Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане на възможностите на ПВО-системите (дискусионна тема)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Аз съм невежа, но логиката ми е здрава!
    За самите радиолинкове към ракетите - те са съвсем нарядко на фона на радара да кажем и от силно насочена антена предполагам, тоест единственият който има потенциалният шанс да ги види е самолетът по който се стреля и то ако има огромно количество апаратура на борда си (вие нямате такива със сигурност). В общи линии това че те осветява радар е значително по-лесно за намиране и доста по-полезно.
    Ако я нямат тази електроника , за какъв чеп им е на пашите да правят ПВО ескадрили и да купуват анти ПВО ракети, при това от най-модерните, както се произнесоха Хората?!
    Искам да ти благодаря Пилот- много смилаемо поднесена информация за ПВО! Имаш дар да обясняваш труднообяснимите неща.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #32
      Този форум направо може да мине като помагало за военните академии А Пилот ти наистина ли си само на 22?

      Comment


        #33
        ПРР-тата ви не са от най-модерните, Е варианта на ХАРМ още се развива, той вече ще свърши повечко работа.

        Причината да имате противорадарни ескадрили е точно заради това което казах - изисква специализирана подготовка, както на екипажите като тактика, така и на електронните системи (предполагам специализирани контейнери). Турците може да имате много Ф-16, но Ф-16 има широк спектър възможности и пилотите на различни самолети специализират различно. Например ако имате две ескадрили специализиращи като диви катерици, то те не са толкова способни примерно във въздушния бой. Масово пилотите ви не са насочени към удари по радари, ами бой въздух-въздух и евентуално бомбене на кюрди. Ние за сметка на това нямаме този проблем - достатъчно бедни сме че да нямаме пари за насочващо въоръжение по наземни цели, значи почти всичкото време си го прекарваме да се учим на въздух-въздух.

        Иначе да, на толкова съм на колкото си пише. А нашите говорения са доста далече от реални тактики и характеристики на въоръженията които се ползват де, ама тях никой няма да ти ги каже. Съвсем не ставаме за академия имхо
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #34
          Специализацията отразява тактическата подготовка, така че тук съм съгласен с Пилот. В конкретния случай става въпрос и за специализирано оборудване (т.е. за тези две ескадрили имат контейнери, софтуер и всичко необходимо). Останалите самолети могат да носят "Харм", но могат да ги ползват само за самоотбрана.

          Comment


            #35
            Благодаря за обяснението! Значи все пак двете анти ПВО ескадрили си имат нужното анти ПВО оборудване и понеже са специализирани могат всъщност доста добре да се справят с задачата си, за разлика от всички останали наши ескадрили. Колкото до воденето на въздушен бой ще се наложи да разчитаме на прекрасната подготовка на ескадрилите специализирани в това, напомням че турските летци са признати за едни от най-добрите в НАТО, където апропо членуваме и ние. С това не искам да кажа че нашите български летци са слаби - уточнявам! Това му е хубавото на капитализма -специализацията, времето на енциклопедистите-учени и пенкилер-специалистите отдавна е минало. Лошо е за нас българите че бедната ни държава не отделя достатъчно средства за иначе прекрасните специалисти които имаме - говоря за ВВС!
            Господа имам чест!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              #36
              Аз мисля че, Stand-Off Missile (SOMA) има доста добре да не казвам идеални показатели и би трябвало да се справи с по-голямата част от радарите, да не говорим че от тази година Турците планират да влиза в серийно производство във всичките и вариянти...
              system INS / GPS
              -Terrain Referenced Navigation
              -Automatic Target Recognition
              -Imaging Infrared Seeker

              Launch platform F-16 Fighting Falcon
              F-4 Phantom II
              Май ще се поизпотите малко ....)
              Sub sole nihil novi est

              Comment


                #37
                Благодаря на всички включили се за мненията им, повече нямам нужда от помощ по този въпрос, затова заключвам темата.

                Comment

                Working...
                X