Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    "Рособоронэкспорт" заключил экспортные контракты на поставку 150 основных боевых танков Т-90С, пишет 14 февраля 2012 года газета "Ведомости". По данным источников газеты, по условиям соглашений 30 танков должна получить Туркмения, купившая эти машины летом 2011 года. Кроме того, осенью прошлого года "Рособоронэкспорт" заключил контракт на поставку 120 Т-90С Алжиру. Предположительно, стоимость всей партии машин составляет около 500 миллионов долларов.
    Закупочная стоимость Т-90 по контрактам на поставку российской армии составляла 70 млн. рублей за единицу по состоянию на 2010 год.[8] По состоянию на 2011 год стоимость нового Т-90 заметно повысилась и составляет 118 млн.
    Отчети че това е стоимост превежда се на български себестойност държавно предприятие продава на държавната армия. На каква цена ще продаде на чужда армия или частна минимум с 20 рентабилност
    Тоест цена на 4млн + 20 процента рентабилност.
    Индия купува през 2001/ 2002 година. Може тогава цената да е била такава.
    Ва БМП 23 / 30 сравни с цените на аналозите приблизително еднакви като технологичност и разработвани по едно и също време, или сходни като параметри бронираност, въоръжение. например Кентаврос гърция , Уориър англия,VCTPАржентина и даже Брадли М2 и цената на базовия вариант Гвоздика например.
    Поздрав!
    Last edited by Kont; 21-03-2012, 12:19.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #32
      Засега се очертават цени за руска бронетехника като:

      БМП-3М - 1,8 млн. $ (попаднах и ми бяха показани цени от 1,5 до 3,8 млн.)
      Т-90 - 3,2 млн. $ (попаднах на цени от 2,7 до 4,3)

      Ако има коментари - да заповядат.

      Comment


        #33
        Ами аз моето мнение си го казах, както решиш. А БК за новите покупки влизат ли в цената или се купуват отделно?
        Греция — в 2008 году заказано 420 БМП-3[20] на сумму более 1,2 млрд. евро.[21] 22 июня 2009 года было заявлено о финальной стадии оформления контракта на 1000 машин.[22]. После скандального заявления замминитсра обороны Владимира Поповкина в котором он назвал указанные бронемашины "гробами" Греция разорвала с Россией контракт на закупку 420 экземпляров на общую сумму в 1,5 миллиарда долларов.[23]
        http://ru.wikipedia.org/wiki/%C1%CC%CF-3
        Закупочная стоимость Т-90 по контрактам на поставку российской армии составляла 70 млн. рублей за единицу по состоянию на 2010 год.[8] По состоянию на 2011 год стоимость нового Т-90 заметно повысилась и составляет 118 млн. рублей за единицу. С 2011 года закупка танков Т-90 для ВС РФ прекращена[9][10].
        Содержание
        [убрать]
        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D2-90
        Last edited by Kont; 21-03-2012, 19:08.
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          #34
          Аз сериозно ще предложа евтин вариант на БМП на колегите от другият отбор на нивото е на БМП 23 и е по-добре брониран и защитен от мини цената е 280 хил ДМ в евро не ми се смята сега - http://en.wikipedia.org/wiki/Sch%C3%...zer_Lang_HS.30 - количествата са неограничени от резерва на Бундесвера - за стари съюзници няма да се скъпят.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            #35
            По состоянию на 2011 год стоимость нового Т-90 заметно повысилась и составляет 118 млн. рублей за единицу.
            Т.е. 4 млн. $? Ще почакам какво ще кажат другите по въпроса.

            За гръцката история и аз видях, но Пилот ми обясни, че това въобще не е бил реален тендер и нищо не е купувано. Т.е. съображението е, че онази цена не е реална. Т.е. трябват още данни. Но е нормално руката техника да е по-евтина от, да речем, щатската - различна себестойност на труда, залагат все още на технологии, за които е плащал СССР и т.н.

