Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сухопътните сили

    Нека тук говорим предимно за Сухопътните сили

    #2
    Господа офицери , моля Ви спешно да разсъждаваме над организационната структура и бойната техника на сухопътните сили. Имам в предвид
    Пехотна бригада
    Механизирана бригада
    Танкова бригада
    Бригада командо
    Правилата на играта ни дават право на това.
    В момента на ниво бригада нашите противници имат огнево превъзходство. Не съм сигурен дали го нямат и на ниво батальон , рота , взвод.
    Моля днес и утре да отделите време и изкажете мнение и предложения изхождайки от следните съображения. До разпада на вършавския договор турската армия поддържаше готовност за офанзивни отбранителни действия на южното крило на НАТО с два фронта - кавказки и тракийски. Сега обаче ние трябва да превърнем съединенията и частите с които ще оперираме в съвременни способни да водят активни настъпателни боеве.
    Моля за вниманието Ви и за разумните Ви предложения - обосновани! Искам в неделя вечер да предложим на посредника нашата версия на силите, с които ще оперираме, за да можем да получим това, което ще ни е нужно!
    С уважение!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #3
      Ъъъ, организацията (щатното разписание) ще ви го дам аз - за силите, които имате налични. Естествено, можете да правите промени в него след това, но това ще бъде отчетено. Просто трябва да почакате. Не мисля, че това, което ще ви дам, ще е близко до реалното, но няма значение - с това ще се играе. Т.е. основава се на реално наличната техника и каквото ще се закупи, но е променено. Основното ви съединение ще е бригадата, за контрол и управление бригадите ще са обединени в дивизии, които ще са подчинени на корпуси - иначе стават твърде много отделни съединения (пак ще имате проблем с пространството за развръщане).
      Не съм убеден, че българските сили ще ви превъзхождат по огнева мощ - особено като се има предвид колко и разнообразна артилерия имате, те. има възможност да се усили артилерията на всяко ниво (което ще направя - все пак се готвите за пробив на добре укрепена линия (евентуално), така че е логично да се направят такива промени в организацията).

      Comment


        #4
        Благодаря, точно това имах в предвид!
        Нещо от рода на Страйкър батальон, бригада и задължително РСЗО дивизион в бригадата вкл танковата.
        Колкото дивизия - нека си я спестим - бригадно-- корпусна организация, то и без това в цялата ТА са останали 4 дивизии - предполагам, че ще разформироват в близките година две три. Натам са тръгнали вече.
        Виж 1-а полева армия конкретно 3 и 5 армейски корпуси подсилени с два полка артилерия ,подсилени с по 1 мех бригада и 2 - 3 пехотни бригади и още каквото дадеш.
        А втори армейски корпус ще го изтеглим да охранява Истанбул и Галиполи без да участва. Разбира се не говоря за бригадите командо - каквото ти се откъсне от сърцето от 5-е.
        Ставам нагъл - затова спирам.
        Благодаря за търпението и разбирането!
        Last edited by Kont; 03-03-2012, 19:21.
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          #5
          Щом вече знаем с колко пари за довъоръжаване разполагаме , нека ги разпределим според приоритетие:
          1.Авияция
          2.ВМС
          3.Сухопътни сили
          4.Други

          Очаквам поне 300 000 000 на корпус, другото което е ще имаме нужда от поне 1 бр UAV (drone) в състава на Арт бригада за насочване на огъня и разузнаване. Трябва да уточним начина на използването им и кой къде и как ще определя целевите им задачи, но при всички положения искам поне 1бр.
          Last edited by Mirovk; 05-03-2012, 14:06. Причина: за да не спамя
          Sub sole nihil novi est

