Съобщение

Collapse
No announcement yet.

български пристанища

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    gollum, искам, да помолим адмирала Одзава да се произнесе, колко морски мини са достатъчни /минимум/, за да смятаме 1 км прилежаща акватория за миниран, просто нещо 10 мини ме смути, вижда ми се малко. Ако смяташ че не е нужна приемаме и това си е !
    А да! Разузнаването ще даде ли информация, кои са блокираните / първите две пристанища/ ?!
    Last edited by Kont; 04-04-2012, 13:35.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #17
      Бройката аз я дадох на Ам Гъл. За съжаление нямам нормите за миниране към сегашно време с различни видове мини, но нормите за втората световна са:
      скорост на минзага не по-малка от 20 възела (за да се избегне вероятността за самоподрив), миниране с 2-3 мини за минута, което като сметка е за 6 минути - 20 кабелта с поставени 12-18 мини или средно мина на кабелт (185,2 метра). Аз съм дал нормата с два пъти по-голяма гъстота. Друг въпрос е, че поставянето на един ред минно заграждение е доста рехаво. В едно от наставленията, което имам по минно дело от 40-те години пише, че трябва минимум 2 реда. Пак казвам това е за контактните мини. Ако Ам Гъл реши да включи и другите типове (магнитни, хидро-акустични и т. н.) ще трябва да мислим норма и за тях.

      А за разуанаването вероятно ще можете да бъдете информирани със задръжка от поне 3 часа. Все пак баржите ще трябва да потънат. но азщо Ам Гъл ни е ограничил само с 2, но нейсе
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        скорост на минзага не по-малка от 20 възела (за да се избегне вероятността за самоподрив), миниране с 2-3 мини за минута
        А, ок, аз за норма за миниране дадох 5 минути на мина . Тогава може би да го направя 5 минути за 1 км минно поле?

        Различни типове мини няма да даваме, няма смисъл да се усложнява в тази посока.

        но азщо Ам Гъл ни е ограничил само с 2, но нейсе
        за кое съм ви ограничил?

        Comment


          #19
          gollum написа Виж мнение
          за кое съм ви ограничил?
          Бройката пристанища, които могат да бъдат блокирани във фаза 1 на първия ход.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #20
            Е, просто малко съм ги разпределил - един вид, компромис. ЗА първото денонощие можете да блокирате всички така или иначе .

            Comment


              #21
              Именно заради рехавоста -еднолинейно миниране - питах и исках мнението ви ! А за разузнаването ние си купихме два шпионски спътника още през 2015г. и имаме информация за некои нещица
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #22
                Ами 18 мини на миля, са около 10 на километър. При плътност мина на 90-100 м. Което си е плътността на двуредно минно заграждение.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #23
                  Което ще рече два захода на малките минни заградители ако действат поотделно ! И повече от 5 минути. или
                  Ще рече двата минни заградителя създават едновременно 1 км минирана акватория за 5 минути! Така да го разбираме нали!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    #24
                    Да, обаче първо трябва да стигнат до мястото, после да се върнат и да качат още мини и така. Така че е повечко ако гледаме реално на нещата. Колко зависи от това къде ще поставят мините и къде им е базата. Естествено, трябва им неблокирано пристанище, за да могат да се зареждат.

                    Comment


                      #25
                      По принцип животът на един спътник за фоторазузнаване е 6-8 години максимум, тъй че не се хвалете толкова с тях
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #26
                        Е приятелю, то реално към 2024 ще ги имаме и двата спътника, но въпросът е, че могат да подават и дезинформация то от вас си зависи!
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #27
                          А, дезинформация и току виж пропуснете кафеджийницита дето ви чакаме....ми не е по комщийски някак. То реално са се опитали да ти обяснят да внимавате кога ги изстрелвате тия спътници, та да ги имате към 2024, понеже от момента в който се окажат на геостационарна орбита реално живота им е 8-10 години(полета им реално е едно бавно падане)
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            #28
                            Ми те днес още не са изстреляни , а като им дойде времето ке ги паднем върху посрещачите- ако за друго не стават!
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              #29
                              Бе ако добараме "Бора" и "Самсун", поне единия...

                              Comment

                              Working...
                              X