Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВМС

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    gollum, а как мислиш, във връзка с
    Еми така е, като се готвите (по море) срещу Гърция и кого ли още не . Нормално. Макар че според нашите калкулации в другата тема, излиза че "Харпун"-ите не са много смислени срещу съвременно въоръжени бойни кораби.
    дали ще е по-добре да потърсим и поставим на въоръжение в някои от фрегатите , "по -смислена" свръхзвукова ПКР например /имам в предвид ограничени количества/, която да се използва в съчетание с Харпуните, или да разчитаме на по-голямо количество харпуни от 8 нагоре да речем , както аз си представям. Тъй като нашите противници поръчват и комплекси Бастион с Яхонт или Оникс, аз съм обезпокоен и ми се ще да опитаме да допълним БК с нещо по-добро от наличното.
    Въпросът ми е такъв - струва ли си, калкулаторите ще го отчетат ли, и дали не ти писна да се занимаваш с нас?!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      #62
      Silent Warrior, според мен, торпедата са крайно неефективно средство срещу цел от тип кораб на въздушна възглавница (много са бързи, на практика почти не газят във водата). Тук по-скоро трябва да се разчита на ракетно въоръжение. Що се отнася до ракетните катери - стават като цел, но не е от най-лесните. Що се отнася до мощността на торпедото, едно е напълно достатъчно за да потопи катер или корвета и почти сигурно фрегата.

      Конт, поне сегашните български съдове нямат почти никаква противоракетна защита, като изключим РЕБ и изстрелване на примамки. Вярно, имат и "Сий спароу", но ограничено количество. Но тази ракета може да свали "Харпун". Разбира се, не знам какво ще си купят, така че ми е трудно да ви посъветвам. Но така или иначе ще имате NSM или RSB-15 на новите кораби, а те са съвременни анти-корабни ракети.

      За калкулаторите.
      Като писах, няма да задавам "твърди" стойности, а за всяка отделна система въоръжение ще описвам възможностите й с двуцифрени показатели (нща като точност, маневреност, защитеност). Идеята е при изчислението калкулацията да се базира на стойностите на нападащата ракета, спрямо стойностите на отбраняващата ракета, а общата ефективност на "атаката" на ракетата спрямо "защитата" (в електронен, ИЧ и оптичен смисъл) на кораба или каквато е целта. Така нещата ще са динамични и ще мога да ги наглася до "реалистично" за мен положение.
      За ракетите като физически характеристики ще отчитам скорост (в полет и до целта, т.е. две стойности), маневреност (вероятност да се отклони или да прихване целта заедно със скоростта), отделно ще отчитам възможностите на главата за насочване, както и "профили" за различни типове "засичане" на всяка от потенциалните цели. Всеки отделен боеприпас, който ще се ползва в играта трябва да получи своя стойност и тя да се тества.
      Затова ще гледам да огранича типовете оръжейни системи до някакво разумно количество, същото важи и за целите. Стандартизация. Естествено, във флота нещата не са чак толкова сложни, нито пък във въздуха (за радост, имате малко типове самолети). На сушата обаче са по-сложни и там сигурно ще обобщавам десетките типове бронетехника и транспорт в някакви по-генерализирани, за да спестя време както при настройването на характеристиките, така и при въвеждането на данните за изчисляване на сражение. Нещо като стандартно БМП, тежко въоръжено БМП, стандартен БТР, тежко въоръжен БТР и прочее. Ще видим, още обмислям тези работи. При поддържащата техника със сигурност ще има "тежка" стандартизация към генерални типове (камион, джип и прочее). В крайна сметка, разликите между тези превозни средства не са толкова големи, че да си струва отделно моделиране. НЕ и на оперативно ниво.

