Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане на несъстоялата се игра (стратегии)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    P.S. Когато в раздела "Алтернативна история" видиш тема "Турция" и в нея последно писано в под тема "Рахат Локум" и прочетеш всичко, ще се радвам да чуя компетентното ти мнение, колко сме били некомпетентни.
    Отвориха ли ги най-накрая секретните форуми? Аз виждам само нашия си.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #32
      Вероятно те препраща към темата щото те имаха космически бюджет и доста възможности за стоварване тук и там. Верно нямаше много удобни места(освен Дуранкулак и Резово ). Гледам, че даже и Чинук са планирали да купуват. Как и къде са щели да го товарят по корабите(и дали не са го сбъркали със Сий Найт) това е друг въпрос.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #33
        Sailor_Malan написа Виж мнение
        Гледам, че даже и Чинук са планирали да купуват. Как и къде са щели да го товарят по корабите(и дали не са го сбъркали със Сий Найт) това е друг въпрос.
        Поръчано, платено, чакат ги другата година. Планират LHD с палуба за четири чинука до няколко години. Абе действат хората.

        Comment


          #34
          Sailor_Malan написа Виж мнение
          Вероятно те препраща към темата щото те имаха космически бюджет и доста възможности за стоварване тук и там. Верно нямаше много удобни места(освен Дуранкулак и Резово )..
          Сейлър, помогни, че не мога да видя къде във вашата тема се говори за леката бригада в Балчик.

          Comment


            #35
            Няма ли карта на укрепените райони някъде? Ако няма май Одзава не я е качвал в темата, а си е останала само щабен документ Сега ще погледна дали съм я затрил от компа.

            П.с.Затрил съм я, барабар с щатното разписание на укрепените райони
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #36
              Ако искате повечко обсъждане направо отворете тема в съответния раздел, тук наистина не е за алтернативна история Иначе ние водихме повечето дискусии на скайп, тъй че ще получите само откъси от нашето подмолно планиране.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #37
                Като стана въпрос за "космически бюджет", такъв имаше само българския отбор, особено на фона на реалните възможности на страната. Но тази тема наистина не е за това. На мен сега не ми се занимава да отделям постове (Пилот, ако имаш време, направи го), но си трябва отделна тема там, във форума на играта.

                Comment


                  #38
                  Duque de Caixas
                  Виж профил
                  View Forum Posts
                  Лично Съобщение
                  Add as Contact
                  редовен

