Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Хризантемата се базира на БМП-3 без купол, но с допълнителна механизация - ако едно БМП-3 е 1,8млн, предполагам тя ще е към 2?
    Щурмът е втора ръка и базирано на много по-старото и евтино шаси на МТЛБ, предполагам ще е около 1млн?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #62
      Относно въпроса на адмирала, за БДК тип носорог, то ты като въпросните кораби са снети от употреба и се намират в резерв от доста време , не бих възразил за никаква цена, дори и политическа , въобще нищо по заявката на адмирала не предизвиква у мен смут като цена! Нямам никакви резерви!
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        #63
        Kont написа Виж мнение
        Относно въпроса на адмирала, за БДК тип носорог, то ты като въпросните кораби са снети от употреба и се намират в резерв от доста време , не бих възразил за никаква цена, дори и политическа , въобще нищо по заявката на адмирала не предизвиква у мен смут като цена! Нямам никакви резерви!
        Благодаря ти, приятелю, но няма да мамим на ваш гръб. Смятам, че за "Митрофан Москаленко" (единствения останал такъв кораб) цена от 250 мил $ няма да ви с види недостатъчно, вкл. ремонта в Николаев. Предполагам "Зубрите" можем да купим на цена 315$ за 4-те останали. Ще се направим на китайци

        Ам Гъл, а за един среден специален ремонт на фериботите "Героите на Севастопол" и "Героите на Одеса", предполагам по 3-5 млн. $ няма да ти се видят малко?
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #64
          Ами, да, мисля че тези цени са добре. 250 млн. $ за танкодесантните кораби и 315 млн. за кораба на въздушни възглавници. Ако от турският отбор нямат възражения ще ги приема. Ремонтите също ги приемам като цени - 4 милиона долара на кораб.

          Comment


            #65
            Приемам!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              #66
              Случайво ми попадна една танкова цена, може за послужи!http://topwar.ru/6426-minoborony-che...ki-t-72m4.html
              СВ Чехии реализовали программу модернизации 30 ОБТ Т-72CZ M4 на ремонтном заводе VOP-025 (г.Нови Йичин). Общая стоимость контракта составила 156 млн дол.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #67
                Ок, ако няма възражения, ще сложим "Хризантема"-та по 2,00 млн. $, а "Щурм С" на МТ-ЛБ - 1,00 млн. $. Ако няма възражения, естествено. Аз така или иначе не намерих никакви цени за тях.
                За модернизациите на Т-72 съм срещал цени от 300-500 000 $ да около 1,00 млн. $. Обаче на подобна сума досега не съм попадал. Вероятно значение тук имат най-различни неща, но определено това не е "руска" модернизация. А нищо чудно да е имало и стабилен "баблопил", както казват руснаците в такива случаи. Защото ако това е модернизация - не се купуват нови машини, излиза по 5,2 млн. на ОБТ. Чисто нов "Леопард" 2А6 струва 5,8 млн. $. Така че тази цена е меко казано нелепа.

                Comment


                  #68
                  Малко скъпичко ми се вижда да е без боекомплект, все пак точно боекомплектът на ПТУР-овете е нещото което покачва цената на специализираните машини (иначе самата машина както казах е силно орязана отвъд ПТУРовете - няма 100мм/30мм оръдия които са си скъпички, няма го и купола, екипажът е по-малък от този в твоя разчет, тъй че и там плащаме допълнително).
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #69
                    Защо да е "без боекомплект"? Да не говорим, че само повтарям цените, които сам предложи .

                    Comment


                      #70
                      Съжалявам, сутринта ми е било явно много сънено - стори ми се, че си написал без ракетите за тях.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #71
                        Извинявам се но ще възразя срещу цената, при возим боекомплект 12 ракети за Щурм С и при стойност
                        It is possible there were problems with early models of the missile— Soviet stocks of the missile were rebuilt to AT-6B and C standard by 1994.

                        The export price of the missile in 1992 was $50,000.
                        [edit] General characteristics (AT-6A Spiral)
                        за справка http://en.wikipedia.org/wiki/9K114_Shturm , ми се струва прекалено евтино! Това е което аз намерих.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #72
                          Ако няма възражения от Голъм и БГ отбора:



                          Нов едиия струва 3,3 милиона долара. Като време за построяване пишат 10 месеца, значи до войната има 12 години и може да си поръчаме 14 бройки за 46,2 милиона долара. Това без пазарлъка с китайците и отстъпките за количество на поръчката.

                          Comment


                            #73
                            Също и тези трите корабчета : 3 Units 2500 DWT SELF-PROPELLED DECK BARGES



                            Защото няма цена и въпреки, че са по-малки от предните, които предложих мисля, че 3,3 милиона на парче е напълно честно.
                            Ако няма възражения - 3х3,3 мил.= 9,9 милиона долара.

                            Comment


                              #74
                              С тези 9 възела максимална скорост ще се пенсионираме преди да дойдат до нашите брегове. Цените може би ги искам повечко защото продават все пак нещата втора ръка, а вие ще искате нови - тоест да кажем по 4 милиона. За времето за строеж обаче не съм съгласен - имате 4 години, не 12. Все пак нашият сценарий на развитие е 2020-2024, иначе и аз можех да посменя посоката на развитие на нашата армия. Предполагам, че могат да ви ги строят и успоредно по няколко де, тоест 8-10 със сигурност може да купите.

                              Само искам да добавя няколко уточнения - това не е военен десантиращ кораб, ами баржа - тоест на него няма нито броня, нито системи за активна или пасивна отбрана, нито разчети за здравина за слагане на оръдия или CIWS, не е обезпечен като живучест за боен кораб (множество двойно/тройно подсигурени системи по борда, малки водонепроницаеми отсеци, много аварийни системи за гасене на пожари ит.н.), не е предвиден да слиза на брега на плажове, ами на кейове или пристанища (погледни скицата на кораба и носа му). Тоест бавен е, улучиш ли го - потъва и не става за излизане на плаж
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #75
                                Това всичко ние си го знаем Но все пак ти благодаря за загрижеността за сигурността на нашия аскер
                                Но скоростта е : "Service Speed:11.5 knots", а не 9 възела.

                                ОК. Значи се разбрахме 10 кораба по 4 милиона = 40 милиона. Няма да се пазарим...
                                Плюс "3 Units 2500 DWT SELF-PROPELLED DECK BARGES" те вече по 3.3 мил.= 10 милиона ( 100 000 сме ги дали рушвети наляво надясно). Значи 13 гемии за 50 милиона.

                                Въпреки, че : "Vessel is NEW! and Ready for Immediate Inspection and Delivery!" - става дума за НОВИ кораби.
                                Last edited by Сун Дзъ; 31-03-2012, 20:50.

                                Comment

                                Working...
                                X