      Comment


        #63
        Да си призная , даже ми харесва че усредняваш стойностите, можем за лесно да се договорим и с имена за по лесно, да речем Кобра -тежко въоръжен БТР.
        Това със стойностите на двете ракети разбрах - Благодаря! А как ще отчете програмата например нападение от 8 Харпуна и един RSB-15 срещу да кажем по-добре защитен противник нещо от нивото на новите фрегати от Милгем - /ако нашите приятели решат наистина да правят флот/
        Ако имаш време ,би ли ми обяснил!
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          #64
          gollum написа Виж мнение
          Хъм, а дали четеш внимателно? Да се самоцитирам:

          Разбира се, не съм уточнявал точно кои като номера и имена кораби получавате, но на този етап това не е нужно. Така че получавате четири кораба от този клас.
          Milgem class corvette:
          Name: TCG Heybeliada (F 511)
          Namesake: Heybeliada
          Laid down: 22 January 2007
          Launched: 27 September 2008
          Commissioned: 27 September 2011
          Status: in active service, as of 2012[update]
          Тъй като са 2, за това попитах да дадеш поне едната!
          Въпросните корвети ще са 4 на брой и ще могат да изтрелват Томахоук:

          Eight of the twelve MİLGEM class warships are classified as the Ada class corvette, while four of them will be equipped with additional weapon systems and will be classified as the TF-100 class frigate.

          The TF-100 class[citation needed] will feature a slightly larger hull and will be equipped with the Mk.41 VLS, capable of firing RIM-66 Standard, RIM-162 ESSM and VL ASROC missiles, along with other systems for improved multi-role combat capabilities. The experience and technological know-how gained with the MİLGEM project will play an important role in determining the design characteristics and the development process of the TF-2000 class frigates, as well as the selection of the systems and equipment which will be used on these significantly larger and more capable warships.

          Building: 1
          Planned: 12
          Completed: 2
          Active: 1


          Нужно е да се уточнят защото тогава спора за Томахоук е приключен, може да е една от 4 но ще я има.

          Относно радарната система Sea GIRAFFE 3 D radar , незнам защо така я пренебрегваш при положение че, дори САЩ я слагат на новата серия леки кораби , да не говорим че, Австралия я слага на новите си 4 самолетоносача клас Камбера.......Полша и Швеция вече я ползват.
          Да не говорим че, отчита наличието на перископи над водата....


          Ако наистина имаме по-мощна и по-добра от тази система тогава евваала на Турските ВМС аферим машаала....
          Sub sole nihil novi est

          Comment


            #65
            Пак да попитам (защото вече започвам да се ядосвам), четеш ли внимателно какво пиша или така, пишеш си за да се отчетеш? Времето ми е ценно и не искам да го губя за глупости.
            Да почетвъртя, по програмата "Милгем" получавате всичко, построено до момента на началото (нормално е най-новите кораби да се задействат изцяло в операцията) 6 х корвети "Ада", 4 х корвето-фрегати TF-100, 4 х фрегати TF-2000. Какво неясно има и какво има да се обсъжда повече? Ако с чудиш за характеристиките им в играта, този въпрос е обсъждан достатъчно в темата за въпроси към мен. Обсъдено е и коя какви ракети може да носи, с какви ПУ е екипирана и накратко за сензорите й.

            Относно радарната система Sea GIRAFFE 3 D radar , незнам защо така я пренебрегваш при положение че, дори САЩ я слагат на новата серия леки кораби , да не говорим че, Австралия я слага на новите си 4 самолетоносача клас Камбера.......Полша и Швеция вече я ползват.
            Защото, първо, е ясно с какви сензори ще бъдат екипирани вашите фрегати, второ, тези неща не ме интересуват в такива подробности, както вече споменах не веднъж. Иначе вместо игра ще имаме безкрайни теми в които всеки ще обсъжда кои са най-добрите копчета за униформите на войниците му или с какви връзки да си връзват обувките, каква марка гориво да сипват в резервоарите и прочее глупости (в такава игра).
            Всичките ви кораби разполагат с радари за управление на огъня, повечето имат обзорен радар за въздушни и цели на повърхността, TF-2000 разполагат с AEGIS-система. Няма да обсъждаме какво можете да смените по тях, защото те вече са проектирани и нещата са решени. Достатъчно е, че ви позволих да промените проекта в посока носене на ударно въоръжение. Какво искат или правят САЩ, Франция или Германия си е тяхна работа.
            С други думи, няма да позволяват самоволни промени по екипировката на кораби, самолети или военна техника. Първо, разликата не е голяма на това ниво, второ, така никога няма да започнем игра.
            Точка по въпроса.

