Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съветски танкове

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    bigbeer написа Виж мнение
    За Т-54,по лесно и бързо е да се направи отклонение от тежките през КВ-13.
    Ами аз съм стигнал до Т34-85 така че вече съм изтървал опцията с отклонението през тежките
    Понеже много ми допада играта с Type 59 , a T54 е със същия стил на игра (даже по агресивен) предполагам.

    Comment


      #17
      uzi71 написа Виж мнение
      Ехааа, снощи с Т-34-85 /докарах го до топова конфигурация/ за 10-тина игри ставах три пъти снайперист и веднъж воин. Опуках и 20-тина танка и САУ. Предстои ми Т-43 /по вероятно/ или КВ-13 /ще ги проуча и двата/, още се чудя и моля за съвети.
      Ако нямаш ИС7 , давай към него IS - овете като цяло са хубави машини, дори оплювания ИС8 на мен много ми допада ( с условието че за мен това не е тежък танк) ...
      Last edited by seekerr; 29-08-2012, 12:07.

      Comment


        #18
        seekerr написа Виж мнение
        Ако нямаш ИС7 , давай към него IS - овете като цяло са хубави машини, дори оплювания ИС8 на мен много ми допада ( с условието че за мен това не е тежък танк) ...
        Играя от двадесет и няколко дена така че нямам. Май за сега съм решил да карам към Т-62А, а после да тръгна към тежките през Т-26 и Т-28 с нов екипаж - мисля че така ще ми е по-интересно.

        Comment


          #19
          tconiotconev написа Виж мнение
          След последната промяна Т 34 - 85 е станала едно голямо ако и ако трябва бих предпочел Т 34 -76,2 поне защото кърти яко кинти колкото и да си на загуба с нея.
          Между другото освен Пантерата - "ЕлКотарачо" другата любима машина ми се очертава СУ 100 със 100 мм оръдие . Тази машина има страхотен баланс по отношение на скорост, поражаемост на оръдието и скорост на презареждане
          seekerr написа Виж мнение
          Е, аз искам да се докопам до Т54 така че минавам през Т34-85 -транзит дето се казва ... На ден по 10к опит на машина изкарвам (вечер като се прибера от работа). 10к на т34-85 и 10к на Кралския Тигър за повече нямам време ...
          Значи на мен ми е отворена Т 43 , но като продадох СУ 152 и наличните не ми стигна за Т 43 , а причината е че свалих част от оборудването от СУ 152. Специално за Т 43 руснаците неказват ласкави отзиви след новия пач.
          Между другото защо несъм доволен от старата нова Т 34 - 85 ...., защото:
          тази която я имах беше последно със 100 мм оръдие и си беше голямо страшилище;
          - маневреността на новата или да кажем скоростта не е тази която и дават, докато на старата беше реално това което дават;
          -със 100 мм оръдие на бой си опуквах по 4-5 танка без проблем и можеби щях да направя войн, но заради хлапето я продадох за да взема тигъра или да развия котешкото семейство.
          П.П. Т 54 в реалния живот и до колкото съм запознат и един клас по нисък от китаеца 69.
          П.С. Връщам си гадюхата със 152 мм оръдие , което прави изстрел унищожен; събирам достатъчно кинти за Т 43 като ще гледам да достигна Т 62, като си купувам класиката Т 34 - 76 за красота на хангара.
          Пантерата я развивам до ниво Пантера ²² , като използвам екипажа на наличната, който е със звания лейтенанти ; Връщам си ягдпантера като я правя максимум топ и наистина ако пуснат Лео 1 тръгвам да къртя кинти за него.

          Comment


            #20
            uzi71 написа Виж мнение
            Ехааа, снощи с Т-34-85 /докарах го до топова конфигурация/ за 10-тина игри ставах три пъти снайперист и веднъж воин. Опуках и 20-тина танка и САУ. Предстои ми Т-43 /по вероятно/ или КВ-13 /ще ги проуча и двата/, още се чудя и моля за съвети.
            T-43 е Т-34-85 с малко повече кръв, малко по-бавен и +1 MM.
            КВ-13 беше великолепна машина, и то по времето когато T-43 имаше 100мм оръдие. Мисли я като руския VK36 - с бронята на тежък танк, с маневреността на среден танк.
            War, war never changes..

