Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капалъчаршъ чок парасъ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Предлагам да купим 3000 бройки JDAM по $27000, за да не реши посредника, че са ни свършили управляемите бомби по средата на играта.

    Joint Direct Attack Munition

    Comment


      #47
      Какво става, никой нищо не каза за:
      The A-10 Thunderbolt II за подръжка на наземните сили......
      Трябват ни поне по един тактически батальон от 9-12 машини.
      Без пряка подръжка на сухопътните сили сме за никъде.
      Sub sole nihil novi est

      Comment


        #48
        Откъде ще ги вземете тези А-10? Не са предлагани за експорт, да не говорим, че не се произвеждат нови (само се ъргрейдват стари). Ще се задоволите с Ф-16 в тази роля, след като Ф-4 са пенсионирани.

        Comment


          #49
          Уважаеми колеги - ще се опитам да обобщя засега нашите заявки по степен на важност - без да претендирам за обхватност. / Напомням сега само уточняваме, ще ги направим официални в последния момент след като нашите противници охарчат бюджета си, причини : струва ми се че сега ни хвърлят прах в очите и опипват почвата, да ни вкарат в разходване на ограничения ни бюджет и след това да направят главните си покупки, така че евентуално да не можем да реагираме и да сме неподготвени / Моля Бъдете Предпазливи в Изказванията / МБПИ/ за да не подаваме излишна информация. Щирлиц възкръсна и е в противниковия отбор.
          Степенуването по важност и правилноста на това обощение разбира се подлежи на коментарии
          Томахок http://ru.wikipedia.org/wiki/%D2%EE%...29#cite_note-0 с корабно базиране Дженерал Дайнамикс а производител цена 1.45млн - предлагам около 150 ракети блок3 отклонениеот целта 10-15 м разработка 1993г обхват 1600км имаме ПУ на своите кораби-217млн
          Атак http://ru.wikipedia.org/wiki/MGM-140_ATACMS производител Локхиид Мартин 100 ракетиблок А1 при цена 2.3млн към края на 2010г. с 300км обхват и разсейване по-малко от 100м имаме ПУ в размер на две батареи – 230млн
          SOM Cruise Missile http://en.wikipedia.org/wiki/SOM_%28missile%29 турско производство обхват 180км отклонение от целта до 10м интегрирана с F16 F22 и имаме мисля две ескадрили F 4 въоръжени с това удоволствие с по 4 боекомплекта както отпусна модератора и после ги заменихме самолетите с F 35или F 16 не помня - предлагам да удвоим БК т.е. купуваме ако правилно съм сметнал 100 ракети по 1млн - 100млн
          LORA http://ru.wikipedia.org/wiki/LORA_%28%CE%D2%D0%CA%29 - предлагам да купим 2 батареи 12 ПУ с 120 ракети производител Israel Aircraft Industries обхват 250 до 300км точност 10м отклонение цена за ракета 1.5 млн -180млн
          Илдъръм http://en.wikipedia.org/wiki/J-600T_missile не сме уточнявали ПУ и броя на наличните ракети мисля Кухулин цитираше 36 ПУ предлагам попълваме БК до 10 ракети 150км J-600T Yıldırım I SRBM (150 km range) и 10 ракети J-600T Yıldırım II SRBM (300 km range) – не съм намерил цена
          AGM-142Have Nap http://ru.wikipedia.org/wiki/AGM-142_Have_Nap интегрирана с F16 r F 35 турско производство по израелски лиценз имаме 500 млн вложени за производството им изграждане на производствени мощности при стойност на една ракета 1.54млн – предполагам че вече имаме по 4-6 БК от този тип за поне половината от ескадрилите с които разполагаме отделяме още 60 млн и увеличаваме БК до 10 обхват до 80 км точност до високоточна има и проникващ боеприпас?! – 60млн
          Мотивирам се : с тези разходи увеличаваме възможноста за тежък първоначален удар по противника - неговите бази за съхранение и мобилизация, командно щабните центрове, Летищата, ПВО базите и прочие и облегчаваме задачите на нашите ВВС . Така реално двата корпуса ще могат да разполагат с по един сборен дивизион ОТР.
          Средства за осигуряване ефективност на огъня и оперативно разузнаване -
          Boeing E-8 JSTARS производител Нортроп Груман http://ru.wikipedia.org/wiki/Boeing_E-8_JSTARS при цена около за единица през 2010 то предполагам по 225млн днес - предлагам 2 и ще осигурим непрекъснат контрол във въздуха- 450млн
          високоточни управляеми активно-реактивни боеприпаси за артилерията нашият вариант на К 9 и пантер
          Мисля за M982 Excalibur, е ставало дума в обсъжданията, можем мисля да отделим 50 млн за БК от 1000снаряда - моля за пояснение тези боеприпаси могат ли да се изстрелват от други същият калибър гаубици - щото ние имаме много такива -50млн
          XM1156 Precision Guidance Kit за 155 мм гаубици по цена 3 хил за бройка – купуваме 5 хил. за 15млн и допълваме комплекта управляеми БК. -15млн
          Високоточни с лазерна подсветка боеприпаси за флота 127мм OTO Melara Vulcano 127 mm за 1200 снаряда 60 млн т.е. по 200 снаряда на кораб цитирам Кухулин с по висока щедрост.-60млн
          Купуваме за ВВС 3000 бройки JDAM по $27000 и си подсигуряваме БК за цялата война обща цена обща цена 71 млн.
          4 батареи Арчър по две на корпус – 7млн за система -188млн
          За защита на складовете и командно щабните пунктове от вражески обстрел предлагам да закупим 4 батареи по 15млн от C-RAM системите http://www.strategypage.com/dls/arti...-7-27-2011.asp - 60 млн
          ВСИЧКО РАЗХОДИ 1МЛРД И 461МЛН тоест остават ни 40 млн за още дребни разходи
          Моля ако някъде греша или имам неточности колегите да ме поправят!
          Разчитам модератора да помогне за поправки ако има забележки- по принцип съм ползвал източници които той е цитирал или се е съгласявал по време на обсъжданията с колеги . Използвал съм предложенията на колегите 1951, Кухулин1 МировК,СънДзъ и разбира се най вече модератора, както по-горе подчертах.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            #50
            Какво става, никой нищо не каза за:
            The A-10 Thunderbolt II за подръжка на наземните сили......
            Трябват ни поне по един тактически батальон от 9-12 машини.
            Без пряка подръжка на сухопътните сили сме за никъде.
            Имаш на разположение в корпуса една ескадрила А 129 или турския вариант Т129 - щурмови бойни вертолети - ще свършат работа! ще отварят танкови консерви предполагам имаме достатъчно ПТРК за вертолетите проивеждаме си Кобра 2000 ПТР.
            Да каже модератора за количествата .
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              #51
              gollum написа Виж мнение
              Откъде ще ги вземете тези А-10? Не са предлагани за експорт, да не говорим, че не се произвеждат нови (само се ъргрейдват стари). Ще се задоволите с Ф-16 в тази роля, след като Ф-4 са пенсионирани.
              gollum написа Виж мнение
              Откъде ще ги вземете тези А-10? Не са предлагани за експорт, да не говорим, че не се произвеждат нови (само се ъргрейдват стари). Ще се задоволите с Ф-16 в тази роля, след като Ф-4 са пенсионирани.
              Export versions of the A-10 were available as single-seat night attack and two-seat combat-ready trainer aircraft.
              Имало е преговори но не е финализирана сделката с Турция защото тогава през 1993г. Конгреса на САЩ забранява да се продават самолети които могат да носят и използват боеприпаси с обеднен уран.....но в момента няма такава забрана а изрично пише че, идеята на проекта е била да се продава самолета на съюзниците.
              Page details technical specifications, development, and operational history of the Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II (Warthog) Close Air Support (CAS) / Forward Air Control (FAC) including pictures.


