Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегическа концепция, доктрина и състав на хипотетичен български ВМФ (в бъдещето)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Напоследък си мисля за една нелоша оферта към Израел - MEKO-CSL. Споменава се умерена цена под $400 млн на бр. Много прилична оферта в класа "български фрегати", стига някой да може да преговаря на ниво. Но по-скоро в сферата на мечтите

    Comment


      komuso написа Виж мнение
      Защо задача¹1 да е точно ПЛО?В момента в Черно море има 3 подводници-едната не е излизала в морето от 1997,другата е експериментална а третата даже назнам как да я нарека-самите укранци я наричат "учебна"????
      "Алроса" отиде на Балтика(и както изглежда нямят намерение да я връщат обратно),а бъдещите 636.3 не се знае кога(и дали) ще дойдат в Черно море.А Турция няма постоянно базирани ПЛ в ЧМ.
      Мисля,че по-скоро бъдещата корвета ще е "патрулна" а от ПЛО-то една буксирна ХАС + два тритръбни 324 ТА са напълно достатъчни.
      Подлодки Турции ведут разведку у берегов Крыма

      Турецкие подлодки беспрепятственно ведут разведку у берегов Крыма, Украина не обладает ресурсами, чтобы помешать иностранным субмаринам.

      Об этом в интервью журналу «Корреспондент» сообщил Дмитрий Загребин, заместитель командира единственной украинской подводной лодки «Запорожье». «По словам Загребина, турецкие подводники сегодня без особой опаски проникают в украинские территориальные воды и проводят глубоководную фотосъемку крымского побережья», – говорится в публикации. «Хотя по всем правилам подводная лодка должна заходить в другую страну в надводном положении», – сетует Загребин.

      Напомним, что ранее о появлении турецких субмарин у берегов Крыма заявляли и представители Черноморского флота России. ЧФ в последние годы фиксирует появление подлодок Турции в акватории недалеко от Феодосии, где расположены центры по испытанию новых образцов вооружений, заявлял капитан первого ранга Сергей Горбачев. По словам Горбачева, до распада СССР, в 70-80 годы, Турция предпочитала не заводить свои подлодки в акваторию Черного моря, где доминировал советский ЧФ.


      Дебнат

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Дебнат
        дебнат я, те и руснаците в момента са на нашия хал в Черно море - нямат читав съвременен кораб. Затова се "възмущават"
        С две-три лодки може да им се блокират гемиите.

        Comment


          Абе те че нямат нови кораби - нямат, ама и старите не са баш като нашите.

          11-я бригада противолодочных кораблей

          Плюс един билюк ПЛО катери, дето и бой видяха преди няколко години.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Абе те че нямат нови кораби - нямат, ама и старите не са баш като нашите.
            В това две мнения няма. То и в гоненето на ПЛ им е силата на руснаците, затова се е подготвял и флота им през последните петдесетина години.
            Само не ми е ясно по-старичките ХАС на руснаците как ще "хващат" нови лодки като немските.

            Comment


              Както са се справяли досега. Турските подводници не са последна дума на техниката. От шестте им подводници от първата серия тип 209 четири ще минат под ножа. Другите две ще получат AIP-клетки, но корпусът си остава старият. Новите четири подводници, за замяна на първите четири също ще са подобрен тип 209, а не както и аз си мислех тип 212. Вярно че комшиите си модернизират подводния флот, но ще съм силно изненадан, ако руснаците на свой ред не подобряват хидро-акустичните си средства.

              Comment


                Сун Дзъ написа Виж мнение
                Само не ми е ясно по-старичките ХАС на руснаците как ще "хващат" нови лодки като немските.
                От по-малка дистанция, с повече патрули, с хеликоптери...

                Comment


                  Duque de Caixas написа Виж мнение
                  ... От шестте им подводници от първата серия тип 209 четири ще минат под ножа...
                  Надявам се да се шегуваш

                  Comment


                    Нямам навика да се шегувам. Под ножа минават Атълай S-347, Салдърай S-348, Батърай S-349 и Йълдърай S-350. Естествено това няма да стане от днес за утре, а през следващите няколко години една по една. За тяхната замяна турците купиха четирите подводници клас Гюр. Доънай S-351 и Долунай S-352 ще получат AIP силови установки. Ако модернизацията е успешна същите ще се монтират и на Превезе S-353, Сакаря S-354, 18ти Март S-355 и Анафарталар S-356, след което докъдето устискат шестте модернизирани подводници. Ако модернизацията на двете последни подводници тип 209/1200 не е успешна ще дадат ход на проекта за шест подводници тип 214 за замяна на двете 209/1200 и четирите 209/1400. През 2009г. турските ВМС и HDW подписаха меморандум, но поръчка все още няма.

                    Comment


                      Извинявам се. Помислих, че мислиш за четирите подводници, като жертви на руснаците...

                      Comment


                        Duque de Caixas написа Виж мнение
                        През 2009г. турските ВМС и HDW подписаха меморандум, но поръчка все още няма.
                        Подводниците вече се строят в Турция, май с до 80% турско изпълнение. Даже и за износ предлагат 214.

                        $2.7B Turk Sub Deal With Germany Takes Effect

                        With a decision to proceed, Turkey scrapped a modernization plan for its older Ay-class submarines, also built by HDW.

                        ПП Гледам, че са предлагали 209 за износ в Индонезия, а не 214. Вероятно от отписаните.

                        Comment


                          Още нищо не се строи. Ето ти една новина от 27 септември 2012г. в бъдеще пожелателно време:

                          Eigenen Blog einfach erstellen? Unser Anbieter-Vergleich zeigt Dir, wo Du einfach & kostenlos einen eigenen Blog erstellen und selbst gestalten kannst.


                          И доколкото знам повечето компоненти ще идват от Германия за финално сглобяване в Гьолджук, а няма да са произведени в Турция.

                          Comment


                            Еми не знам. От HAVELSAN твърдят, че вече работят по проекта:

                            http://www.havelsan.com.tr/SisCoz/ENProjeler.aspx (C&C > New Type Submarine)

                            Може да лъжат.

                            Comment


                              Чакай малко. Не съм казал, че лъжат, но "Проектът е стартиран на 22 юни 2011г." далеч не значи, че лидерната лодка е заложена на стапел. Не знам дали си забелязал, но класът все още дори си няма официално име. И имам едни подозрения, че тази сделка ще понесе последствията от завоя в турската външна политика. Без подводници няма да останат, но може и да се разминат с тип 214.
                              Last edited by Duque de Caixas; 24-10-2012, 23:20.

                              Comment


                                Ако отпадне сделката, нас това може само да ни радва. Лично аз се съмнявам, че е възможно. Прекалено добро сътрудничество имат в областта, а и неустойките сигурно са тлъсти.

                                Пък и всъщност какво може да ни радва... дали ще са 209 с AIP или 214, не вярвам баш ние да усетим разликата.

                                Comment

                                Working...
                                X