Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Секретни поделения и бази, планове за действие и всякакви митове и небивалици

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Секретни поделения и бази, планове за действие и всякакви митове и небивалици

    Здравейте, може би е писано доста по тези теми в във форума, а ако има вече готова подобна, някой може да ме насочи към нея.
    Става въпрос за планиране за водене на военни действия при евентуална трета световна война, на територията на страната, както и всякакви факти, митове и слухове за секретни поделения и тяхната функция.
    Примери:
    *Под столичния булевард България, от резиденция "Бояна" до партийния дом, съществува широк тунел и друга секретна инфраструктура.
    *Шахтово базиране на балистични ракети, с възможност за нанасяне и на ядрен удар срещу Турция. Шахти под подвижни земни маси, маскирани като обрасли хълмове.
    *Магистрала "Тракия", подсилена с бетонни плоскости, предвидена като секретно летище за десантиране на военна техника от тежки транспортни самолети. (Преди изсвестно време вече сложиха мантинели между пътните платна)
    *Летища-тунели в района на южна Стара планина (нещо което е несериозно, но съм го чувал от 5-6 души, като слух)
    *Специални помещения, предназначени за поставяне на взривове, в стените на язовирите край турската граница

    Ако искате може да коментираме, или добавяме разни нови слухове и митове от времето на студената война

    #2
    Чувал съм за "подвижен хълм" над Копривщица. Т.е. върхът на хълма се отмества и шахтата/шахтите може да изстрелва ракети. Не мога да преценя доколко е вярно, т.е. дали е имало подобен обект там, пък дори и да не е бил с чак такава технология.

    Иначе това на магистрала "Тракия" наистина е резервна писта. Има и по пътя към Благоевград, мисля. Вече не помня защо съм толкова убеден де Но за подсилване и възможност за десант чувам за първи път.

    Comment


      #3
      Аз съм чувал за някакво секретно градче около Боровец, май с руски части и ядрени бойни глави. За язовирите също. Иначе по едно време се моташе една карта в нета, от сайта на ЦРУ като да беше, с някакви складове за ЯО у нас.

      Comment


        #4
        За България не съм чувал такива митове, но до колкото знам от доста хора под част от територията на Русия имало някаква огромна база/лаборатория, в която се строели някакви огромни самолети за евентуална евакуация от планетата Земя.

        Comment


          #5
          Като стана въпрос за Русия, дали има вече готова тема за фантастичните секретни: лазери, микровълнови предаватели за предизвикване на земетресения и промяна в климатичните процеси, спътникови отражатели на слънчева светлина и други? Малко за тези непотвърдени факти и слухове намерих в темата за "Китайско-съветски конфликт през 1956?", където се разправяше за "изпаряване" на китайска жива сила и стопяване на военна техника (което явно може да се предизвика и от масиран плътен огън с БМ-21 Град)
          Целта на тази тема не е да се търсят конспирации и да се доказват разни теории, а просто да се съберат всякакви слухове, потвърдени и не дотам факти

          Comment


            #6
            Петър Илиев написа Виж мнение
            Здравейте, може би е писано доста по тези теми в във форума, а ако има вече готова подобна, някой може да ме насочи към нея.
            Става въпрос за планиране за водене на военни действия при евентуална трета световна война, на територията на страната, както и всякакви факти, митове и слухове за секретни поделения и тяхната функция.
            Примери:
            *Под столичния булевард България, от резиденция "Бояна" до партийния дом, съществува широк тунел и друга секретна инфраструктура.
            *Шахтово базиране на балистични ракети, с възможност за нанасяне и на ядрен удар срещу Турция. Шахти под подвижни земни маси, маскирани като обрасли хълмове.
            *Магистрала "Тракия", подсилена с бетонни плоскости, предвидена като секретно летище за десантиране на военна техника от тежки транспортни самолети. (Преди изсвестно време вече сложиха мантинели между пътните платна)
            *Летища-тунели в района на южна Стара планина (нещо което е несериозно, но съм го чувал от 5-6 души, като слух)
            *Специални помещения, предназначени за поставяне на взривове, в стените на язовирите край турската граница

            Ако искате може да коментираме, или добавяме разни нови слухове и митове от времето на студената война
            Тунели под Ларгото - да. Те затова толкова време се бавиха с метрото там. Но това е нормално. Е не е чак от Бояна.
            Принципно всички магистрали имат участъци пригодени за писти. Не само в България.
            Другото са градски легенди.
            За лазерите по границите с Турция как си пропуснал
            http://www.bukvite.com

            Comment


              #7
              Лазери по турската граница тук става интересно

              Comment


                #8
                ИскамДаСтанаСнайперист написа Виж мнение
                За България не съм чувал такива митове, но до колкото знам от доста хора под част от територията на Русия имало някаква огромна база/лаборатория, в която се строели някакви огромни самолети за евентуална евакуация от планетата Земя.
                От "планетата Земя" доста трудно ще се евакуираш даже и с най-големия самолет...
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Сега това са "митове" така съм чувал а и не се съмнявам в Руската изобретателност и вярвам, че могат да го постигнат това ако не сега то поне в близките години

                  Comment


                    #10
                    И от къде минава тунелът и прави връзка с партийния дом?
                    А и кому е нужен...
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      #11
                      ИскамДаСтанаСнайперист написа Виж мнение
                      Сега това са "митове" така съм чувал а и не се съмнявам в Руската изобретателност и вярвам, че могат да го постигнат това ако не сега то поне в близките години
                      Май живееш на някаква измислена планета?
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        Искам да обърна внимание, че във филма "2012" китайците правеха кораби за спасение на човечеството. Руснаците полека-лека излизат от мода в това отношение

                        Comment


                          #13
                          messire Woland Ти някакъв русофоб ли си бе?
                          Те са се доказали хората и не само те това може да се постигне от всяка на нивото на Русия страна...и не ти говоря точно за тази година а за близкото бъдеще.

                          Comment


                            #14
                            ИскамДаСтанаСнайперист написа Виж мнение
                            messire Woland Ти някакъв русофоб ли си бе?
                            хе хе "това" звучи като оня драскач дето беше сътворил убер фантасмагоричната тема
                            и той смяташе че всички безрезервно трябва да обичат руснаците

                            Comment


                              #15
                              Чакайте малко, каква русофилия/фобия?... вижте оригиналния цитат

                              ИскамДаСтанаСнайперист написа Виж мнение
                              За България не съм чувал такива митове, но до колкото знам от доста хора под част от територията на Русия имало някаква огромна база/лаборатория, в която се строели някакви огромни самолети за евентуална евакуация от планетата Земя.
                              Даже идеята, че Хитлер е жив и е на Луната е по-достоверна... това са просто безсмислени глупости.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment

                              Working...
                              X