            Comment


              #36
              Но е нормално руката техника да е по-евтина от, да речем, щатската - различна себестойност на труда, залагат все още на технологии, за които е плащал СССР и т.н.
              Извини ме точно с това не съм съгласен. Руското производство е по-скъпо и именно заради съветските ръчни технологии от 20-те години на миналия век. Няма никаква технологичност в производството наречено мейд ин Раша. Дешевизноста им идва заради ниското качество, некачествените материали, и огромната собствена суровинна база. Просто няма как да не е политическа цена. Сравнете М 113 над 80 000 производство и БМП 1 - над 20 000 или БТР 60 от 10 до 25 хил или МТЛБ /най-добрия руски съветски брониран транспортьор/над 9000 еденици и БМД 3780единици ще разберете .
              Както и да е ! Приемам каквато цена речете!
              Имам чест!
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #37
                Koнте прощавай ама ти току що сравни домати с мармалад Не те знам къде си служил ама М113, БМП1 и БМД определено нямат много общо една с друга. А бундесферските резерви си ги купи ти, ние ще си пазаруваме от някъде другаде
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #38
                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  Koнте прощавай ама ти току що сравни домати с мармалад Не те знам къде си служил ама М113, БМП1 и БМД определено нямат много общо една с друга. А бундесферските резерви си ги купи ти, ние ще си пазаруваме от някъде другаде
                  Да прав си, М113 е доста по-комфортна от БМП движи се доста по-бавно и е идеалната цел (абсолютен квадрат) поразявал съм я на пределната далечина на изстрела с СПГ-9 (2400м).....абсалютна барака, само дето отделението може да си вкара вътре 3-ка диван и да си полягва , а не като Руснаците да се катерят отгоре по 10ч и като ги прасне РПГ-то да не остават живи.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    #39
                    Моля ви, не се отвличайте, темата е ясно обозначена.

                    Comment


                      #40
                      Koнте прощавай ама ти току що сравни домати с мармалад Не те знам къде си служил ама М113, БМП1 и БМД определено нямат много общо една с друга. А бундесферските резерви си ги купи ти, ние ще си пазаруваме от някъде другаде
                      Апропо всичко що имаме и ние и вие във войната ще става на мармалад и от домати става мармалад Всичко е в сверата на плод и зеленчук
                      Имах предвид както съм посочил че са разработвани почти по едно и също време, но американските са работени в много по-големи серии оттам и възможноста за по-ниска себестойност. Икономика. А да и пазар, колкото по-голямо търсене - толкова по-висока цена. Народа не ще Т 90 и той скъп.
                      Иначе не се обиждай ! А немският БМП си мисля е на нивото на БМП 23 и дори е по-евтин - аз сериозно си го мисля! С малко евтино оборудване става добра немска бойна машинка за нуждите на БА. И като стана дума не забравяйте украинският БМП 64 тежко БМП на базата на Т 54/55 на цена около 1л5 млн с възможности за доставка на големи количества. И добро и добре въоръжено.
                      Last edited by Kont; 22-03-2012, 14:41.
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        #41
                        Само да не си вземат БМПТ или БТР-Т че, тогава ще берем ядове...
                        Sub sole nihil novi est

                        Comment


                          #42
                          ОТ
                          Да тая характеристика на М113 си е доста важна, къде по-добре е после да изчегъраш каквото е останало от сравнително компактното пространство вътре и да го закопаеш, вместо да търсиш по полето, пък там може да има и някой жив(още разправии) .
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            #43
                            Хайде все пак да оставим тази тема само за разискване на цените. Кой какво ще си купува ще си решите, кое за какво става - обсъждайте другаде.

                            Comment


                              #44
                              Понеже стана на въпрос, я дайте ако някой има информация цени за анти-радарни ракети:

                              1) AGM-88D HARM
                              цена 0,4 млн. $

                              2) AARGM-88E HARM
                              цена 1 млн. $

                              3) Х-31П
                              цена 0,6 млн. $

                              4) Х-58Е
                              цена ?
                              Last edited by gollum; 06-04-2012, 13:33.

                              Comment


                                #45
                                88D версията няма как да е толкова евтино - ето ти статия от далечната 1990 http://articles.latimes.com/1990-03-...ford-aerospace където се твърди, че "The HARM missile destroys radar and anti-aircraft systems by homing in on the radio frequencies they emit. The missile is built by Texas Instruments, but the seeker portion of the system has accounted for about half the purchase price, which stands at about $200,000 per missile." Оттогава е изтекла много вода и това е за началните версии, сегашните предполагам ще са някъде около 0,6-7 за ракета поне. Х-31 трябва да е доста по-евтина от ХАРМ бтв, макар че не виждам какво може да я носи сред турските самолети.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X