Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи дискусии - "грамотно примененная половинка кирпича стоит двух волшебных мечей"

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Общи дискусии - "грамотно примененная половинка кирпича стоит двух волшебных мечей"

    Всякакви идеи, щури и нормални които не са за другите раздели да се пишат тук.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    В тоя смисъл на югоизток целта явно ще е да се опитаме да се възползваме максимално от терена и да направим така, че да заседнат из горите. Там и без друго няма възможност за мащабни разгръщания на механизирани части. С тая цел и ми е необходимо артилерията да е мобилна и да имам средство с което да нанасям безпокоящи удари по тила на противника(друго смислено освен морските разузнавачи и 68 бригада май нямаме по принцип). Основните опасности са именно тука да се изсипе голяма част от петте бригади командоси в опит да отвори пътя към Малко Търново и впоследствие към Звездец и Бургас, както и да се опитат да ми стоварят десант във фланг(тука разчитам на ВМС, на мините на артилерията на малко пехота и на повечето ми танкове). За тая цел смятам да поддържам каквито мога оперативни резерви около Звездец, защото пътищата дават възможност да реагирам и ми трябват хора със сходна квалификация на командосите, за да им тровят по всякакъв възможен начин.
    С риск да се набъркам на бъдещия командващ ВВС, има ли вариант да пребазираме Су-25 в Равнец или даже на летище Бургас ако трябва с цел противодействие на евентуален десант? Ако ще ги имаме де.
    С цел подобряване на комуникацията можете да ме намерите и на тоя скайп

    Аз си мислех в тази апокалиптична ситуация самолетите да са пръснати доста, тъй че трябва да видя какво има като летища и да сложа може би 3 4-ки Су-та като 1 със сигурност и 1 евентуално ще са около теб. Варна и Бургас как ще ги пазим?



    Също така пътят там трябва да видим как ще го дефинира Голъм, но ако е единичен поне ще е лесно да се стреля от дълбочина с артилерия. Ще помоля и евентуално да има малко сили за пазене на зенитните комплекси.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      Точно Варна ме притеснява. Много е вероятно да опитат един дълъг скок с помощта на танкерите подкрепен от авиация и да ни се окажат в гърба. Докато с наличните сили мога да реагирам при Бургас(за това и искам оперативни резерви при Звездец, лесно и бързо мога да изляза и на главния път Бургас - Малко Търново и да го блокирам, същото мога да направя и с крайбрежния път от командните височини покрай морето), Варна ще ми е далече. Не е зле да помислим за оставянето на усилен(петротен примерно) батальон с отделен артилерийски дивизион към него (може да ползваме и стари неща като А-19 или МЛ-20 ако ни даде Голум) - към 700 човека трябва да са и да се надяваме, че флота може значително да намали броя на кандидат десантчиците. Явно десантните кораби са приоритетна цел.
      Гледам, че нещо нямаме мераклии за командващи на ВМС и ВВС.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        #4
        1951 беше навит да ни съветва за ВВС, но незнайно защо забегна в турския отбор. Аз смятам да наситя ВМС с някакви евтини китайски комплекси срещу кораби и така да им намалим ентусиазма за атаки, особено на десантните кораби (примерно С-701). Според някакви източници дори имаме брегова батарея? Някаква идея с какво е въоръжена? Зная, че поне С-75 са тренирали по водни цели и Варна има такава батарея.
        Смотаното е, че се изисква поне по човек който да се рови и организира във всяка област, иначе аз няма как да се фокусирам върху цялостната картина. Ако можеш утре помисли какво ще ти трябва по твоето направление, но имай предвид, че едва ли ще имаш повече от батальон-два танкове (максимум 80) и не повече от 1/3 от артилерията, все пак към Пловдив е много по-открито. Помисли как може да ги канализираш в определени направления за да може да са уязвими по фланговете и евентуално как може с малко сили да навлезем на тяхна територия за да им разстроим организацията. При теб Странджа е слабонаселена, всичко може да се зарие с мини и капани, има и малко укрепления от студената останали. Разгледай кой подход ще е оптимален и кажи колко сили ще са ти необходими.