              Също така пише че, много страни са проявили интерес но са се отказвали защото им е било скъпо не че никой не им го дава на цена от 10мил.:


              Ето още статии в които се казва че, нямало интерес от страна на клиенти не че не го продават:

              Fairchild had tried to sell the A-10 on the export market, but had little luck. The company leased a Hog from the USAF in 1976 to show at the Farnborough air show in the UK and got little more than curious interest. It was an unusual machine but few thought it useful to their own requirements
              Sub sole nihil novi est

              Comment


                #52
                Въпросът е, че това е ставало преди... колко? 15-20 години. Кой произвежда в момента самолета, че да го предлага? Или искаш да вземеш машини на старо от САЩ? Но остава проблема с "удължаването на живота", защото това са вече стари системи.
                Да речем, тук. Пише:
                The first flight of the A-10 was in May 1972, and a total of 713 aircraft were produced. The production of A-10 aircraft came to an end in 1984.
                т.е. самолетите ще са на между 40 и 50 години когато ще ги използвате. Няма ли да са старички .
                Като се има предвид, че САЩ нямат самолет, с който да запълнят тази роля, малко вероятно ми се вижда да продават - по-скоро ще ги държат докато може.
                Така че - не. Принципът ми е прост - ако нещо е изнасяно някога, то евентуално може да се купува. Ако не е (независимо от причините) - не. Особено пък за системи, които отдавна вече не се произвеждат, т.е. няма откъде да дойдат нови количества.