            Comment


              #21
              tconiotconev написа Виж мнение
              Значи на мен ми е отворена Т 43 , но като продадох СУ 152 и наличните не ми стигна за Т 43 , а причината е че свалих част от оборудването от СУ 152. Специално за Т 43 руснаците неказват ласкави отзиви след новия пач.
              Между другото защо несъм доволен от старата нова Т 34 - 85 ...., защото:
              тази която я имах беше последно със 100 мм оръдие и си беше голямо страшилище;
              - маневреността на новата или да кажем скоростта не е тази която и дават, докато на старата беше реално това което дават;
              -със 100 мм оръдие на бой си опуквах по 4-5 танка без проблем и можеби щях да направя войн, но заради хлапето я продадох за да взема тигъра или да развия котешкото семейство.
              П.П. Т 54 в реалния живот и до колкото съм запознат и един клас по нисък от китаеца 69.
              П.С. Връщам си гадюхата със 152 мм оръдие , което прави изстрел унищожен; събирам достатъчно кинти за Т 43 като ще гледам да достигна Т 62, като си купувам класиката Т 34 - 76 за красота на хангара.
              Пантерата я развивам до ниво Пантера ²² , като използвам екипажа на наличната, който е със звания лейтенанти ; Връщам си ягдпантера като я правя максимум топ и наистина ако пуснат Лео 1 тръгвам да къртя кинти за него.
              Явно си свикнал на определен стил на игра със 100мм и ти е трудно сега с 85мм на Т-34-85.
              Аз играх около седмица със 100мм преди да дойде 7.5 и определено не ми допадна това оръдие - главно заради точността и скоростта на прицелване.Подвижността му тогава куцаше, тъй като двигателите от Т-34-76 трябваше да местят още няколко тона.След 7.5 танка получи точно тази допълнителна повратливост, която му беше нужна, за да се играе агресивно и с атаки по фланговете.Говоря за усещането при движение, а дали това което се усеща съответства на характеристиките за мен е без значение.
              На мен 85мм Д5Т ми пасна перфектно след пача, много по-близко е до немските оръдия, които харесвам и са ми познати.В битките в които ме пуска нямам проблеми с дупченето и алфа-та на Д10Т не ми липсва изобщо.Всъщност ДПМ-а на Д5Т e 1800HP срещу 1663HP за Д10Т и това е така заради скорострелността на малкото оръдие, която при игра като "фланкър" е много полезна. B такава ситуация предпочитам скорострелност и ДПМ за сметка на алфа, защото често се налага да стрелям по много противници.

              На Т-43 обаче Д10Т щеше да му е от полза сега е доста труден за игра и сериозно се усеща липсата на пробивност и поражение.
              Nobody has three balls but some people have two very good ones!

              Comment


                #22
                От всички руски медиуми, с които съм играл до сега, най ми допада агресивна, бърза и маневрена игра с Т-44 и Т-54. Незнам дали с Т-62 ще е същото, след като е малко по-бавен, но поне противниците му в повечето случаи ще са още по-бавни

                Comment


                  #23
                  Петър Илиев написа Виж мнение
                  От всички руски медиуми, с които съм играл до сега, най ми допада агресивна, бърза и маневрена игра с Т-44 и Т-54. Незнам дали с Т-62 ще е същото, след като е малко по-бавен, но поне противниците му в повечето случаи ще са още по-бавни
                  Малко по-бавен като максимална скорост,въобще не означава по-малко динамичен в случая.Като добавим уникалната невидимост на всякакви дистанции ( доскоро патент предимно на серията ИС базирани машини ),могъщата скорострелност,пробивност и жесток резист на всичко изстреляно от упор се получава мноого сладка за dog fight машина.

                  Comment


                    #24
                    Ultramarine написа Виж мнение
                    Явно си свикнал на определен стил на игра със 100мм и ти е трудно сега с 85мм на Т-34-85.
                    Аз играх около седмица със 100мм преди да дойде 7.5 и определено не ми допадна това оръдие - главно заради точността и скоростта на прицелване.Подвижността му тогава куцаше, тъй като двигателите от Т-34-76 трябваше да местят още няколко тона.След 7.5 танка получи точно тази допълнителна повратливост, която му беше нужна, за да се играе агресивно и с атаки по фланговете.Говоря за усещането при движение, а дали това което се усеща съответства на характеристиките за мен е без значение.
                    На мен 85мм Д5Т ми пасна перфектно след пача, много по-близко е до немските оръдия, които харесвам и са ми познати.В битките в които ме пуска нямам проблеми с дупченето и алфа-та на Д10Т не ми липсва изобщо.Всъщност ДПМ-а на Д5Т e 1800HP срещу 1663HP за Д10Т и това е така заради скорострелността на малкото оръдие, която при игра като "фланкър" е много полезна. B такава ситуация предпочитам скорострелност и ДПМ за сметка на алфа, защото често се налага да стрелям по много противници.

