Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси от посредника към "знаещите"

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Не съм запознат с материята, но ми се струва, че пуска на ракетите ще се засича по-добре в инфрачервения спектър.

    Comment


      #17
      Silent Warrior написа Виж мнение
      Твърди се, че руската "Автобаза" е свалила американския БЛА "RQ-170 Sentinel" в Иран преди няколко месеца.
      Ето я и нея:
      http://military.tomsk.ru/blog/topic-598.html
      Интересно как система за електронно разузнаване ще "свали" безпилотен апарат?!
      Колеги, дайте по-сериозно!

      Гледам, че тук се опитвате да ми разбутвате F-35-ците...
      Не го правете и четете Ройтерс!



      През 2024 г. самолетът ще е бижу!
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        #18
        Извинявам се за отклонението от темата!
        Абсолютно съм съгласен, че чисто физически комплекс като „Автобаза” не притежава възможност за свалянето на какъвто и да е летателен апарат.
        Твърдението ми е по-скоро лаконично (признавам, и подвеждащо), като се основавам, на публикации в наши и най-вече в чужди сайтове, че предвид незначителните щети по сваления БЛА, то той най-вероятно е бил цитирам: „hacked by electronic warfare unit” и точно „Автобаза” е спряганото име за локализирането и съпровода на иначе „невидимия” Sentinel.
        От там нататък какво и как точно се е случило, едва ли ще ни се отдаде възможност да научим, предвид обстоятелството, че въпросните БЛА RQ-170 са авангардна разработка на ВПК на САЩ и ако се оповести как точно да им се противодейства, доста милиони/милиарди буквално ще отидат на халос.

        Comment


          #19
          1951 написа Виж мнение
          Интересно как система за електронно разузнаване ще "свали" безпилотен апарат?!
          Колеги, дайте по-сериозно!

          Гледам, че тук се опитвате да ми разбутвате F-35-ците...
          Не го правете и четете Ройтерс!



          През 2024 г. самолетът ще е бижу!
          Meрси ама предпочитам Combat Aircraft пред Ройтерс, наречи ме старомоден ако щеш. Иначе лошо няма - имай си я хвърчащата тесла, само нека си е близък до реалността, с двете си оръжейни шахти и т.н.
          Ма кат останете без боза, кадаиф и йени ракъ щот Изгубена Станка е пуснала хайдутите в щаба и те са изяли и изпили де що са могли и са си тръгнали с касата, килима и наргилето на Конта ще ви питам как ще се оправяте
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #20
            Всеки месец и седмица чета AirForces Monthly, Air International, Combat Aircraft, Aviation Week & Space Technology, Flight International, Jane's Defence Weekly, Jane's International Defence Review и прочие. И?
            Давам статията от Ройтерс за да се разсеят съмненията, че Турция няма да взима F-35. Напротив, Турция е сред най-навитите нации.
            Да, самолетът си има своите болки на растежа, но след 12 години всичко това ще е приключило отдавна. Така, че без дребни номера.
            И като казвате, че самолетът имал само две шахти, давате ли си сметка, каква е разликата между бойния товар на F-35 в шахтите и стандартен F-16?
            Като цяло, ако БГ отбора е толкова стреснат от F-35, аз лично мога да го прежаля за еквивалентен брой дърти F-16. Изходът няма да се промени съществено.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #21
              По принцип на нямам много против Ф-35, не виждам защо трябва да се карате за това - ако може по-добре кажи какво мислиш по въпросите на Голъм и най-вече ми е интересно мнението ти за онзи заглушител на АУАКС-и - доколко реално има въздействие. Също така ми е интересно в момента България има ли някакви смислени средства за РЕБ?
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #22
                Също така ми е интересно в момента България има ли някакви смислени средства за РЕБ?
                По-скоро не "в момента", а въпросите ми си отнасяха повече до различни руски системи за тези цели (някаква обща субективна оценка, нищо повече).

                За Ф-35 - ще помисля, мога малко да намаля количеството или да го допълним за друг модерен самолет (примерно, европейски или нещо подобно - с аргумента, че са запълвали дупката заради забавянето).
                И аз мисля, че Ф-35 не променя особено нещата във въздуха при съществуващото съотношение на силите, включих го само защото турците са направили такава поръчка и са отделили значителни средства за тази цел (доста по-големи от целия бюджет на българския отбор).
                Идеята ми е проста: за да си спестя работа, аз почти не давам средства за закупуване от турския отбор, като в замяна на това "развивам" сега набелязаните им проекти за придобиване на въоръжения (някъде трябва да се допълва с въображение, но не мисля, че това е голям проблем). алтернативата на този подход е да им дам каквото имат в момента и да им дам и на тях реалистичен бюджет за закупуване на въоръжения. За 2011 г. те са харчили 17,5 млрд. $ за военни цел (2,4% от брутния вътрешен продукт). Т.е., махам, да речем, 9,5 млрд. $ за текуща поддръжка, боеприпаси и прочее и им давам 12 * 8 = 96 млрд. $ за които те да си купят каквото решат. Мислите ли, че така ще е по-добре?
                Ясно е, че не е много реалистично да давам само 1,5 млрд. $ за покупки на турския отбор, но ми се струва, че и така преимуществото им е огромно. Я си представете как реално биха стояли нещата през 2024 г.? Колко по-напред ще са те във военно отношение?
                Както и да е, не това е целта на темата, затова спирам. За момента съм предвидил на Турският отбор 3 ескадрили по 16 самолета Ф-35, т.е. 48 изтребителя (предположението е, че 15-та взимат 2, след което всяка следваща година взимат постепенно увеличаващ се брой 3(16-та),4(17-та),5(18-та),6(19-та),7(20-та),8(21-ва),9(22-ра),10(23-та)...). Ако смятате, че това е нереалистично, то предложете колко да ги намаля или пък с какъв друг изтребител да ги допълня (могат ад си го позволят). Срещнах някакви приказки за Еврофайтър Тайфун.