                Comment


                  #53
                  Според мен трябваше да разпределим бюджета по родове войска и приоритет и тогава всеки според неговият си да си прецени какво да вземе, така е малко пазар тип капалъ чаршия всички се надвикваме и накроя гледам ще пръснем 50-60% от парите за ракети които на този етап от изнесената информация и обсъжданията, относно калкулацията и вероятността за нанасяне нащети ще доведат до спорен и доста разтеглив ефект.
                  Щом взимаме Томахоук няма смисъл да взимаме Круз.....няма толкова тежка инфраструктура за рушене , играта е малко по-различна от действителността...няма смисъл от всичките тези пари за ракети след като можем да хвърляме тонове конвенционални бомби по набелязаните обект при въздушно превъзходство.
                  Другото което е ВМС е достатъчно силен , запасяваме се и се оборудваме като за Фолклъндската война или най-малкото като за Атгло-Холандските 6 войни , които са изцяло по море...
                  Противникът ще наблегне на сухопътни не се лъжете че, ще тръгнат да се бият по вода при положение че, имат малко съдове и не могат да ни догонят. Определено ще се сгушат до Шабла и ще водят дефанзивнатактика за да оцелеят.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    #54
                    gollum написа Виж мнение
                    Въпросът е, че това е ставало преди... колко? 15-20 години. Кой произвежда в момента самолета, че да го предлага? Или искаш да вземеш машини на старо от САЩ? Но остава проблема с "удължаването на живота", защото това са вече стари системи.
                    Да речем, тук. Пише:

                    т.е. самолетите ще са на между 40 и 50 години когато ще ги използвате. Няма ли да са старички .
                    Като се има предвид, че САЩ нямат самолет, с който да запълнят тази роля, малко вероятно ми се вижда да продават - по-скоро ще ги държат докато може.
                    Така че - не. Принципът ми е прост - ако нещо е изнасяно някога, то евентуално може да се купува. Ако не е (независимо от причините) - не. Особено пък за системи, които отдавна вече не се произвеждат, т.е. няма откъде да дойдат нови количества.
                    Можем да спорим , но добре така или иначе няма пари
                    Sub sole nihil novi est

                    Comment


                      #55
                      Kont, не е зле да вземем поне 3 бр JSTARS, че току виж нещо му се е случило във въздуха (за пръв път в световната история).

                      Объркал си параметрите на ATACMS - $2.3М е цената на ПУ. Насочването е GPS/INS, няма как да е 100м МОЦ
                      След двата пуска ПУ може да се използва като РСЗО.

                      Няколко от корабчетата имат по един модул VLS, демек 8 клетки. В тях трябва да има и по някоя зенитка все пак. Значи макс 5 томахавки на кораб.

                      Comment


                        #56
                        Можем да спорим
                        Винаги може да се спори . Въпросът е има ли смисъл.

                        играта е малко по-различна от действителността...
                        Разбира се, че е и то най-малко на две нива. Първо, нали не мислите, че имам свръхестествени способности? Т.е. как си представяте да се смята всичко това от един човек (че и двадесет да са) реално? Единствената възможност е да се проведе оперативна игра, а в такъв случай тактическите особености се обобщават и представят абстрактно (както е в рамките на всяка добра щабна игра по карта, с добрия стар зар).
                        Второ, нали разбираш, че самата идея за управление е нереалистична. За "истинска игра" (дори само щабна игра) трябват отделни играчи за всяка една командна позиция отгоре-додолу според мащаба на симулацията. В нашият случай - отделни играчи за командири на всяка бригада, отделен батальон или полк, на всеки щаб нагоре и всеки корпус, да не говорим за върховното командване. Т.е. "реалистична командна игра" би искала минимум 100 играчи от вашата страна, плюс поне 30-40 от българска. И това е възможно в армията, но само защото си имат щабове за информационната обработка.
                        Аз съм сам човек, съвременната война не е баш в сферата ми на интереси и мога да предложа модификация на идеите си за ВСВ-сражения в рамките на една оперативна игра. Ако някой не е бил наясно с това в началото, все още има време да се откаже .

                        Comment


                          #57
                          Да разбирам, че искаш Томахавките да падат като количество, аз смятах и резервни БК , но ако кажете намаляваме цената, и без друго не ми стигат парите , решил съм две въздушнопреносими бригади, трябват ми още вертолети, имаме около 180 транспортни в момента а модератора мълчи засега и не казва нищо за тези стари хюита, които имаме и ще заменяме с новите сикорски Т 70, трябват ми още 80 от тях. или 80 от старите хюи.
                          Срещах данни в Википедия, че ТА оперира с Чинуук по данни на производителя. Никъде не намерих, къде са и колко са . Търсете бе паши! Помагайте!
                          Паша забрави за тези тъндърболтовемоля те, давам ти други добри играчки и те послушах за арчъра, нямаме чак толкова голям бюджет. Погледни в сухопътни сили моето предложение към модератора. Ще се досетиш !
                          Забравил съм допълнително боекомплекти от това за ВВС http://en.wikipedia.org/wiki/Standof...Attack_Missile ОТР въздух земя.
                          Last edited by Kont; 19-03-2012, 23:07.
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            #58
                            Да , аз съм съгласен с Голъм тия расети в такъв тип игра са екзотика.....не очаквам да се случи нещо съществено ако ударим националното радио в Сф. например.....докато в реалния живот се случват доста неща имам в предвид че, с крилати ракети се удрят крупни инфраструктурни обекти които са или добре прикрити от ПВО или са едри за конвенционална обработка , но в тази игра няма да дадат голямо отражение на хода на събитията (освен унищожаването на мостове на магистрала Тракия, Витиня или на р.Марица) така чеу според мен ги ограничи до минимум няма смисъл.