                  --------------------------------------------------------------------------------
                  Регистриран Jun 2012
                  Мнения 69 Сун Дзъ, как само ме принуждаваш да пиша дълги постове, по нещо (евентуалната ви игрица), което се явява офтопик по настоящата тема, колкото и да се опитваш да представиш двете неща като едно и също и да обърнеш тази тема във второ издание на темите за играта ви.
                  Не разбирам, щом нямаш интерес от играта , защо се вреш да я обсъждаш! И защо си позволяваш да се заяждаш тъпо с уважаван от всички ни съфорумец, участник в играта, и командващ ВМС на Турция, и наистина много интелигентен човек! Само новак и хлапак може да си позволи такъв фалшстарт във форума, с това не искам да те обидя а коментирам поведението ти!
                  Всъщност беше много, МНОГООООООООООО забавно, абе много яко си беше докато си играхме! Жалко че опъвахме до скъсване нервите на модератора, и жалко че не завършихме играта!!!!
                  Иначе десанта в края на краищата щеше да стане ама не в Балчик, все пак сераскера си има последната дума. Той баш капудан пашата си е като Фред Флинстоун с огромна уста/ сакън ефенди кардашим, ми утре като стане игра ?! не ми връзвай гарез за сравнението, стари фронтови другари сме, можем да си кажем приказката/
                  Всъщност наистина при така формираните правила за играта беше невъзможно за 24 часа да се капитулира България, което разбира се не значи, че ако Турция реши да го направи е невъзможно. Убедих се че Турция има и силите и средствата да го направи към днешна дата и към 2024г. още повече!
                  Дружески привет към играчите!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    #39
                    Фундаменталният проблем на тази игра бе, че всеки искаше да се симулира и последната картечница и патрон (и съответно да се докаже, че ракета А е по-добра от ракета Б), а това е практически невъзможно.
                    Така, че красивата идея си беше мъртво родена, но имаше си своите забавни моменти.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #40
                      1951 написа Виж мнение
                      Фундаменталният проблем на тази игра бе, че всеки искаше да се симулира и последната картечница и патрон (и съответно да се докаже, че ракета А е по-добра от ракета Б), а това е практически невъзможно.
                      Така, че красивата идея си беше мъртво родена, но имаше си своите забавни моменти.
                      Съгласен, още повече че аз самият пасвам донякъде на това описание.
                      Но обсъжданията бяха доста поучителни и забавни. Днес изчетох почти всичко от "турската страна" с огромно удоволствие (ще наваксвам с работата другата седмица).
                      Според мен друг проблем е че Голъм нямаше поне двама помощници. Сам човек колкото и да е умен просто няма физическата възможност да се справи с техническата част, обсъждания с играчите особено ако и той има свои виждания, ресърч на оръжията и коефициенти, изграждане на правила и т.н.
                      А дори и да се справи, Голъм успя до голяма степен, то от интелектуално удоволствие нещото ще се превърне в досадна работа (да не говоря от името на Голъм де, ама аз така виждам нещата).
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #41
                        Аз затова пуснах тема за набор на помощници, ама нямаше желаещи . Първоначалната ми идея бе за симулация на много високо ниво, т.е. по няколко коефициента и проста сметка. Но, както написа 1951 - много хора имаха желание за нещо много по-подробно. Моя грешка е, че не го пресякох в зародиш. Още една поука за следващия път.

                        Comment


                          #42
                          Според мен проблемите дойдоха от неясната концепция на играта. Ако целта е да симулираме реален бъдещ конфликт между България и Турция, няма как да се получи с няколко коефициента и прости сметки. Освен това в този случай оперативното майсторство отива далеч на заден план, дори би следвало да се елиминира като фактор. От друга страна, ако целта е просто да разиграем абстрактна оперативна игра, целия труд по издирване на реалните сили и на евентуалните покупки е напълно излишен. Мисля, че всички осъзнахме това противоречие, но беше твърде късно.

                          Comment


                            #43
                            Ако целта е да симулираме реален бъдещ конфликт между България и Турция, няма как да се получи с няколко коефициента и прости сметки.
                            Всъщност е възможно, просто зависи от това какво ниво на симулация (реализъм) търсим: тактическо или оперативно. За такива мащаби има възможност като форумна игра да се направи само второто (първото е възможно, но в много по-малки мащаби (вероятно максимум около бригада от всяка страна), обаче трябва да се съберат и анализират страшно много данни, преди да се определи характера и точните стойности на коефициентите.
                            Вторият проблем (и това вече е съществен проблем) е в реалността на самата ситуация. Не е реалистична. За да се получи трябва реалистична ситуация, но тогава се появяват цял куп външни проблеми.

                            И в двата случая, разбира се, грешката е моя. Прав си, че идеята се разви насред дискусия и без никаква предварителна подготовка. А това е нещо, което знам, че трябва да избягвам. Всъщност (урок получен отдавна, но неусвоен) нищо не трябва да се говори и прави преди играта да е напълно готова.

                            Истината е, че мен ме интересува по принцип не "симулацията", а командната игра и то именно ИГРА, т.е. важни са участниците и възможността им да взимат важни решения във военна (хаотична) обстановка. Този елемент ме интересува основно, а не симулацията на конкретен "хардуер". Т.е. поначало бе грешка да се хващам с темата.
                            Last edited by gollum; 29-08-2012, 12:05.

                            Comment


                              #44
                              Всъщност грешките водят до опитност а опитноста трупа мъдрост!
                              Аз ти благодаря Голъме за търпението за мъдроста за разбирането и за компетенстноста!
                              Поканата ми все си е в сила!
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment

                              Working...
                              X