                    На Т-43 обаче Д10Т щеше да му е от полза сега е доста труден за игра и сериозно се усеща липсата на пробивност и поражение.
                    Сега аз имам няколко въпроса:
                    1./ Що е това чудо ДПМ за сметка на алфа( извини ме но нещо немога да ги разбера тези съкращения)
                    2./ Искам да ти кажа, че до сега войн съм вземал веднъш с мистър Мардер, и 4 - ри пъти с СУ100 със 100 мм оръдие , въпросното 100 мм оръдие при Т 34 - 85 също беше върха на сладоледа или накратко с друго оръдие несъм успявал да ги взема.
                    С Т 34 - 85 съм стигъл до 5 фрага и един куп паразени, а със СУ 100 до 7 фрага и по 4 - 5 поразени. Единия войн го взех на картата пристан , като бях докарал до там че изгубих представа къде се намираше моята база , защото обикалях цялата карта и ритах задници и сечах глави така че неми говори че 100 мм оръдие е по лошо от 85 мм . Изпитан патент на късо започвам с осколочен и довършвам с бронебоен снаряд и да ти кажа кефа е тотален.

                    Comment


                      #25
                      ДПМ - DPM - Damage per minute - нанесена щета за минута.
                      Алфа - първоначалният удар на оръдие. Ако имаш шанс за един изстрел, важно е да е силен.

                      А да ти кажа, аз ОФ не ги долюбвам. И то откакто с Е-75 се изложих тотално - някъв ми се лепна странично, с ББ не можех да го пробия, та му вкарах два фугаса... аз умрях от експлозиите, той - не
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        #26
                        tconiotconev колко битки имаш с всички машини общо, защото при мен Войн е 98 пъти вземан...

                        А колкото до стария Т-34-100 и сегашния Т-34-85. Преди действаше предимно като МНОГО силен за нивото си и много неточен снайпер, а сега е универсална машина с подобрено ускорение (това дава голямо предимство, защото преди беше доста тромав, а за да стреляш точно на средно разстояние със 100мм трябва да се спре и прицели). 85 презарежда бързо и ми допада на стила на игра перфектно, от което правя и повече убийства и много повече щети. Виж ако искаш да дебнеш и играеш предимно така - СУ-100

                        Comment


                          #27
                          tconiotconev написа Виж мнение
                          Сега аз имам няколко въпроса:
                          1./ Що е това чудо ДПМ за сметка на алфа( извини ме но нещо немога да ги разбера тези съкращения)
                          2./ Искам да ти кажа, че до сега войн съм вземал веднъш с мистър Мардер, и 4 - ри пъти с СУ100 със 100 мм оръдие , въпросното 100 мм оръдие при Т 34 - 85 също беше върха на сладоледа или накратко с друго оръдие несъм успявал да ги взема.
                          С Т 34 - 85 съм стигъл до 5 фрага и един куп паразени, а със СУ 100 до 7 фрага и по 4 - 5 поразени. Единия войн го взех на картата пристан , като бях докарал до там че изгубих представа къде се намираше моята база , защото обикалях цялата карта и ритах задници и сечах глави така че неми говори че 100 мм оръдие е по лошо от 85 мм . Изпитан патент на късо започвам с осколочен и довършвам с бронебоен снаряд и да ти кажа кефа е тотален.
                          feersum е пояснил съкращенията много точно.Само ще допълня че показателят Damage per minute (DPM) много често има нищожен принос за това как се представя машината.Например Jagdtiger има доста добър DPM, но е почти невъзможно да се възползва от него постоянно, заради други характеристики на машината.
                          Alfa damage-a винаги е важен, но в различна степен за различните машини и стилове на игра.Alfa - поражението на Obj-704 например е основното му преимущество в битка и целият стил на игра се гради около него.

                          Не съм казал че D5T (85mm) e по-добро оръдие от D10T (100mm), нито се опитвам да се заяждам
                          Всеки играе по различен начин и различни конфигурации от модули оборудване му пасват на стила.
                          За стила на игра присъщ на цялата линия руски медиуми и Type 59 (много движение, много стрелба, стрелба в движение, атака по фланговете) аз както и останалите намираме D5T за по-подходящо за целта.
                          Определено D10T e много добро оръдие и е способно да прави доста поразии, но преди 7.5 Т-34-85 се играеше по по-специфичен начин с него и аз определено не можах да го открия (опитвах са да налагам описания по-горе стил и не се получаваше).D10T го играя на T-44 и не бих го сменил за D5T, в тази ситуация просто малкото оръдие не е адекватно за толкова високо ниво танк, но в Тиер 6 се справя отлично.
                          Броя на убитите над 4-5 не е от особено значение, тъй като до голяма степен зависи от това дали ще се развие така битката, че да има шанс за голям брой убити.
                          Какво се случва със средния ти опит на битка с Т-34-85 и с максималния постигнат след пача и махането на 100мм оръдието?
                          Аз подобрих и двата си показателя значително след 7.5.
                          Със D10T максималният опит ми беше 1150, постигнат със 100% екипаж и два модула, със 85мм в момента съм на 1340 със същите модули и екипаж.
                          Освен това много по-често постигам резултати над 900 опит