                            За хеликоптерите виж какво още имаме , можем да се пазарим:
                            The Turkish military and national police received a combined
                            12 UH-60A/L (S-70A-17),
                            95 UH-60L (S-70A-28) Black Hawks.
                            The Turkish Army has 59 S-70As (UH-60A/L) in service as of January 2010
                            Turkey plans to acquire up to 115 T-70 helicopters

                            Което прави налични 166 хеликоптера UH-60A/L и поръчани още 115бр.

                            Аз питах и за цена на The AH-64D Apache Longbow/ Block III, съответно с количество AGM-114 Hellfire и Hydra 70 можем да помислим за тях ако съкратиш ракетите ,
                            сащо така ни трябват и снаряди BONUS за артилерията, те са евтини а също са доста ефективни
                            Sub sole nihil novi est

                            Comment


                              #59
                              Включих в поръчката ескалибура снарядите за които настояваше и от другите евтините но пак високоточните, които препоръча Голъм при това в по-големи количества, отколкото сте коментирали. Ако ще взимаме още снаряди следва някои да намалим.Това са извънредни количества това е + БК, освен това си имаме стандартни боеприпаси в стандартен боекомплект. За ракетите, крилатите мисля да ги използваме за унищожаване на укритията на ВВС и летищата, периодически да пускаме по една две за да блокираме ВВС и въобще да нанесем първия тежък удар по противника за да облегчим ВВС, в смисъл при неподавена ПВО е по-лесно крилата ракета отколкото изтребител-бомбандировач и по-евтино и по трудно за защита от нея. Можем евентуално да намалим томахавките с корабно базиране, но те са най-далекобойното ни оръжие и са способни да намерят и унищожат врага в дълбочината на укритието му. Аз там съм сбъркал цената и вида ракета, като съм преписвал от вики. Колкото до другите крилати ракети с въздушно базиране - просто попълвам и удвоявам БК от 4 до да речем 10. ЕИдинствената моя прищявка е ОТР Лора с ПУ наземно базиране - но това е защото нямаме достатъчно ПУ установки за ОТР и за да имате в корпусите поне по един непълн дивизион ОТР високоточно оръжие с мощност доста по-голяма от снаряда на 155мм гаубица. погледни в предложениято за СВ и ще разбереш идеята. Всъщност съм пропуснал ракетите въздух земя за БПЛА -ударни с които ще разполагате техните БК сигурна са под 4. Чуй сега какво си мисля. Прави ли ти впечатление в форума пазар , нашите опоненти само трупат предложения за стари типове оръжия от които имат големи колбичества на склад. И всъщност нищо не заявяват. Така, че си мисля в края ще дадат заявки за голямо количество С-300 С -400 и ще го оформят с Панцири и друга ПВО за да оформят ПВО комплекси от далекобойни, среден и близък обхват . Също ще нащракат джаджите за РЕБ и ще инвестират средства в дълговременни отбранителни съоражения. Да и също опипват почвата с ПКР за да са сигурни. Сравни това
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                #60
                                Kont написа Виж мнение
                                Срещах данни в Википедия, че ТА оперира с Чинуук по данни на производителя. Никъде не намерих, къде са и колко са . Търсете бе паши! Помагайте!
                                Turkey Signs Deal To Buy Six CH-47 Copters

                                The U.S. Defense Security Cooperation Agency, the Pentagon body that coordinates weapon sales, notified Congress of a potential sale of 14 CH-47F heavy-lift helicopters for $1.2 billion in December 2009, and Congress gave permission later that month.

                                But because of financial constraints, the Undersecretariat for Defense Industries (SSM), Turkey's arms procurement agency, later decided to buy only six CH-47Fs, five for the Army and one for the Special Forces Command, postponing a decision on the remaining eight aircraft. Contract negotiations among the SSM, the U.S. government and Chinook maker Boeing were launched last year.


                                Купили са 6 и са отложили покупката на още 8.

                                Comment

                                Working...
                                X