Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Препоръчвам към основният корпус настъпващ към Сф да бъде придадени 1 ТБригада или 1Мх Бригада и да бъде подсилен с противотанков батальон, и 1Арт бригада (САУ)
    Вторият корпус водейки дефанзивни действия да бъде подсилен с 1-2Пх Бригади и МХБатареи може да му се намали състава на 1ТБригада за сметка на противотанкови съединения и МХ батареи.
    Първи корпус ще води изцяло настъпателни действия, няма време да развръща и окопава Арт. тя обикновенно ще го догонва.
    Втори корпус има задача по овладяване на Височините при Тополовград, заемане на укрепена позиция на границата по Странджа, за това са необходими предимно пехотни и моторизирани части, подкрепяни от въздуха и наличните МХ.
    Да бъде изградена укрепена линия в полосата на 2-ри корпус с укрития за Самоходни Мх и арт. със цел възпиране на противникови атаки от към Странджа планина.
    Надявам се да имаме 1-2 батальона сапьори качени на транспортни хеликоптери, със цел стоварването им на местата за преправи в началният час на бойните действия за да обезпечат преминаването през евентуални минни и други заграждения. Останалите съединения ще пристигнат след тях и надявам се да преминат веднага.
    Незнам дали идеята с колите Спайдър ще бъде осъществена но мисля че, са перфектни за твоят план с десант във Северна България ще бъдат добра подръжка на пехотата както в града така и в насечена местност, идеални са за разузнавателни мисии а ако осъществим пробив това е уникална единица която може да се излезне в оперативен простор (дълбочина 400) практически до като не срещне съпротива (при средна скорост 80-90 км)
    Sub sole nihil novi est

    Comment


      #17
      Ами той мисля да има минимум 2 танкови бригади ако не 3 , 2 или 3 механизирани бригади , 2 пехотни бригади, бригада тежко въоръжение.
      Всеки батальон пехотен респективномеханизиран има батарея Мх и батарея БО.
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        #18
        Да , така е именно това имам в предвид: 1 корпус взима повечето САУ а оставя Мх и 1 Пехотна бригада които отиват за 2-ри корпус
        1-ви Корпус
        +1Т Бригада +1-2 Дивизиона (батареи) САУ
        +1-2 ПТ Батальона за подсилване на бригадите или сформиране на изтребително танков дивизион.
        - Мх батареи - 1Пехотна бригада (по принцип не виждам смесъл от пехотните бригади при него)
        2-ри Корпус
        +1-2 Пехотни Бригади +Мх батареи
        -1Т Бригада -1-2 Дивизиона (батареи) САУ
        -1-2 ПТ Батальона
        Аналогично е при хеликоптерите за 1-ви корпус с повече ударни съединения на ВВС (хеликоптери) но с по-малко транспортни.
        2-ри корпус получава буксирната артилерия (без тази за десантните части) поради естуството на задачата която ще има.
        Sub sole nihil novi est