          Comment


            #6
            Даааа !
            Здраво миниране пада!
            Ще се наложи допълнителни дивизиони РСЗО да придаваме, за да разминират при настъпление.
            Новите комкори да вземат да се явяват на служба!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              #7
              Все си мисля, че нашите противници няма да ни пуцат с черешова артилерия а ще ни гърмят с Град - стрелят по настъпващите колони и се крият от ответен арт удар.
              Как мислите ?
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #8
                Притеснява ме да не вземат Тайфун или по-грубата версия.....че води заградителен огън срущу цял корпус.
                Иначе при първоначално зададеният план за настъпление ,смятам да има отвличащи удари 1.по посока на Малко Търново2. по крайбрежието по посока на Царево ,придружени с надлежните арт подготовки и по 1-2 нальота на авиацията по наземни цели по посока на маневрата.....мисля че, ще се излъжат да прегрупират или поне ще се изададат къде имат концентрация на резерви.
                Основният удар ще е както дадох на картатав района 036:030 -038:029 като посоката на удара ще е към Елхово , цел достигане на покрайнините и захват на мостовете на Тунджа, съпътстваща маневра в състав 1 бриг ще се укрепи на височината 35:29 от дясната страна на тунджа за опорен пункт до пълното разгръщане на настъплението и овладяването на Елхово.....
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  #9
                  Kont написа Виж мнение
                  Все си мисля, че нашите противници няма да ни пуцат с черешова артилерия а ще ни гърмят с Град - стрелят по настъпващите колони и се крият от ответен арт удар.
                  Как мислите ?
                  Това е най-евтиния вариант за тях, обаче по-скоро трябва да се плашат от авиацията. На мен ми се струва, че в зоните на настъпление няма да са останали такива играчки във вид, разлиен от разтопено желязо. В противен случай контрабатарейната стрелба няма да помогне много - един залп на РСЗО в подходящ момент ще нанесе доста повече щети от стойността на машината.

                  Ако пък решите, можем да се поглезим с няколко установки C-RAM - противника ще претърпи психически и морален срив

                  Comment


                    #10
                    Аз за това бая за арт системи Archer със управляеми снаряди M982 Excalibur.....с далекобойност до 60км. Вярно не са евтини но ще имаме 400 управляеми изтрела (20 боекомплекта) с точност до 4.5м
                    Sub sole nihil novi est