            ПП Едно косъмче де дели от решението да отменя въобще пазара и да ви накупя каквото сам реша, както би трябвало да бъде (оперативните командири не си поръчват екипировката и въоръжението в магазин по списък, а работят с това, което получат).

            Comment


              #66
              gollum написа Виж мнение
              ПП Едно косъмче де дели от решението да отменя въобще пазара и да ви накупя каквото сам реша, както би трябвало да бъде (оперативните командири не си поръчват екипировката и въоръжението в магазин по списък, а работят с това, което получат).
              Правилното решение за такава игра е да се води война с наличната техника и възможност за закупуване на допълнителни количества. Нямаше да има пазарлъци за цени, нямаше да ровим като луди за параметрите на турските проекти, които ти след това да отхвърлиш, нямаше да има никакви трудности от такъв характер. Всичко щеше да е многократно по-просто, по-честно и по-динамично, без да пострада самата игра като замисъл.

              Comment


                #67
                Така е, Кухулин. Ама пусто да остане - замисълът на Амазон съдържаше пазар, та затова го сложих (все пак, не работя по мои, а по негов замисъл). Иначе за оперативна игра това е единствено вярното решение: налични сили, с които се работи.

                Comment


                  #68
                  Да питам без да се ядосвате ама не знам това нещо дали е включено в списъка с корабите ни:

                  И ако не е; ще си поръчаме ли (3,68$)
                  Нещото носи 4 харпуна или SSM също може да му се сложат HELFIRE (дават му готовност за изстрел 24сек.)
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    #69
                    Аз искам да обърна внимание на един проект, по който договорите вече са сключени и се изпълняват:

                    LANDING SHIP TANK (LST)

                    Displacement : 7125 Tons
                    Length (LOA) : 138.75 m
                    Length (LWL) : 130.80 m
                    Beam : 19,60 m
                    Draught : Less than 2.0 m forward, less than 5.0 m aft at full load
                    Propulsion : 4 x main diesel engines 2880 kW each, 2x shafts, 2x controllable pitch propellers 1x 500 kW bow thruster
                    Speed (max continuous) : 18 + knots at full load displacement.

                    Complement:
                    Ship : 12 officers, 51 petty officers, 66 ratings
                    Joint Group Headquarters : 17 officers
                    Marines : 350

                    Ship is capable of carrying 1180 tons of mixed vehicles or cargo on vehicle and open decks at full performance.




                    Това са официалните сайтове на фирмите-изпълнителки. Предвидени са два такива кораба.

                    Comment


                      #70
                      Да, тези съм ги включил като:
                      2 х нови
                      танкодесантни кораба. Те идват да заменят двата от (почти) средата на миналия век американски, които ще бъдат пенсионирани. Одзава не случайно спомена, че така или иначе си имате специализирани кораби, за които няма проблеми с десанта където и да е. Като гледам, всеки може да носи по 4 танкодесантни катера (поне това показва картинката), има и площадка за вертолети (но не е уточнено колко).

                      Comment


                        #71
                        gollum написа Виж мнение
                        Одзава не случайно спомена, че така или иначе си имате специализирани кораби, за които няма проблеми с десанта където и да е.


                        Господа, имам "малък" проблем с "плаващ док/хеликоптероносач - нов".
                        Това което намирам е много мъгляво и неточно... малко помощ за да му сглобя ТТ данните и възможностите?

                        Comment


                          #72
                          gollum написа Виж мнение
                          Те идват да заменят двата от (почти) средата на миналия век американски, които ще бъдат пенсионирани. Одзава не случайно спомена, че така или иначе си имате специализирани кораби, за които няма проблеми с десанта където и да е.
                          Ахааа, ясно. Мен затова не ми излиза бройката, не знаех за пенсионирането. Наистина, стари са.

