се скрива или друг съотборник го взема. Общо взето оръдие за отборна игра, но не и за трупане на фрагове. Най-трудни за поражение са ми челно КВ-1с /почти само под бузите на купола и в долния броневи лист/, Т-1-НТ и М-6 /долния броневи лист/. Бордовете и кърмата се пробиват лесно от всички дистанции. От Т7 - тигрите се пробиват в нормалните уязвими места, пантерите също, но в тях често има рикушети, в Т-29 и ИС стрелбата челно е напълно безсмислена. 122мм У-11 съм го открил, но несъм го ползвал тъй като не отговаря на стила ми на игра - прекалено неточно на големи разстояния много слаба скорострелност. Довечера ще открия и монтирам 85 мм Ф-30 и ще видя как ще ми пасне.
      Подвижност - досега не бях играл с ТТ и в началото ми беше тегаво. Базовия двигател не съм го ползвал тъй като вече бях откри М-17Ф и го монтирах веднага. Веднага след оръдието смених окачването и маневреността и динамиката мааалко се подобриха. После открих и монтирах В-2К, но няма някаква съществена разлика спрямо М-17Ф. Общо взето подвижността куца особено по баир и често докато стигна до мястото на събитията те взели че свършили.
      Защитеност - много добра срещу машини до Т5 включително. Срещу Т6-7 - недостатъчна. Огъня на топов КВ-1с е направо кошмар - често е достатъчен един изстрел за да ме върне в парка. След окачването смених купола. Новият определено е по-здрав а и дава допълнителни 60 точки живот - така че заслужава си, но в битки Т6-7 е глупост да се подставяш на открито.
      Допълнителни модули - сложил съм дотиквач - според мен винаги върши добра работа, бинокъл - същото и камуфлажна мрежа - защото е евтина и ми е грозно да има празни полета на екрана, но не знам дава ли някаква разлика.
      Оборудване - малък рем. пакет - задължителен е особено за скъсана верига, заклинен купол или повредено оръдие. Ползвам го редовно. Малка аптечка - същото. Ръчен пожарогасител - върши добра работа.
      В заключение играта с КВ-1 ми носи удоволствие, танка е много добър за нивото си и винаги е изкарва доста сребро.

      Comment


        #48
        Направи му поне 100 битки в топова конфигурация и тогава изразявай малко по аргументирано мнение.КВ-то определено не е снайпер.Камуфлаж и бинокъл му стоят,като на свинче-звънче.Бързината и динамиката му са съвсем задоволителни за ТТ от неговия клас,при правилно конфигурирани умения и перкове на екипажа,допълнени със ленд-лизовско масло и премахнат ограничител за оборотите на двигателя.Въпреки сериозния нърф на предишния пач,танка си е най-здравата машина в този клас,и спокойно треска повечето т6-7 при правилна игра.Залага на точност,пробивност и скорострелност,срещу по-мощния алфа дмж.Разликите в ДПС са минимални,както и разликата в бронирането.Като направиш 500+ битки с топовата му конфигурация и екипаж на поне 3 качествени умения ще започнеш да схващаш нюансите.За сега не се товари с мислене и изчисления,а просто се наслаждавай на играта,такава каквато е.Ако пък те кефи умствената гимнастика,из форумите има изписани купища компетентни и не дотам мнения.Първо прочети,и дано попаднеш на поне донякъде смислени.Лошото е,че ровенето из готова информация убива донякъде чистото удоволствие от джиткането.Каквото и да решиш - успех

        Comment


          #49
          моят КВ-1 е с 85мм, просто звер...не съм пробвал със 122, нопредвид че вече навиканал да минават ери докато презаредя може и да пробвам...според мене след орязването машината и много по-силна от рпеди това, вчрно 107 мм беше силно, но всеки го пробиваше, а сега оръдията не са много по-слаби, но в битките в които го пуска (а те много рядкоса над Т6) танка е твърде добре брониран...друг въпрос че в Т6 е слаб а в Т7 е безплатен фраг