                    Comment


                      #11
                      Паша моля ви,
                      предложенията и обсъжданията за покупки направете в Капалъ чарши! Вие имахте няколко предложения копи и пейст там моля!
                      С уважение!
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        #12
                        Предложение към модератора за силите на сухопътните войски -части и съединения участващи в играта
                        Въздушно-десантната бригада – въоръжение и бойна стойност тип лекопехотна
                        Командо бригади –5– въоръжение и бойна стойност тип лекопехотни
                        Лекопехотни въздушно преносими бригади – 2
                        Пехотни бригади - 7
                        Механизирани бригади -7
                        Танкови бригади -7
                        Реално боен ефектив на армията /сухопътни сили / около 90 хиляди души.
                        Командо и лекопехотните бригади и въздушнодесантна бригада.
                        Приблизително 2000 боен ефектив численост на бригада
                        Структура: Командване и щаб, Щабна-разузнавателна-свързочна рота, лекопехотен батальон с батарея 106 мм БО с батарея Мх 60мм командо /3линейни роти с огневи взвод ПТРК Кобра и Мк19, дивизион лекобуксируемо с джип РСЗО 107мм, инжинерно-сапьорна рота , транспортно-снабдителен полк вертолети.
                        Техника: 162 снайпера СВД или друга, 81 MG 3, 81 М4 Dragon, 81 ПЗРК стингер,99 Мk 19, 72 ПТРК COBRA-2000 или Тоу или Джевелин,18 Мх 60 mm. Komando Havanı 18 106мм безоткатно оръдие М40, 1750 единици лично автоматично стрелково оръжие, 81 M 72 LAW еднократен противотанков гранотомет, 18 РСЗО 107мм буксируема, джипа 18 М151 А1 , 12 щурмови вертолета Т 129 , 135 транспортно бойни вертолета от тях 100 тип Т 70 СИКОРСКИ и 35 Когуар.
                        Пехотните бригади
                        Боен ефектив приблизително 4500 души численост
                        Структура: Командване и щаб, щабна рота,Развед рота , 4 х пехотен батальон с МхБ 107мм и батарея 106мм БО /4 линейни роти и огневи взвод ПТРК и Мк19/, Дивизион ПА пантер, Дивизион Т122 РСЗО, Противотанков дивизион M151A2 TOW, Дивизион M825 106мм М40 на джип, Инжинерно –сапьорен батальон, мед. Рота, свързочнарота, транспортно снабдителен батальон на автомашини,ПВО дивизион
                        Техника :200 БТР М113 или БТР FNSS Pars 6х6, 10 БРМ Отокар Кобра, 4300 единици лично автоматично оръжие, 135 единици лека картечница, 135 единици М4 Dragon, 135 Стингер, 135 M 72 LAW еднократен противотанков гранотомет, 24 Мх 107мм, 18 ПА пантер,24 М 825 106мм БО, 36 M151A2 TOW, 64 Мк 19, 64 ПТРК Кобра 2000, 18 М 42
                        Механизирана бригада
                        Приблизително численост 4500 души боен ефектив
                        Структура : Командване и щаб, щабна рота, развед рота, 4 х механизиран батальон с Мх Б/4 линейни роти с огневи взвод всяка/, танков батальон, противотанков дивизион, дивизион САУ , Сторм, Дивизион ПА пантер, Дивизион РСЗО Т122, ПВО дивизион, свързочна рота, ремонтна рота, инжинерно сапьорен батальон, транспортно снабдителен батальон на автомашини, мед. Рота.
                        Техника: 200 БТР ACV 300 или М113,10 БРМ отокар Кобра, 24 СМхУ на М113 -107мм, 41 ОБТ Леопард 1, 36 М113 TOW, 18 ЗРК Zipkin, 18 САУ Сторм, 18 ПА пантер, 18 РСЗО Т 122, БРЕМ etc., 4300 единици лично автоматично оръжие, 135 единици лека картечница, 135 единици М4 Dragon, 135 Стингер, 64 Мк 19, 64 ПТРК Кобра 2000 , 135 M 72 LAW еднократен противотанков гранотомет
                        Танкова бригада
                        Приблизително 2000 численост боен ефектив
                        Структура:Командване и щаб, Щабна рота, развед рота, 3 х танков батальон, дивизион САУ Сторм, Дивизион РСЗО Т 122 , механизиран батальон, ремонтна рота, свързочна рота, медицинска рота, Дивизион ПВО, инжинерно сапьорен батальон, транспортно-снабдителен батальон.
                        Техника: 123 ОБТ Леопард 2 или Алтай, 12 БРМ Акреп, 50 БМП FNSS Akinci , 18 САУ Сторм , 18 Т 122, БРЕМ, 18 ЗРК Атилган,500 единици лично стрелково оръжие, 36 леки картечници, 36 М4 Dragon, 36 Стингер, 16 ПТРК Кобра 2000, 16 Мк19 , 6 СМхУ 107мм на М113.
                        Бригада тежко въоръжение х 2
                        Структура : командване и щаб, щабна рота, разузнавателна рота /АИР/, отделна батарея MLRS, дивизион РСЗО Касирга 302мм, 2 х дивизион ПА Пантер, дивизион с две батареи Арчър, Дивизион САУ Сторм, отделна батарея ОТР Лора, Дивизион с 3 батареи ОТР илдъръм / от тях- 2 батареи Илдъръм 1 и 1 батарея Илдъръм 2/, ескадрила ударни БПЛА 10апарата, разузнавателна ескадрила БПЛА -20 апарата, транспортно-снабдителен полкт, инжинерно сапьорен полк