                          Su-100 има 100mm оръдие с малко по-различни характеристики (D10S) и това което го отличава са по-добрата скорострелност и по-бързото прицелване, за това и SU-100 ми допада с това оръдие и нямам забележки.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            #28
                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Броя на убитите над 4-5 не е от особено значение, тъй като до голяма степен зависи от това дали ще се развие така битката, че да има шанс за голям брой убити.
                            Като се замисля, си много прав.
                            Обикновено ако се наложи да убивам повече от 3-4 противници, означава, че съотборниците ми са се оакали доста.
                            "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                            Comment


                              #29
                              Петър Илиев написа Виж мнение
                              tconiotconev колко битки имаш с всички машини общо, защото при мен Войн е 98 пъти вземан...

                              А колкото до стария Т-34-100 и сегашния Т-34-85. Преди действаше предимно като МНОГО силен за нивото си и много неточен снайпер, а сега е универсална машина с подобрено ускорение (това дава голямо предимство, защото преди беше доста тромав, а за да стреляш точно на средно разстояние със 100мм трябва да се спре и прицели). 85 презарежда бързо и ми допада на стила на игра перфектно, от което правя и повече убийства и много повече щети. Виж ако искаш да дебнеш и играеш предимно така - СУ-100
                              9700 битки , като войн имам вземан със СУ 100 три пъти и един път с мардер, с Т 34 - 85 на игра съм стигал до 5 машини , най - много игри имам с Пантерат която ми е с знак майсторски и е с 75/100 мм оръдие като с нея съм достигъл до 5 унищожени. С въпросния котарак имам много медали за снайпер и за потдръжка

                              Comment


                                #30
                                tconiotconev написа Виж мнение
                                9700 битки , като войн имам вземан със СУ 100 три пъти и един път с мардер, с Т 34 - 85 на игра съм стигал до 5 машини , най - много игри имам с Пантерат която ми е с знак майсторски и е с 75/100 мм оръдие като с нея съм достигъл до 5 унищожени. С въпросния котарак имам много медали за снайпер и за потдръжка
                                Ако е толкова постно,значи нещо,някъде много ти куца.Или не ъпгрейдваш екипажа при смяна на танка максимално и изоставаш сериозно с опита,или не отваряш чрез свободния опит топ пушка още при купуването на нова машина,или не монтираш необходимите за съответния клас модули и ъпгрейди.Не знам какво точно е,но има нещо много сбъркано.

                                За сравнение давам моя статс(ника ми в европейския е същия като тук).Аз съм посредствен стрелец,въпреки това за ок 11 000 битки имам над 70 пъти войн и около 450 пъти снайпер.Значката "Танков АС" наречена от теб - Майсторски знак стои срещу повече от 30 танка,с които съм играл.

                                За второ сравнение,приятел с който редовно играем взвод,но е приличен стрелец( никнейм в европейския сървър Wool_Door_Sockbat ),при приблизително същия общ брой битки има над 150 пъти войн и над 700 пъти снайпер,като повечето танкове с които някога е играл носят знака "Танков АС"

                                Надявам се сравнението да не те обиди,а с общи усилия да намерим неточностите в играта ти и да ги коригираме.

                                Прави впечатление,че не говориш за машини от 10-ти тиър.Обичайно с премиум на около 2000 битки се достига до 10-ка.Ако се мъчиш без него на 3000.Тоест до момента би трябвало да разполагаш с 3-4,10-ки.

                                Разбира се, крайни изводи базирани само на статистики от играта не могат да се правят,но все пак едно сравнение показващо големи разлики е показателно.

                                В TeamSpeak3,на адрес bardak.org ,можем да коментираме детайли по всяко време.Най-често логвам вечер,след работа.Понякога в почивните дни и по-рано.
                                Last edited by bigbeer; 02-09-2012, 10:57.

                                Comment

                                Working...
                                X