          Comment


            #50
            Спокойно може да се справи и в Т7 битка.Който се е намъчил с Чърчил ще ме разбере .Излизане от втора линия,контрол на височините,лов на скаути,фланкиране....има достатъчно неща които прави добре и там.Още повече тези битки са му макс 20% от всички и в тях рядко има повече от 3-4 ,Т7 в тима на противника.Ако съответните 7-мици не са ТТ а медиуми или ТД-та има начини да ги пребори и в крайно нежелателната ситуация на единичен двубой.Реално най-големия проблем в Т7 битки му е нарасналата мощ на гаубиците.Там вече пуска СА от клас 5 и нагоре,а те му правят много лоши неща,ако го добарат в крачка.Но проблема с гаубиците е всеобятен.Имаше някаква ,такава градация.

            1/псуваш артитата
            2/мразиш артита
            3/обичаш артита
            4/ти си арти...

            Или както казват руснаците :

            - Если ты в первом бою в день убил семерых противников,набил 100500 урона,но твоя команда слилась и победу противники одержали захватом базы и ты не смог взять свои х-5,то не стоит огорчаться!Ты их обязательно возьм¸шь в следующем бою,где тебя сваншотит арта в начале боя)
            Last edited by bigbeer; 12-09-2012, 14:03.

            Comment


              #51
              bigbeer написа Виж мнение
              ..Имаше някаква ,такава градация.
              1/псуваш артитата
              2/мразиш артита
              3/обичаш артита
              4/ти си арти...
              Хаха интересна градация.Изтървал съм първата стъпка,но за момента съм твърдо на втората Имам чувството,че с какъвто и танк да играя,всички артита стрелят само по мен.А когато арти те заплюе всички знаем крайния резултат...

              Comment


                #52
                При следващата стъпка : - ти си в атака,противника те е прицелил за последен изстрел,няма къде да бягаш....и в този момент го тресва артито.....как да не го обичаш.

                Comment


                  #53
                  bigbeer написа Виж мнение
                  При следващата стъпка : - ти си в атака,противника те е прицелил за последен изстрел,няма къде да бягаш....и в този момент го тресва артито.....как да не го обичаш.
                  И това се е случвало,ноооо...не помня повече от 4-5 пъти да съм надиграван 1 на 1 (май не прозвуча скромно) за битки +-1 тиър.А причината да ме обстрелват само мен може би се дължи на извратеното мислене на повечето играчи,с които съм се падал да играя.Седнал ми нашия да кампи с КВ-3,КВ-4 или нещо от сорта,аз съм с ТД и няма кой да води атаката.Аз заебавам битката и му обяснявам (предимно поляци са тези създания на играта)."Ако аз тръгна ще ме уан-шотнат,защото нямам живот и броня.Ще скаутна само 1 противник и ти няма да го уцелиш с твоето оръдие.Ако ти тръгнеш,изстрелът,който ще ме уан-шотне няма да го усетиш,а аз ще убия противника със сигурност".Получавам в заняма "Noob","FY" или любимото ми "Learn to play".За близо 4000 игри с двата ми акаунта мисля,че вече знам как да играя правилно и отборно и съм го доказвал не един път,но за такива образи явно играта се играе по друг начин.Та затова 99% аз водя атаката и съм първата мишена на артитата и явно съм закотвен на 2ра стъпка от градацията И един сочен пример от онзи ден в защита на моите думи.Правим атака на Карелия.6 наши ТТ отиват да кампят на хълма!!!Аз съм с JTiger пресен стоков.Окопах се зад една скала малко след хълма и чакам,няма да тръгна сам я В чата виждам "JTiger scout".Аз пиша съответно,че не съм скаут,те да се размърдат и да атакуват.Получавам редовното "Noob" и им казах,че ако не ми трябваха пари,щях да ги избия всички на хълма до крак.