                        1-и Отделен полк тежко въоръжение
                        Структура : командване и щаб, щабна рота, развед рота /АИР/, Дивизион Касирга 302мм , разузнавателна ескадрила от 10 БПЛА, Дивизион ПА 155мм пантер, отделна батарея ОТР Илдъръм 1. Транспортно-снабдителен батальон, инжинерно сапьорен батальон
                        Отделен артилерийски полк
                        Структура: командване и щаб, щабна рота, развед рота /АИР/, 2 х Дивизион лекобусируема с М 151 РСЗО 107мм, дивизион лекобуксируема буксируема ПА 75 mm Howitzer M116, разузнавателна ескадрила 10 БПЛА, инжинерносапьон батальон, снабдителен батальон
                        Отделни ескадрила щурмови вертолети х 5 / всяка ескадрила по 12 летателни апарата Т129/ с транпортен и БАО
                        Във структората на ВВС но в пряк контакт с оперативните командири
                        Ескадрила от 2 Boeing E-8 JSTARS работещи по 1 в непрекъснат 24 часов боен режим в паралел с АУАКС-ите от ескадрилата АУАКС
                        В резерв 30 на сто личен състав и армейска техника.
                        Last edited by Kont; 19-03-2012, 22:13.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #13
                          Предлагам ако имаме възможност за избор на БМП-та , да вземем БМП FNSS Akinci вариянтите им за сметка на М113, също така предлагам батальон Striker машини като подсилване на пехотните бригади (106-110м струват) или поне един за ударната групировка (противотанков батальон).
                          Не съм сигурен че, тези хеликоптери които имаме са добри... предпочитам 8-10бр. AH-64А/D Apache на стойност 180 -200м (Не знам цената наAH-64D ) ако трябва да избирам предпочитам разбира се хеликоптерите пред батальона защото ще оказват помощ на зелия фронт, но са по-скъпи.
                          Sub sole nihil novi est

                          Comment


                            #14
                            Вай вай вай!!
                            С к'во шъ го храним толкоз много аскер в тез сухопътни войски?!?

                            По отношение на организацията, състава и въоръжението, бях залитнал да търся какво има в действителност, като стъпих на следния източник:

                            + още няколко други.
                            Оказа се обаче, че така ще стане тюрлю гювеч, най-вече защото се споменават дивизии, бригади, полкове и други структури, от което ентусиазмът ми се изпари, а пък на gollum ще му стане драго да смята и пресмята коефициенти от дивизионно-полкова към бригадна структура.
                            За това споделям горе предложеноата организация от Конт, като тук-там ще посоча какво според мен можем да добавим на база информация от разните сайтове:

                            1. При организация на силите в 2 армейски корпуса (ак) имаме правото на 2 арт. полка. Те (ак) си имат подчинени такива, в които освен РСЗО и 155 мм цевна артилерия към 2004 г. е имало и разни крупни калибри като:
                            - 203,2 мм (М110 / М115)

                            - 175 мм (М107)

                            Дали обаче към 2024 г. ще е останало нещо от тях – нека модераторът се произнесе!

                            2. ЛС на танковата бригада ми се струва, че е доста над 2000 души.
                            Според различни източници, разликата между танковата и механизираната бригада в Турция е един танков батальон в повече и/или един арт. дивизион в полза на танковата бригада. Т.е. идеята е танковете да не остават без кашимерия. От тук и предлагам ЛС на танковите бригада да бъде увеличен до 3500 – 4000 аскера.

                            3. Въздушно десантната бригада била подчинена на ВВС.

                            4. По въпроса за «отделен полк Тежко въоръжение» - има сведения, че турски ОТР са в състава на арт. бригади.
                            Цитат: „It is reported in Turkish defence media that at least a battery of Yildirim is in service with 58th Artillery Brigade in Polatli, Ankara.” от ето този източник:

                            Защо да не си поискаме бригада вместо полк?

                            5. Армейската авиация организационно си е направо в авиополкове – общо 6 + училище и отделен център за поддръжка. Източник:

                            Нека се възползваме от 3-4 полка!

