Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    tconiotconev написа Виж мнение
    9700 битки , като войн имам вземан със СУ 100 три пъти и един път с мардер, с Т 34 - 85 на игра съм стигал до 5 машини , най - много игри имам с Пантерат която ми е с знак майсторски и е с 75/100 мм оръдие като с нея съм достигъл до 5 унищожени. С въпросния котарак имам много медали за снайпер и за потдръжка
    Уау човече.Аз също нямам за цел да се заяждам,но за справка - играя от по-малко от 3 месеца.Имам скромните 2192 битки с 21 път войн,98 снайпер,а другите медали са по 20ина."Танков ас" по принцип взимам веднага след като сложа топ-оборудване,засега нямам само с Jpanther и с Jpanther II от сериозните машини.
    Та мисълта ми е,че тук във форума има хора,които могат да ти помогнат да си подобриш играта значително (не казвам,че играеш зле,но винаги може още).Както помогнаха и на мен,почти за всичко,което не ми е ясно съм питал,даже някои колеги съм ги тормозил с лични съобщения и им благодаря за отделеното време.Аз например като не ми се играе много си пускам някои повторения.Гледам как съм постъпвал в дадени ситуации,преценявам дали е било правилно,гледам си грешките и т.н.В следващите битки такива грешки не ги повтарям и резултатът е налице.
    Вярно,всеки си има стил,който му допада най-много.Но и с всеки танк трябва да се играе различно.Не трябва да нагаждаш танка към своя стил.Ако не ти пасва,просто го смени.На теб например СУ-100 ти приляга най-много,но като за ТД имаш доста скромни постижения.Пак казвам,не те обиждам,не се заяждам,просто това е моето мнение,базирано на това което съм виждал в моите битки.А форума е затова,за да си помагаме

    Comment


      #32
      bigbeer написа Виж мнение
      Ако е толкова постно,значи нещо,някъде много ти куца.Или не ъпгрейдваш екипажа при смяна на танка максимално и изоставаш сериозно с опита,или не отваряш чрез свободния опит топ пушка още при купуването на нова машина,или не монтираш необходимите за съответния клас модули и ъпгрейди.Не знам какво точно е,но има нещо много сбъркано.

      За сравнение давам моя статс(ника ми в европейския е същия като тук).Аз съм посредствен стрелец,въпреки това за ок 11 000 битки имам над 70 пъти войн и около 450 пъти снайпер.Значката "Танков АС" наречена от теб - Майсторски знак стои срещу повече от 30 танка,с които съм играл.

      За второ сравнение,приятел с който редовно играем взвод,но е приличен стрелец( никнейм в европейския сървър Wool_Door_Sockbat ),при приблизително същия общ брой битки има над 150 пъти войн и над 700 пъти снайпер,като повечето танкове с които някога е играл носят знака "Танков АС"

      Надявам се сравнението да не те обиди,а с общи усилия да намерим неточностите в играта ти и да ги коригираме.

      Прави впечатление,че не говориш за машини от 10-ти тиър.Обичайно с премиум на около 2000 битки се достига до 10-ка.Ако се мъчиш без него на 3000.Тоест до момента би трябвало да разполагаш с 3-4,10-ки.

      Разбира се, крайни изводи базирани само на статистики от играта не могат да се правят,но все пак едно сравнение показващо големи разлики е показателно.

      В TeamSpeak3,на адрес bardak.org ,можем да коментираме детайли по всяко време.Най-често логвам вечер,след работа.Понякога в почивните дни и по-рано.
      Като цяло съм съгласен с мнението ти, но тези показатели са леко субективни.
      В момента имам ~ 7700 битки и въпреки това нямам Т10, танк като за това си има причина.
      Предполагам, че ако се бях фокусирал върху това да взема десетка възможно най-бързо щях да я имам някъде около битка 4000.
      За сметка на нейната липса обаче имам развити немските разрушители до Т9, единият клон немски тежки до Т9, руските средни до Т8, френските леки до Т8, немска артилерия до Т7.Освен това в самото начало захванах клонът на немските леки танкове, а в последствие се отказах, което ме е забавило с няколкостотин битки.
      Играя най-много с StugIII или с друг танк, който ми е на сърце на момента (Пз 2 например), което също доста забавя развитието по вертикала.
      Може да се каже, че тези 7000к+ битки са инвестирани по-скоро в хоризонтално развитие, отколкото във вертикално към Т10 танк.

      Споменатите отличия до голяма степен зависят от възможностите на играча, но и те не винаги отразяват точно ситуацията.
      Снайпер биха трупали играчи с афинитет към танкове и оръдия подобни на немските - с висока точност, пробивност и скорострелност, докато играчи играещи с "Derp" оръдия, например, няма да имат толкова отличия Снайпер.
      Доколкото разбирам Войн = Top Gun, което значи че за спечелването му трябват поне 6 убийства.От опита който имам, постигането на повече от 3-4 убийства е свързано с благоприятно развитие на обстоятелства, в частност провал на съотборниците и липса на организация сред противниците.Войн просто отразява способността на играча да се възползва от дадения шанс.

