Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси на Посредника към играчите (български отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпроси на Посредника към играчите (български отбор)

    Предназначението на темата е очевидно: от време на време у мен възникват различни въпроси - както чисто игрови, така и от технически или друг характер и за мен е удобно да са съсредоточени на едно място. Та, в тази тема аз ще пускам въпросите и ще се надявам на отговори .

    #2
    "Процедурен" въпрос:

    1?. Ще искате ли трети оперативен командир на сухопътните сили?

    2?. Прибавих трима души към вашия отбор (мисля това да са, максимум още един): Amazon, paskal и bonebiter. Имате ли претенции кой къде да бъде назначен?

    "Технологичен" въпрос:

    3?. Питане към хората, които добре познават съвременната авиация: приблизително колко изтребителя (може да дадете отделни стойности за Ф-4, Ф-16 и Ф-35) може да "зареди" един КС-135 и колко допълнително летателно време (в часове) им дава това. Трябва ми достатъчно груб отговор.

    4?. Във връзка с горното: колко трае (приблизително) процедурата по зареждане на един самолет и има ли някаква определена "работна височина", на която това се извършва?

    (ще ви помоля при отговарянето на двата въпроса да не изхождате от позицията ви на членове на българския отбор )
    Last edited by gollum; 06-03-2012, 11:04.

    Comment


      #3
      Във връзка с горното: колко трае (приблизително) процедурата по зареждане на един самолет и има ли някаква определена "работна височина", на която това се извършва?
      Под минута трае процеса на прехвърлянето на горивото, но самото маневриране може да е и към 5 и обикновено се прави на голяма височина(каква точно не знам) защото танкера е тежичък и на високо харчи по-малко гориво, а мисиите му(при американците поне) си траят по 8-12 часа(според една другарка втори пилот на KC-135R с която полафвахме на RIAT 2009). Иначе точна бройка на презраредените надали ще намериш, но полезния му товар е 90.7 тона и в турския случай приеми че това означава 85-90 тона гориво(може да носи и 8 палета с резервни части за изтребители и други товари, но надали ще се пребазират комшиите толкова далече), като разбира се при 12 часова мисия към 20 тона ще си изяде сам.

      За третия ОК, Началника да си даде директивите окончателно ама все пак не е зле и да имаме още един
      Last edited by Sailor_Malan; 06-03-2012, 12:16.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #4
        Ок, да подходя от другия край - знаеш ли (горе-долу) колко е горивото на изтребители като Ф-4, Ф-16 и Ф-35? Аз ще смятам средния престрой във въздуха на база крайцерска скорост плюс запас за бойна скорост и ми се иска да имам някаква идея един КС-135 колко може да "увеличи" обсега на определен брой изтребители. Мога и сам да поровя, но знам, че има хора като теб, които се интересуват и със сигурност имат по-ясна представа от тези неща.

        ПП Ако имаш и някаква идея колко харчат тези изтребители (съвсем приблизително) в крайцерски и боен режим, ще е чудесно. Предполагам, че за Ф-35 няма да има данни, но пък ще измисля нещо.

        Comment


          #5
          За новите - ще видя кой какви интереси има в отделна тема и ще ги разпределя.
          Презареждането става на височина освен ако нямаш много хубава причина, просто ако летиш ниско и влезеш в турбуленции може да стане забавно и е имало инциденти. Един Ф-16 без допълнителни резервоари носи по 3,5 тона гориво, с допълнителни около 5 тона. F-35 ако се вярва на уикито носи около 8,3 тона, Ф-4 около 7 тона без външни резервоари. Времето за зареждане както каза моряка - сложи го по 5 минути за Ф-16 и 10 минути за другите два.
          Между другото искам да зная горе-долу какви бройки смяташ да им дадеш от ударни самолети и безпилотници. Поне засега аз мисля нещо от типа на 270 Ф-16, 36 Ф-35, 52 Ф-4? Също така що се отнася до безпилотниците - тъй като сме в общи линии 1 на 1, то моля да се отчете факта, че ако нямаш достъп до американски военни спътници за ретранслация на сигнала ти се налага да имаш някаква сравнително пряка видимост към безпилотника или да ползваш летящ ретранслатор. Тоест в нашите условия те ще имат много ограничен обсег и възможности.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #6
            или да ползваш летящ ретранслатор.
            Oх мале, тая Вега няма да насмогне
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #7
              Разглеждах нашите БТР-60 и имам един въпрос към хората, които са по-наясно. Дали да ви оставя само една модификация - БТР-60ПБ, която е въоръжена с КПВТ и един ПКТ, малко по-добро брониране, но десантът е съкратен до 8 души (8+3 екипаж) или да оставя и една само със 7,62 мм картечници и десант до 12 души?

              Comment


                #8
                Мислех си, че всеки БТР-60 си е с 14,5мм картечница + 7.62мм? Иначе това ПБ ако е нашата модернизация само със сменен двигател наистина ли има разлика в десанта? Не съм специалист, нека другите да кажат, но не виждам много разлики, евентуално аз съм за повечко десант.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Не, май не е само българска модернизация, защото намерих съветска такава, както и някакви други. Може би при нас я водим "българска" или пък има нещо по-специфично, което обаче в нашия случай не е от значение. Общо взето, "класическия" БТР-60 (първия) е открит и носи много народ - 2 екипаж + 14 десант. Закритият вариант е с 2 + 12. БТР-60ПБ е с променена купола, добавен КПВТ, съответно е променена вътрешната конфигурация и е намален десанта до 8 души (3 екипаж: командир (на отделението), механик-водач и оператор на въоръжението), подобрена е и защитата. Това е класическото за БТР/БМП (МТ-ЛБ вози повече, но натясно).
                  Може би си струва да ги оставим всичките БТР-60ПБ.

                  Comment

                  Working...
                  X