                            За сега толкова!
                            Last edited by Silent Warrior; 22-03-2012, 09:15.

                            Comment


                              #15
                              Благодаря на колегите за препоръките , ще ги отчета и ще предложа малко по-късно на модератора коригираните данни, като готвих предложението съм се съобразил максимум с наличните количества въоръжение в ТА и съм имал в предвид неговата съвременност също баланс на въоръженията. Идеята ми е била изхождайки от концепция за бързо реагираща мобилна армия с достатъчна огнвева мощ, в състав два корпуса със съответните танкови, механизирани и пехотни бригади подкрепени с бригада тежко въоръжение, корпус специални сили подкрепен с отделен артилерийски полк . Резервен корпус /от който ще придадем в последствие в различните направления и ще попълваме силите на групировките войски и при необходимост ще покриваме празнота в стиковете между съединенията/ в състав 1 Т Бр + 2 М Бр + 1 П Бр + отделен полк тежко въоръжение. Конкретно всеки корпус ще разполага с мининум две танкови и две механизирани бригади, бригада тежко въоръжение, ескадрила щурмова вертолетна, авиация ескадрила БПЛА-ударни ескадрила БПЛА - разузнавателни. Няма да има РГК и тежката артилерия ще е на пряко подчинение на играчите. ГЩ ще разработи общ план за началния етап на войната и ще даде основни направления за действията на корпусите - оттам те ще имат оперативната самостоятелност / спазвайки общия план за действие/.
                              Имайте предвид :
                              Без превъоръжаването и мобилизацията нашият противник ще разполага с около 20 хил души в СВ в състав 2 механизирани бригади 1 танкова бригада /има нужното количество БМП , БТР и 180 Т 72/ полк специални сили арт полк, зенитно ракетен полк и прочие. Тъй като има доста по голям бюджет за похарчване, вероятно ще създаде още минимум до три бригади танкови и четири бригади мотострелкови евнтуално и още един полк специални сили. За артилерията ще създава според мен арт бригади. и не по малко от две. Така ние оставаме с превъзходство от 3. 5 -4 пъти до 2 кратно превъзходство в СВ.
                              Именно затова аз лично разчитам на засилване ролята на ОТР при един начален удар а също така и много силен натиск от корпуса който ще настъпва по линията Пловдив-София така че да принуди противника да хвърли силите си именно в това направление, именно в този момент ние ще можем да реализираме нашето превъзходство в мобилност и да направим десантите в простора на северна българия и да я овладеем като създадем групировка в тил и фланг на противника , която ще застраши и столицата /изобщо има простор на действие/ и ако позволява обстановката ще опитаме да вземем София с силите на спец корпуса. Така мисля. Другият вариант на нашите действия е незабавна обща атака / морски десант , десант София / преди противника да се е развърнал - имаме и силите за това. Третият вариант е бавно методично неколкодневно обработване със силите на ВВС и след това допълнение на един от горните варианти - изобщо както решим. Малко съм притеннен - с този бюджет противника ще закупи тежки съвременни ПВО системи и няма да сме в състояние да реализираме въздушното си превъзходство по начин който ние искаме. Само ще отнасяме наказателни точки за свалени самолети.
                              Паша МировК наистина Апач е по-добър и като товароносимост и скорост и има 16 противотанкови ракети срещу 8 на нашият ударен вертолет, но нашият е по маневрен и по добре въоръжен откъм въдушна опастност. Но това имаме - само за закупуване на една ескадрила вертолети Апач ще отиде бюджета ни и няма да останат средства за обучение на личен състав, така че ще го имаме на склад, Аз също съм фен на Апач ! Но имаме Т 129 и нямаме възможност да го заменим, затова пък имаш ескадрила Т129 имаш и ескадрила ударни БПЛА също с противотанкови ракети.
                              Last edited by Kont; 22-03-2012, 11:24.
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment

                              Working...
                              X