Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ефективност на корабното ПВО/ПРО

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Еми ок, ти си написал нещо, аз съм написал нещо, Голъм да чете и да преценява. Лично аз ще се съглася с неговата преценка по въпроса. По останалите точки ще помоля за линкове, преди да коментирам.

    Comment


      #17
      Кухулин написа Виж мнение
      Утре ще поразровя интернета за твърдението (без линк), че щом радара има 4 панела и съпровожда 16 ракети в терминална фаза, значи всеки панел може да съпровожда до 4 ракети. Струва ми се крайно съмнително, обаче сега не ми се занимава.

      Аз мисля, че това твърдение е крайно несериозно. За първи път срещам такова тълкуване и ще трябват наистина сериозни доказателства с линк към производител на радари с фазирани решетки, където има посочено такова разделяне, а не лични расъждения и предположения.
      Има 4 плоскости само и единствено за да няма въртящи антени и за да има постоянно 360 градуса обзор.
      А колко ракети насочва едновременно са си просто възможностите на системата във всяко направление.
      Last edited by Сун Дзъ; 27-04-2012, 12:15. Причина: дописване

      Comment


        #18
        Имайте предвид, че следя темата, т.е. ще се влияя от написаното в нея. За да не я замърсявам, ще пусна "встрани" една симулация на примерна ситуация (никой отбор да не се притеснява какво ще "научат другите", защото вече нищо не можете да променяте по конфигурацията на силите и така или иначе ще знаете с какво разполага противника, по-важното е да знаете как аз ще смятам нещата ). Можете да погледнете и да коментирате там, а тук да продължите "теоретично". В другата тема съм поставил и въпроси, на които може да се отговаря и тук .
        Или пък там.

        Comment


          #19
          и ще трябват наистина сериозни доказателства с линк към производител на радари с фазирани решетки, където има посочено такова разделяне, а не лични расъждения и предположения.
          Нали не се заблуждаваме, че някой ще сподели такава информация на линк? И въобще айде да не сменяме вълновата оптика и други физични дисциплини, вълни които да вървят по кривата на геоида още не са измислени. Иначе казано отразените от йоносферата вълни може и да попаднат върху целта и да се върнат в приемника и да разберете, че там някъде има нещо и до тук. Оставям ви сами обективно да прецените до колко отразените от йоносферата вълни биха могли да попаднат върху цел с дължина 100+ метра движеща се със скорост 30-32(под 64 км/ч.) възела и висока 20+ метра(общо взето горе долу с такива параметри ще е фрегата влизаща в зона смятана за опасна), с обширни части намиращи се на 15-20 метра над отразяваща повърхност(морската вода) и до колко вълните отразени от йоносферата биха могли да паднат върху цел на 3-5 м. от отразяваща повърхност с дължина 4-5 метра и скорост на придвижване около 850-920 километра в час. Въпроса колко километра ще е изминала ракетата докато вълните евентуално се върнат в приемника и до колко точно ще е евентуалното задхоризонтално съпровождане и подсветка хич няма и да го задавам
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #20
            В съседната тема стана дума за Х-35, та се замислих:

            Радиолокационная ГСН АРГС-35
            Дальность действия, км 20 (50 для Х-35УЭ)
            ...
            Высота пол¸та, м:
            на маршевом участке — 10-15
            на конечном участке — 4
            Х-35

            Тоя радар как търси кораба от 50 км?

            Comment


              #21
              Благодаря за мненията, повече нямам нужда от помощ по този въпрос, затова заключвам темата.

              Comment

              Working...
              X