      Факт е, че отличия се постигат по-лесно когато се играе с елитни машини с добър екипаж.Ако обаче се играе по много направления с много танкове поне в краткосрочен план повечето битки ще се трупат на танкове, които не са в оптималните си характеристики, което би свалило показателите надолу.

      Моите битки с Stug III представляват 23% от общият брой, но въпреки това той е отговорен за 51% от Top Gun отличията, това е така, защото по-голямата част от тези битки са играни след като е станал елитен и с екипаж с по няколко умения.

      От друга страна имам танкове, които почти не са играни като елитни, а повечето им битки са били с по-слабото оръдие или без последен двигател или нещо от този род, това значително влошава показателите ми.

      Предполагам, че и снайпер постиженията ми са леко изкривени, тъй като обичам да пробвам популярни места или да стрелям на сляпо по предполагаемият път на противника след като той спре да се вижда.
      Правил съм и отклонения в другата посока - умишлено спечелен снайпер след много малко пробива по целите, но с изпразнен боекомплект в рикошети въпреки, че съм знаел, че няма да пробия, т.е. умишлено манипулиране с цел спечелване на отличие, но минимален принос към спечелването на битката.

      Иначе въпросните ми показатели са следните
      Top Gun - 53
      Sniper - 187

      Като от втория съм леко разочарован, но ме радва това, че отново с Stug III имам 50% от спечелените "Cнайпер" което ми се струва сравнително добър резултат.


      П.С. Виждам че е отворена специална тема точно за статистиките за това ще е добре там да продължим дискусията.
      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

      Comment


        #33
        Това "войн" как се превежда, да не е top gun?...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #34
          Imperial написа Виж мнение
          Това "войн" как се превежда, да не е top gun?...
          Същият.
          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

          Comment


            #35
            Ultramarine написа Виж мнение
            Явно си свикнал на определен стил на игра със 100мм и ти е трудно сега с 85мм на Т-34-85.
            Аз играх около седмица със 100мм преди да дойде 7.5 и определено не ми допадна това оръдие - главно заради точността и скоростта на прицелване.Подвижността му тогава куцаше, тъй като двигателите от Т-34-76 трябваше да местят още няколко тона.След 7.5 танка получи точно тази допълнителна повратливост, която му беше нужна, за да се играе агресивно и с атаки по фланговете.Говоря за усещането при движение, а дали това което се усеща съответства на характеристиките за мен е без значение.
            На мен 85мм Д5Т ми пасна перфектно след пача, много по-близко е до немските оръдия, които харесвам и са ми познати.В битките в които ме пуска нямам проблеми с дупченето и алфа-та на Д10Т не ми липсва изобщо.Всъщност ДПМ-а на Д5Т e 1800HP срещу 1663HP за Д10Т и това е така заради скорострелността на малкото оръдие, която при игра като "фланкър" е много полезна. B такава ситуация предпочитам скорострелност и ДПМ за сметка на алфа, защото често се налага да стрелям по много противници.

            На Т-43 обаче Д10Т щеше да му е от полза сега е доста труден за игра и сериозно се усеща липсата на пробивност и поражение.
            Нали преди новия пач Т 34 - 85 имаше и 85 мм оръдие което едвам изтърпях. Няма да забравя с каква радост се отървах от него , а и колко много се радвах на 100 мм оръдие с което наказвах яко. Танка си беше страхотен.
            Между другото как изчислявате ДПМ - то на тези оръдия .
            П.П. Понеже направих едно леко преместване на семейството от едно населено място на друго и сега там където сме нямам още интернет но от сряда или още по точно от четвъртък ще съм отново в бой.
            П.С. Купих си отново Т 34 - 76 и за кратко време заедно с СУ 100 и Ел.Котарачо - Пантеркин натрупах достатъчно кинти зада оправя загубите . Накраткзапочвам къртене зада си възстановя това което искам + ъпгрейд на ддвете любими машини в хангара.

            Пожелание за всички : Слава и чест за нас, а така също само точни изстрели по врага, а от противника много кръв и сополи + избити зъб. "Умната ..., а не русата ...." .

            Comment


              #36
              tconiotconev написа Виж мнение
              Между другото как изчислявате ДПМ - то на тези оръдия .
              Взимаш стойността на поражението на оръдието, и умножаваш по броя изстрели в минута - от статистиката на съответното оръдие

              Например за 7.5cm/L70 - средно поражение 135х12 изстрела (средно) в минута - 1620 поражение в минута.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                #37
                samo deto старото 85 съвсем не е като новото, отделно сега има и нов двигател...

                Comment


                  #38
                  Неговите схващания за играта са меко казано - странни.Оставам с убеждението,че е безсмислено да се прелива от пусто в празно в тоя случай.