                          Нека да уточним и друго. Наистина, като им гледах параметрите, спокойно разтоварват навсякъде. Това означава ли, че пристанищата ще са блокирани само за обикновените кораби, но не и за десантните кораби? Например правят десант от танкове и пехота на плажа, връщат се, товарят боеприпаси, през това време десанта овладява пристанището, корабите идват и разтоварват боеприпасите. Този сценарий реалистичен ли е?

                          Сун Дзъ написа Виж мнение


                          Господа, имам "малък" проблем с "плаващ док/хеликоптероносач - нов".
                          Това което намирам е много мъгляво и неточно... малко помощ за да му сглобя ТТ данните и възможностите?
                          Тоя бъдещ проект е малко над 25 000 тона (цък). Засега май няма конкретни характеристики, но пък можем да направим сравнение с китайския 20 000 тонен:



                          Според мен е реалистично да предположим следния капацитет за турския:

                          - 1000 души и 20 танка десант (т.е. подсилен батальон или два батальона?);
                          - 3000 тона товар;
                          - 6 хеликоптера;
                          - 6 десантни катера (на въздушна възглавница?);
                          - въоръжение и сензори като на корвета без VLS.

                          Не знам какво мислите, но на мен така ми изглежда.

                          Comment


                            #73
                            Като търсихме Чиннуук, мисля че заради този нов кораб ги купуваха.
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              #74
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Нека да уточним и друго. Наистина, като им гледах параметрите, спокойно разтоварват навсякъде. Това означава ли, че пристанищата ще са блокирани само за обикновените кораби, но не и за десантните кораби? Например правят десант от танкове и пехота на плажа, връщат се, товарят боеприпаси, през това време десанта овладява пристанището, корабите идват и разтоварват боеприпасите. Този сценарий реалистичен ли е?
                              Мисля, че е така и, че Голум мисли точно това:

                              gollum написа Виж мнение
                              че така или иначе си имате специализирани кораби, за които няма проблеми с десанта където и да е.


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Тоя бъдещ проект е малко над 25 000 тона (цък). Засега май няма конкретни характеристики, но пък можем да направим сравнение с китайския 20 000 тонен:



                              Според мен е реалистично да предположим следния капацитет за турския:

                              - 1000 души и 20 танка десант (т.е. подсилен батальон или два батальона?);
                              - 3000 тона товар;
                              - 6 хеликоптера;
                              - 6 десантни катера (на въздушна възглавница?);
                              - въоръжение и сензори като на корвета без VLS.

                              Не знам какво мислите, но на мен така ми изглежда.
                              Ако го сравним с китайския по тонаж това което предполагаш е много реалистично.
                              Тук обаче на снимката виждам едно от любимите ми самолетчета с вертикално излитане и кацане.



                              Нямаме такива, нали?Американците нали имат нещо подобно за РЕБ и мини АУАКС, или разработваха само ? Или не ?
                              Мисълта ми е, че ще е голяма загуба да ползваме този кораб само за един/два десанта... не е ли възможно да го ползваме като плаващо летище за подобни патрулни самолети и за хеликоптерите ни ( да презареждат гориво и боезапаси), които ще подържат по-отдалечени десантни части и т.н. Нещо като мини авионосец.

                              Имаме си "самолетоносач" грехота е да не се възползваме.
                              Сега какви планове ми се завъртяха в главата...
                              Last edited by Сун Дзъ; 16-04-2012, 19:27.

                              Comment


                                #75
                                Kont написа Виж мнение
                                Като търсихме Чиннуук, мисля че заради този нов кораб ги купуваха.
                                Не, те са за специалните им части.

                                Special forces need boosts Turkey's Chinook request

                                Никъде не срещам информация кораба да е към специалните части, значи ще се комплектова отделно в рамките на проекта.

                                Comment

                                Working...
                                X