        Comment


          #19
          Структура:Командване и щаб, Щабна рота, развед рота, 3 х танков батальон, дивизион САУ Сторм, Дивизион РСЗО Т 122 , механизиран батальон, ремонтна рота, свързочна рота, медицинска рота, Дивизион ПВО, инжинерно сапьорен батальон, транспортно-снабдителен батальон.
          Техника: 123 ОБТ Леопард 2 или Алтай, 12 БРМ Акреп, 50 БМП FNSS Akinci , 18 САУ Сторм , 18 Т 122, БРЕМ, 18 ЗРК Атилган,500 единици лично стрелково оръжие, 36 леки картечници, 36 М4 Dragon, 36 Стингер, 16 ПТРК Кобра 2000, 16 Мк19 , 6 СМхУ 107мм на М113.
          Това съм мислил за танкова бригада тоест има три батареи САУ 155 мм Сторм едно от най добрите според разбиращите люде. има и 3 батареи 122мм РСЗО.
          А корпуса отделно имабригада тежко въоръжение.
          Структура : командване и щаб, щабна рота, разузнавателна рота /АИР/, отделна батарея MLRS, дивизион РСЗО Касирга 302мм, 2 х дивизион ПА Пантер, дивизион с две батареи Арчър, Дивизион САУ Сторм, отделна батарея ОТР Лора, Дивизион с 3 батареи ОТР илдъръм / от тях- 2 батареи Илдъръм 1 и 1 батарея Илдъръм 2/, ескадрила ударни БПЛА 10апарата, разузнавателна ескадрила БПЛА -20 апарата, транспортно-снабдителен полкт, инжинерно сапьорен полк
          тоест 5 батареи ОТР . дивизон РСЗО 302мм два дивизиона 155мм специалистите го считат за най-доброто гаубица Пантер. двубатареен дивизион Арчър , 10 ударни БПЛА 20-на БПЛА разузнавателни - разбира се съм пропуснал по тежките арт системи 2но ще направя поправки и накрая ще го съгласуваме с модератора.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            #20
            Да това което си казъл съм го чел и ми е ясно ,но се опитвем да кажа че,предлагам дебалансирана армия като бронетехниката е съсредоточена в "ударен юмрук" , пехотата отбранителните и бавно подвижните съединения и единици в другия корпес който има по дефанзивна функция, според мен това е по-дъбър вариянт от армия разделена на 2 равни части поради това че, някои съединения ще се окажат срещу по слаб противник на 2-ро степенен фронт и няма да бъдат ефективни на 100%, докато на другият фронт може да се появи недостатък и количествено да са по-малко от противника , което автоматично ни прави губещи поради по-високата концентрация на противникови съединения.
            Така че, предлагам да се помисли защото едната групиравка ще действа на оперативен простор в дълбочина до 350км като се цели максимална скорост и дълбочина на пробива (без съществено разширяване) , а на другия говорим за превземане на Височини и пресечена местност на дълбочина до 100км + обсаждане на градове, т.е. безсмислено е 2-та корпеса да са еднакви по състав и численост. Нямам нищо против да командвам по-слабия (както вече съм ти казал), но искам колегата командир да разполага с почти цялата ударна мощ на бронетанковата ни техника и механизираните подразделения защото:
            1.Ще трябва да направи пробив в много тясна полоса (10-20км).
            2.Ще трябва да захване 2 стратегически моста на Марица при Свиленград и Любимец (по възможност още първите 8ч)
            3.Ще се движи като на парад в колони между 2 те най-високи възвишения в района където предполагам логично ще има окопани всякакви неща.
            4.Почти съм сигурен че, ще срещне цялата танкова армия на противника (дислоцирана в района на Харманли-Хасково), не е изключено да има бронетехника в засада разположена в района на Кърджали зад Шейновец (която ще му бъде ляв фланг и ще трябва доста авияция да я трамбова)
            Поради тези причини предлагам:
            -Групиране на армията в 1 Танков корпус , 1 Механизиран корпус , 3 Резервен общовойскови.
            -Небалансирани корпуси както описах по-горе
            -2-ри Механизиран корпус (ако ме назначиш на него) да започне атаката по изложеният от мен преди време план, за отвличане на вниманието и съответно да се прегрупира противника (да не се блъскат 2000 танка в полето пред Харманли) и да отдели част от състава си , което може да ни даде стратегическо числено предимство при атаката на 1-ви Танков корпус.
            Sub sole nihil novi est

            Comment


              #21
              ААААААААА ! Сега те разбрах! По принцип не възразявам. Само да уточним какво правим и уточняваме как го правим. Отдавна съм ти писал че този вариант не е лош!
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #22
                Миров паша, огледай още веднъж какво е нужно за твоя корпус / твое ще е чоджум маришкото-софийско направление, не рипай, ти си точният човек и на точното място трябва да бъдеш/, и развед батальона с сингапурските пърпълетки и арчъра и боеприпъсите и прочие и напиши тука и даже какво конкретно ще е нужно за този корпус като сили. Ще ти придадем една ескадрила ударни вертолети, засега това знам- ти напиши тука във форума идеята си за твоя корпус и ще я опитаме да я направим веднага щом модератора даде сухопътните ни сили. Обединихме се около концепцията вече ! жалко че Кухулин паша е много зает и не мога да разчитам да направи план 3 + !
                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                Comment


                  #23
                  Някой знае ли колко броя имаме от този понтон и изобщо какъв му е принципа на действие нещо не ми става ясно:



                  Ако е това което си мисля, форсирането ще е много бавен процес и ще трябват още машини от типа на M60 AVLB (Armored Vehicle Launched Bridge:



                  Опс видях че, имаме LEGUAN 26m AVLB но незнам колко броя

                  http://www.armedforces-int.com/artic...an-system.html
                  Паша не съм сигурен че моста на М 60 ще издържи Леопард 2 А 6 - товароносимоста му е 60 тона.
                  уровня Леопард 2А6. Новый танк получил усиленное бронирование башни и дополнительную противоминную защиту. Главным отличием новой модели является орудие Rhl 120/L55 с увеличенной на 11 калибров (1320 мм) длиной ствола. Вместе со стволом выросли дульная энергия и начальная скорость снарядов, а, как следствие — их бронепробиваемость и дальность поражения. Не менее важен факт установки танковой информационно-управляющей системы. Масса танка возросла до 62 тонн.
                  Провери за останалите моля !
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    #24
                    Не се притеснявайте за "товароносимостта" - приемаме, че всеки понтонен мост може да издържи техниката, с която разполагат двете страни.

                    Главната разлика от Лео-2А6 нататък е новото оръдие (по-мощно), А7 е и по-добре защитен. Има и разни екстри като управляеми снаряди и промени в електрониката. Но вашите Лео-та са със старото оръдие. Имате своя модернизация ("Следващо поколение"), която е "домашна" - повишаване на защитата и промени в електрониката.
                    Между другото, цената за нов А6/А7 е доста висока.