                Принципът в играта е прост: докато още не сме започнали и уточнявам сетинга и правилата са възможни всякакви промени. Щом започнем игра - край, всичко остава както е и моята преценка е определяща. Затова искам да изчистим всичко преди началото.
                Време има, така че не бързам - отговаряйте когато намерите време.

                Comment


                  #23
                  Неотдавна четох в руски сайт , не помня кой, Турция увеличава от 10 на 20 % съфинансирането в разработката на F 35. В такъв случай, като верен и ухажван партньор на САЩ , няма да има забавяне на доставките си мисля, напротив! Ако на някой не му се вярва на това ми твърдение ще си посветя ден два на търсене но непременно ще намеря въпросната информация. 1951 е прав това сега са болестите на растежа /детските болести / на F 35 след година три максимум няма да има и следа от тях а до 2024 г. ще е на въоръжение в нужните поръчани количества на държавите участващи в разработка. Разбирам притесненията на всички колеги, и не става въпрос за играта, колко и да не искаме да си признаваме и да говорим за " летящи тесли", да прости колегата за непозволеното цитиране, мисля си, че се притесняваме от това, че той ще бъде наличен в ТА а не в БА. Е вярвам, колкото и да отричаме че съвсем друга , горда, дружна бесен би ехнала. Иван Хаджийски е писал Народопсихологията ни преди 100 години, не сме се променили никак!
                  С искренно уважение към дискутиращите във форума!
                  p.s. Съкън бре, наргилето си не давам. То каве без тютюн и наргиле е гадооост - стария сераскер ще гиберяса така - анадъмму чоджум?!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    #24
                    Аз съм последният човек който ще каже как Турция да си харчи парите, но при нашият сценарий (близки разстояния, нагънат терен, нужда от близка потдръжка на пехотата, по-вероятен БВБ отколкото ДВБ, много наземни и сравнително малко въздушни цели) бойната стойност на Ф35 ще е в най-добрият случай равна на тази на Ф16 дори от блоковете преди 52.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Да, в този сценарии Ф-35 е малко излишен , по-добре да се набляга на безпилотни , щурмови хеликоптери, мобилна и реактивна артилерия
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment


                        #26
                        Аз съм последният човек който ще каже как Турция да си харчи парите, но при нашият сценарий (близки разстояния, нагънат терен, нужда от близка потдръжка на пехотата, по-вероятен БВБ отколкото ДВБ, много наземни и сравнително малко въздушни цели) бойната стойност на Ф35 ще е в най-добрият случай равна на тази на Ф16 дори от блоковете преди 52.
                        Това вече е сериозен аргумент , но аз не мога да се произнеса за неговата правдивост, нека 1951 , Silent Warrior а и другите компетентни колеги да се произнесат, но ако има реална война , тя ще се води с най-доброто което имат противниците!
                        С уважение!
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #27
                          Авиационната поддръжка е изминала бая път от времената на Виетнам, когато А-1 са ръсили безразборно напалм.
                          Днес ефективността на килограм взривно вещества е порядък и нагоре по-голям, отколкото някога. В тази връзка F-16 и F-35 са си перфектни за непосредствена авиационни поддръжка. Да не говорим, че имаме и щурмови вертолети. F-35 е снабден с разни електронни чудесии, които го правят много сериозна машина, както за удари дълбоко в тила, така и непосредствена поддръжка и завоюване на превъзходство във въздуха. Така, че няма причина "Кърмъзъ тийм" да се отказва от него.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            #28
                            Ма молим ви се узмете си хвърчащата тухла Ако искате я пускайте да участва в CAS мисии даже. Ние така да се каже со куршум ще я срещнем и со сабя помилваме.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              Хайде по-сериозно, все пак, на мен ми трябва конкретна информация (доста въпроси още си "висят"). За дружески закачки ползвайте общата тема .

                              Comment


                                #30
                                Между другото някой да знае дали нашите Су-25 имат каквото и да било управляемо въоръжение?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X