                  Comment


                    #39
                    м-да....а ан мене Т-34-85 ми е с най-висок процент победи от машините с които играя повечко...

                    Comment


                      #40
                      Gaden Gogi написа Виж мнение
                      м-да....а ан мене Т-34-85 ми е с най-висок процент победи от машините с които играя повечко...
                      Тези дни преоткрих удоволствието от М4А3Е2.Превъзхожда Т-34-85 във всичко,освен по максимална скорост.С тая челна броня,точна пушка и добавка на високо октаново гориво + щоколадчета за екипажа става звяр.С правилните модули и малко по агресивна игра ,направо кърти.

                      Странното е,че на руснака взех "АС" с лекота,а при Джъмбото,въпреки повечето килнати на битка нещо не я дава.

                      Comment


                        #41
                        Снощи за първи път се изправих 1 на 1 срещу Т-34-85 с новото 85мм оръдие - за първи път бях от получаващия край. Бях с VK3001 (H) - преди последния пач с него си имах известни проблеми срещу T-34-85, но обикновено печелех заради мобилността и яко биещото 88мм оръдие. Този път срещата завърши плачевно - оня с 85мм дупчилката просто ме направи на саздърма.
                        Може и да се прежаля да си го взема пак тоя танк... Поне пазя екипажа.

                        М/у другото, в хангара (гаража) в лентата с танкове при посочване с мишката има нова информация за повечето танкове освен обичайната - DPM, спрямо текущо монтираното оръдие.
                        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                        Comment


                          #42
                          Досега Т-34-85 ми беше любимата машина, но колкото и да е странно от това звание го измести Т-28. В топова конфигурация с 57 мм оръдие е направо чудо. Производител на сребро и фрагове. Вече записах с него доста голяма серия Т6 танкове включително десетина КВ-1с. Във възторг съм и Т-28 ще си го оставя за постоянно. Вчера вземах първия си ТТ - КВ-1. Направих 6 битки и имам 3 фрага, обаче в базов вариант... ами не съм очарован. Много е бавен, а 76 мм ЗиС-5 оръдие е направо импотентно /6 попадения от 100-тина метра в Пц ²²²/²V на 1% - 5 рикушета и го убих с фугас/ - направо нетърпимо. Сложих 57 мм 413 и това го преобрази като огнева мощ. Надявам се нататък да стане още по-добър.
                          Другият танк с който играя по някога е Т-43, обаче това е мъъъкаааа. Калявам си нервите с него за да изръчкам до Т-44. Имам чувството, че Т-43 е най-калпавия Т7 танк в играта. Дано следващите по клона да си заслужават зора с това чудо на танковете.

                          Comment


                            #43
                            На КВ-1 не възлагай много надежди относно скорост и маневреност, даже и с последния двигател и окачване. Последното оръдие (85 мм Ф-30) е наистина добро, а ако си топ танк почти няма какво да ти пробие челната броня.

                            Ако ти издържат нервите да издрапаш през Т-43 - ще се преродиш. Вземеш ли 100 мм оръдие и поне един ъпгрейд на двигателя - става страшно.
                            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                            Comment


                              #44
                              Уфффф, надявам се, че с това нещо Т-43 наистина е голяяяям зор!

                              Comment


                                #45
                                uzi71 написа Виж мнение
                                ... Вчера вземах първия си ТТ - КВ-1. Направих 6 битки и имам 3 фрага, обаче в базов вариант... ами не съм очарован. Много е бавен, а 76 мм ЗиС-5 оръдие е направо импотентно /6 попадения от 100-тина метра в Пц ²²²/²V на 1% - 5 рикушета и го убих с фугас/ - направо нетърпимо. Сложих 57 мм 413 и това го преобрази като огнева мощ...
                                КВ-1 е чудесна машинка,поне за мен Играя го с 122мм У-11.Разни БДР-чета,Чърчили и Т1HT са ти на 2 или макс 3 изстрела и само ги гледаш как бягат от теб.В същото време те почти нищо не могат да ти направят.Всичко друго от Т5 надолу ти е уан-шот.Освен това при успешно твое попадение с това оръдие доста замисляш и Т6 тежките как да действат занапред.Ако си топ танк взимаш произволно някой от твоите и отиваш да мачкаш,тъкмо той ще скаутва,защото КВ-1 не се слави с бързина и подвижност.Имах една битка (мисля,че риплеят съм го качвал тук) на Линия Зигфрид като топ танк.Отидох съвсем сам в града и го прочистих като ми бяха взели едва половината живот.Проблемът на това 122мм оръдие е,че е ужасно неточно на средни и далечни разстояния.Но ти си КВ-1,не за да кампираш Общо взето това мога да споделя за този ми любимец.Огромна броня и различни оръдия,които предполагат различни стилове на игра,кой както е свикнал

                                Comment

                                Working...
                                X