                    Comment


                      #25
                      Благодаря приятелю gollum, аз ползвах данните за да онагледя на приятеля тонажа на танка, иначе си спомням че коментирахме двамата че отечествената /турска/ модернизация включваше ново СУО и динамична защита, мисля. Не мисля че ще купуваме нови танкове. Поне засега аз не виждам необходимост, признавам с нетърпение очаквам да дадеш сухопътните сили.
                      Имам такъв въпрос:
                      Освен изброените от теб летища и кейове с определена "товароспособност" има и други които имат подходящите капацитети дълбочина и дължина на пистата.
                      На прима виста - уверен съм в данните - току що проверявах по карта за дълбочината - Каварна яхт кея- бившето военно летище Кондофрей - вече гражданско продадено от армията - действащо . Летище Буховци гражданско - действащо. И двете имат нужната дължина на пистата. Или селскостопанско летище с бетонна писта с. Илия Блъсков община Шумен обл Шумен, селскостопанско летище Никола Козлево с бетонна писта общ. Никола Козлево обл. Шумен - това е баш в сърцето на нашата пета колона шуменския делиорман. И двете летища имат писти по 800 м с резевна грунтова полоса и бетонна полоса за обработване на самолетите - уверен съм, защото аз съм им изготвял актовете за общинска собственост, и съм бил по неведнъж на самите летища.
                      Въпросът е такъв ?
                      За необозначен кей с нужната дълбочина - да речем Каварна- дълбочина на екваторията на залива 8 м. - векторната топографска карта и дълбочина на пристана на кея 4 м - при положение че докараме плаващ кран - газене 2.5м капацитет товароподемност 100-300 тона има огромно количество за продажба при цена от около 1 млн и нови и втора употреба , а и си мисля че няма начин турските военни да не разполагат с такъв - можем ли да го използваме ?
                      летище буховци /или друго/ - способно да обработи досатъчно самолети от типа на Ту 144 и 134 не помня колко но това беше официалното летище за североизточна българия изключая варна- можем ли да ги използваме.
                      Без да са обозначени на картата на играта - можем ли да ги ползваме- предполагам ДА съобразно принципа с който могат да се ползват и автострадите за взлетни полоси. Даже при по-леки условия защото става въпрос за действащи летища и кейове. Принципа може да бъде такъв разузнаване доложило, диверсионни групи обезопасили десант сделан - противника не знае - тактическа изненада!? Питам защото следва да имаме възможност за тактическа изненада а иначе нашият противник ще потопи и блокира де що може да влезе кораб и по логиката на нещата ще неутрализира прилежащите летища. Така с правилата на играта се губи възможноста за тактическа изненада!
                      Очаквам отговора ти!
                      Last edited by Kont; 06-04-2012, 09:48.
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        #26
                        Не, ако нещо не е нанесено на картата - няма го. Това е принцип - в играта реалността е картата.
                        Затова пуснах и картите - ако някой има някакви предложения за корекции, да има време да ги направи.
                        Начинът е следният: предлагате къде и какво трябва да се нанесе, по възможност давате координати от google.earth, за да ме улесните. Аз решавам дали да го въведа и го предлагам на съгласуване с други отбор. Мястото за тези корекции е темата за графичните материали във вашия форум.

                        Между другото, по тази схема към картата добавих солените езера около Бургас и Поморие (бях ги забравил, а и не бяха отбелязани на картата, с която работех), както и още малко "пресечена местност", отразяваща изкопите около "Марица-Изток". Но засега изчаквам с качването им, защото искам да имам всички промени и да финализирам нещата, за да не си играя няколко пъти да режа картата и да я качвам (все пак отнема време).

                        Comment


                          #27
                          Съгласен, нанеси летище Буховци и кондофрей . кондофрей е до Перник, Буховци до Търговище. Това значи ли че противника не може да използва неозначени на картата летищни полоси. Ми тя тогава много лесна!
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            #28
                            Само каквото съм означил на картата може да се ползва.

                            Comment


                              #29
                              Ето един сайт който показва видовете Бригадни формирования , структура и състав:

                              Sub sole nihil novi est

                              Comment


                                #30
                                Попаднах на една съвсем нова турска техника, която според мен ще свърши добра работа на СВ.

                                PARIS: Turkey launches armed, unmanned helicopter prototype
                                TAI unveils new unmanned combat helicopter

                                TAI R-IHA е безпилотен хеликоптер със следните характеристики:

                                маса: 350 кг
                                скорост: 185 км/ч
                                полет: 4 часа
                                таван: 3 000 м
                                въоръжение: 2 х CIRIT (3 кг БГ срещу броня и пехота, 8 км обсег, прецизна)




                                ПП Поздравявам Голъм с мотото от втората картинка

                                Comment

                                Working...
                                X