        Бтв, за артилерията според мен ще е крайно наложително да сме ефективни, за това мисля да купим от онези радари за изчисляване на падащите снаряди така че поне контрабатарейната ни стрелба да е точна.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Според някакви източници дори имаме брегова батарея?
          Aми едната съм я виждал с очите си(а май има и още една край Варна), пада се в един залив на юг от Царево и е въоръжена с 6 130 мм. оръдия много подобни на сухопътното М46. Така като гледам картата ще ми трябва поне усилена механизирана бригада(с втори танков батальон) и една лека пехотна бригада бих искал обаче 150тина оръдия и поне два минометни дивизиона (самоходни) и сборна група за специални операции в състав до батальон, която смятам да използвам за проникване на противникова територия през планината и безпокоящи действия и за оказване на помощ на пехотата при борбата с командосите(точно тука очаквам порядъчна част от командосите им). Иначе основните им направления така и така ще са 2 или 3. Пътя за Малко Търново от границата, който дава възможност за разгръщане на механизирани части и за настъпление към Бургас, другата част е района на Резово където могат лесно да се изкушат да преминат залива и да излязат на крайбрежния път. Притеснява ме варианта да опитат и в отрязъка от границата при едно турско селце Каракадаг(не съм сигурен, че така се пише на български), защото е открит и ще ги изведе на път(поне според картата), от който има опасност да излязат във фланг на Малко Търново. От друга страна обаче района там е такъв, че с радост бих се опитал да ги залъжа да се пробва - представлява голямо поле оградено от гора и ако натъпчем полето с мини, а гората с пехота, артилерия и ПТУР и с малко механизирани части по фланговете голямо дране може да падне, включително да си организираме и едно бързо "джобче", без да взимаме пленници обаче за такива действия не знам дали имаме ресурс. За сега това, довечера още малко ще помедитирам над картата.
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #6
            Между другото, никаква дискусия с какво се въоръжаваме, какви са плановете и т.н. в общия форум - независимо дали е вярна информацията която се изнася или не.

            За картата и пътищата чакаме Голъм за да видим кое съществува и кое не, надявам се скоро ще я имаме. Предполагам, че ще е поопростена от това което включва и черните пътища.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Картата я правя на база на google.maps, т.е. всичко, което се вижда там, ще го има и в моята. Единствените приближения се отнасят до местността (в стандартната карта на практика не е отбелязана): нея я правя с налагане на сателитния вариант и варианта с релефа, на базата на които правя известни "опростявания" към местностите които ще се ползват. Това за да имате предвид. Пътища: каквито са отбелязани там, с други думи, нещо като черни пътища (тънки сиви линийки на картата), шосета (по-дебели сиви линии) и магистрали (жълти линии).
              Ще имам известен проблем с мостовете вероятно, защото хич не знам точно къде и какви има, но това ще го решаваме по някакъв общ начин, предполагам.

              Тактическата карта (включва грубо казано от малко под Одрин до малко над Варна, на изток е няколко км навътре в морето, на запад е някъде до около Пловдив) можете да я очаквате вероятно утре (до края на седмицата най-късно), оперативната карта вероятно до средата на идната седмица.

              Между другото, никаква дискусия с какво се въоръжаваме, какви са плановете и т.н. в общия форум - независимо дали е вярна информацията която се изнася или не.
              Да ви предупредя - щом веднъж си поръчате нещата, другият отбор веднага ще ги научи от мен, защото това е открита информация. Те имат доста малък бюджет за поръчки (под 1/6 от вашия), а цялата им сила извън него ще е предварително известна, както и вашата. Ще гледам до средата на идната седмица да напиша и това в откритата тема с разузнавателна информация.


              ПП Главният проблем с картите е размера им. Вероятно няма да ги качвам в Нет-а за постоянно, а ще ви ги дам да си ги изтеглите - иначе ще генерираме твърде голям трафик. За това като съм готов ще пиша в откритите теми.

              Comment


                #8
                Опитай да ползваш imgur.com (много качествен сайт) и евентуално после ни раздели картата на "квадрати" за да можем да ти пращаме само необходимите квадрати или нещата на части. Колкото за местността аз си мисля, че ако опростиш до степен играта на Даниц или от сорта ще е най-добре. Тоест примерно магистрала, път, черен път (всеки със съответната пропускливост), терени - гора, гора и планина, равнина, блато и не повече от това ще е много добре - и откъм планиране, и откъм смятане за теб според мен.

                За мостовете моля да включиш всички по-значими реки, все пак трябва да измислим начин да бавим вражите орди.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Както написах - включва се всичко, което присъства на реалната карта на това увеличение. Мисля че ги има и малките реки.

                  Comment

                  Working...
                  X