                  Comment


                    #54
                    bigbeer написа Виж мнение
                    Ако съответните 7-мици не са ТТ а медиуми или ТД-та има начини да ги пребори и в крайно нежелателната ситуация на единичен двубой.
                    To чалъм винагиможе да се намери, ама КВ-1 срещуТ7 среден си е мъка, а срещу ТД е почти безнадеждно (аз поне не мога да си въобразя какъв късметлия трябва дае този че да ми думне ягодовата пантера...въпреки че ако е град..той ми излезне в гръб...късне ми веригата...и ме помпа...и пак я късне...но шансът аз да го one шотна е доста по-голям

                    Comment


                      #55
                      Zerg написа Виж мнение
                      Седнал ми нашия да кампи с КВ-3,КВ-4 или нещо от сорта,
                      Не с еоплаквай, това е нищо, как ти звучи: стои си нашият скаут и кампи..ние сме 100 метра пред него...и пред нас поляна...пиша му аз "абе какво си мислиш че правиш там?" той "снайпя" аз " и по какво снайпиш?" той тишина...слем аоще няколко призива да ходи да скаути се налага аз с СУпер пършинаг да тръгна да светя...другите виждат че няма на къде и те с мен...попадаме в засада правим каквото можем...ама на сляпо толкова...специално останах в битката да видя как нашият снайпер го изнасилват.
                      или пък вчера на снега...един Т9 танк имахме Е75, и той тръгва да кампи до базата...аз с СП-то....сам отвях един Е50 и още някаква сволоч, останалите средни по флага също добре се справиха...нашият Е-75 по някое време се осети (аз му подксазах) че работа там няма...тръган да се тътри, и изпусна цялата битка..в 8.0 като въведат километража ще е забавно да се види как някой навъртат по 10+ километра а други не правят и километър

                      Comment


                        #56
                        Gaden Gogi написа Виж мнение
                        To чалъм винагиможе да се намери, ама КВ-1 срещуТ7 среден си е мъка, а срещу ТД е почти безнадеждно (аз поне не мога да си въобразя какъв късметлия трябва дае този че да ми думне ягодовата пантера...въпреки че ако е град..той ми излезне в гръб...късне ми веригата...и ме помпа...и пак я късне...но шансът аз да го one шотна е доста по-голям
                        Така както си го написал и на мен ми се струва късметлийско ако успее.КВ-1 срещу Т7 ТД ---> уан-шот.КВ-1 срещу Т7 среден ---> все едно скаут обикаля арти и го помпи.КВ-1 срещу Т7 ТТ ---> wtf,опитвам се да си го представя...просто няма да му обърне внимание Иначе наистина може да е полезен в Т7,но не и като се престрелва,може да пази арти,да клечи някъде стратегически,да подпомогне някой фланг с цел разсейване на противника и т.н.В Т6 си мисля,че е почти равностоен на повечето,ако попаденията са точни естествено.Но вече говорим за конкретни оръдия,конкретни ситуации,а те могат да бъдат стотици варианти...

                        Comment


                          #57
                          Снощи реших да разходя малко старото Су-26. Извадих го от гаража, да изтръска прахоляка - няма такава тъжна картинка. Прави по 10-20 поражение на попадение. Вкарах 12 снаряда на един КВ-1, подарих му Steel Wall на човека, и какво - по-малко от 30% живот му свалих.
                          Просто е бледа сянка на това, което беше.
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            #58
                            А пък аз си мислех че играта със Су-26 куца само при мен, затова се отказах от съветските САУ. Сега съм с Бизон-2 /по-добър е/ и на прага на Гриле.

                            Comment


                              #59
                              uzi71 написа Виж мнение
                              А пък аз си мислех че играта със Су-26 куца само при мен, затова се отказах от съветските САУ. Сега съм с Бизон-2 /по-добър е/ и на прага на Гриле.
                              Малко по-нагоре като че ли става по-добре. Су-5 е тегаво, най-вече поради минималния си БК (14 или 16 снаряда) и висока скорострелност. За сравнение - Grille носи два или даже три пъти повече снаряди.
                              Су-8 обаче е много добра артилерия. Су-14 не съм играл и нямам впечатления, но направих доста игри със С-51 - пъргава, лека машина с много мощно оръдие с голям радиус на поражение на ОФ снарядите.
                              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                              Comment


                                #60
                                То и Бизон-2 дони само 15сн. и почти винаги накрая съм без муниции, но някак си по ми пасва. Между другото в 8.0 снарядите му ще стават 30 обаче до тогава се надявам да съм с Гриле

                                Comment

                                Working...
                                X