Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Списък със силите и средствата, налични към началото на войната

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Е, да не забравяме, че получавате 1000 нови ОБТ (всеки по поне 7 млн. $ с всички екстри и експлоатацията), над 1000 нови БМП-та - само това са поне 14-15 млрд. $. Допълнително имате много (няколкостотин) самоходни ПТ и ПВО ракетни платформи, нова артилерия и какво ли не. Склонен съм да ви отпусна още максимум 500 млн. $.

    За Ф-16 - приемаме, че останалите ескадрили покриват другите фронтове. При нужда можете да ползвате част от тях за подкрепления (резерви). Имайте предвид, че ще срещнете проблеми с вкарването им в действие, защото нямате достатъчно летища близо до България - дори за тази армада, с която разполагате в момента. Склонен съм да добавя още до 2-3 ескадрили Ф-16 (по 16 самолета) и 1 ескадрила Ф-4 (18 машини), но не повече от това(и то като втори ешелон).
    Ограничението е до 3 бойни ескадрили изтребители от една база + 1 обслужваща (транспортна или друга) и до 2 вертолетни (20 машини). Ако ползвате гражданско летище, ще има известни "наказания" под формата на по-лошо обслужване (през първите 5 дни) и максимум можете да разположите 1 бойна ескадрила, 1 обслужваща и 1 вертолетна.

    Ок, заменяме в 151-ва ескадрила 10 х С-160 с А400М.

    ПП Знам, че турският военен бюджет е огромен, но както отбелязах, неравенството и така е много голямо.
    Last edited by gollum; 02-03-2012, 22:26.

    Comment


      #17
      Благодаря за допълнителните средства в бюджета, другият проблем за ВВС е , че България е твърде малка да разгърнем всичко ! А и не можем да нарушаваме чуждо въздушно пространство.
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        #18
        Така е - нямате достатъчно удобна инфраструктура, а и "входовете" към въздушното пространство на България не са много. Това е положението, обаче.

        Comment


          #19
          Евеантуално ако решим да наблегнем на аеромобилноста ще ни са необходими И поне 60 % от UH -1 които имаме на въоражение, моля ,нека да ги включим в наличните които можем да ползваме за войната.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            #20
            Имам сериозно съмнение, че през 2024 г. турците ще имат F-4.
            В момента плановете са този тип до стои до 2020 г., след което да бъде заменен с F-35. Мога да посоча и източници на това твърдение.
            Предлагам ескадрилите с F-4 да бъдат заменени с F-16.
            Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

            Comment


              #21
              Подкрепям това искане същата информация съм я срещал и аз.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #22
                Добре, както кажете, видях че са модернизирани и затова реших да ви ги оставя, но може да бъдат заменени с Ф-16.

                Хубаво за UH-1, обаче те са по-стари и от "Фантоми"-те - каква е гаранцията, че нещо ще е останало на въоръжение? Пък и каква е практическата им ценност...

                Comment


                  #23
                  UH-1 също ги пишете бегали и заменени с T-70 (или S-70i).
                  Вижте по-долу:
                  Turkish defence minister Vecdi Gonul has named Sikorsky's T-70 Black Hawk as the winner of the nation's general purpose helicopter project ...
                  Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                  Comment


                    #24
                    Дойдохме си значи на думата отиват си едните - идват другите - моля до си го сметнем и коригираме т.е. добавим ескадрилите! Сикорски 70 черен сокол ли беше пилето?!
                    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                    Comment


                      #25
                      Чета тука разни работи за турските противоракетни проекти:

                      T-LALADMIS (Turkish Low Altitude Air Defence Missile System)
                      T-MALADMIS (Turkish Medium Altitude Air Defence Missile System)
                      T-LORAMIDS (Turkish Long Range Air Defence Missile System)

                      Ще потърся още информация, но на пръв поглед изглежда, че към момента на играта Турция ще е под плътна ПРО. Някой от вас дали не е чел нещо по въпроса?

                      Comment


                        #26
                        Кухулин написа Виж мнение
                        Чета тука разни работи за турските противоракетни проекти:

                        T-LALADMIS (Turkish Low Altitude Air Defence Missile System)
                        T-MALADMIS (Turkish Medium Altitude Air Defence Missile System)
                        T-LORAMIDS (Turkish Long Range Air Defence Missile System)

                        Ще потърся още информация, но на пръв поглед изглежда, че към момента на играта Турция ще е под плътна ПРО. Някой от вас дали не е чел нещо по въпроса?
                        Ето списък на изпълняваните проекти за ПВО на Турция:

                        За подробна информация по всеки от тях обаче ще трябва да се поровим повече.

                        Comment


                          #27
                          Принципен въпрос към Gollum:
                          Каква роля ще бъде отредена на т.нар. C4I (интегрирани системи за командване, контрол, комуникации разузнаване и т.н.) в турските ВС?

                          TAFICS (Turkish Armed Forces Integrated Communication System) – действаща система на турските въоръжени сили – съвместява C4I системите на видовете въоръжени сили + възможности за сателитна комуникация в реално време + опции на разузнаване, включително чрез сателит, който ние следва да ползваме през 2024.

                          TASMUS (Taktik Saha Muhabere Sistemi) – действаща цифрова тактическа система за управление на сухопътни войски с висока степен на защитеност срещу РЕБ. Ползва цифрови карти за отразяване на тактическа обстановка в реално време с възможност за пряка връзка, буквално с всеки боец /бронирана машина, ползващи стандартизирано средство за комуникация.

                          UZUN UFUK (Далечен хоризонт) – система за наблюдение на трафика по море. Към момента действа пълноценно над по-голямата част от акваторията на Егейско море, но плановете за нейното изграждане предвиждат контрол и над Черно море. Ползва както наземни (брегови), така и мобилни (на плавателни средства и патрулната авиация) РЛС + опция за сателит.

                          Comment


                            #28
                            Първото ще да са някакви процедури и протоколи, гарнирани с щедри пожелания към бъдещето . Всяка армия има своите процедури за тези неща, тесе подразбират. Виж, ако имаш предвид някакви конкретни системи, ще е интересно да се чуе. Засега само САЩ разполагат с такива играчки и то далеч не за всичките си подразделения (между другото, онези самолетчета, които се обсъждаха (и които ви липсват) са част от тази "игра").

                            За разузнаването - ще си имате два шпионски спътника. Това ще се отчита. Вече съм писал, макар и още да не съм излагал конкретният механизъм. Преди това имаме друга задача за решаване, но ще стигнем и дотам.

                            Този TASMUS също е поредица от добри пожелания към далечното бъдеще (САЩ са пионерите в това отношение и при тях всичко е далеч от съвършенството, камо ли за "всеки боец и машина"). Имате си нормална радиовръзка, каквато имат всички. Може да бъде подавена (като всяка радио връзка) с генератори на шум (опонентите ви имат подобни гаубични боеприпаси, всяка по-мощна радиостанция може да бъде използвана за същата цел).

                            За разузнаването в Черно море отново ще го оставя като опция на стратегическото разузнаване. За конкретни сведения си трябва око" на място, т.е. оперативно или тактическо разузнаване.Тези неща се симулират посредством допълнителен параметър ("организация").

                            Между другото, нещата с вашият перспективен танк ("Алтай") изглеждат супер забавни. Изправен съм пред две възможности. Това или е леко "занижено" копие на корейският перспективен ОБТ или е някаква мистична домашна разработка на базата на неясно какви корейски технологии (плюс немски двигател и оръдие (като на К2)). Първоначално е звучало да е първото, а и ако трябва да сме честни, това е единствената реална възможност. Но турците го отричат и твърдят, че всичко ще си правят сами и то в някакви смешно невъзможни срокове (3 години!), което предполага, че все пак си е копие, което само се сглобява в Турция с изработка вероятно на по-нетехнологичните елементи. Но пък политиците твърдят друго. Иди че разбери кой е прав и какво въсщност ще представлява тази разработка. Но ако е 80-90% домашна разработка, както се твърди в открити източници, тогава ще се получи някаква доста по-"слаба" машина от южно корейската (каквото и да си говорим, възможностите на турският ВПК да изработва от нулата сам супер сложна електроника едва ли са кой знае какви - особено на фона на ЮК). И броневата защита те ще му правят (значи сбогом високо-технологични корейски материали и разработки), и прицелните комплекси, системи за управление на огъня и прочее електроника ще е домашна (забавно).
                            Така че съм в процес на чудене какво да го правим този ОБТ и какво количество може да е доставено до 2024 г. Ако е напълно домашна разработка, то времето е малко и по-вероятно е през 2024 г. тепърва да изкарват прототипи и да вървят армейски изпитания (във високо-технологични държави, каквато Турция все още не е, подобна разработка отнема минимум 10-15 години, по-често 20) или да са получени първите 250 до 500 машини (промишлеността ще ги доставя на четири транша по 250 всеки).
                            Или да приемем, че турците всъщност се изсилват и нищо няма да разработват сами, ами ще произвеждат по лиценз или ще получават готова продукция и ще я сглобяват, като с тяхното (по-слабо) копие на новата корейска ЮК. Тогава ще приема, че "Алтай" е по-ниско технологично копие на К2 (забавни са смесиците от твърдения, че ще има четири души екипаж (т.е. няма автоматично зареждане, каквото има на К2 (копие на това на Ле Клерк), другаде пък твърдят, че ще има кула без екипаж (значи няма как да са четирима души и задължително ще има АЗ, но пък никоя държава още не е реализирала такъв танк въпреки множеството прототипи и идеи)). В крайна сметка можем да го броим като Лео А6.

                            Comment


                              #29
                              За танка :
                              Виж сега, какво знам - но повярвай ми - не ми се рови в интернет . Това си е потурчен южнокорейски ъбгрейд на Амбрамса. Корейците са налели технология и средства дотолкова - че в последствие, за да не останат с пръст в устата и да има някаква, и възвращаемост, и справедливост, са предложили турците да участват в конкурса за щурмови хеликоптер с техния Т129. Аз доколкото схванах вразработката на ОБТ има връщане към първоначалната немска идея когато амбрамс и леопард 2 са били единна за НАТО разработка ! Може би тъй като си имат Леопард 2 !
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                #30
                                Извинявам се но танка е готов и е демонстриран на панаира и почва да влиза във армията през 2016 с една година забавяне .В тази статия на руски език всъщностдобра и подробна има някои интересни даннни и видео . http://pro-tank.ru/blog/705-main-bat...f-turkey-altay
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X